Поліцейським планують платити мінімум 30 280 грн: проєкт прийнято за основу
Документ було зареєстровано ще в січні 2022 року

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт, який вносить зміни до ЗУ «Про Національну поліцію» щодо осучаснення розміру грошового забезпечення поліцейських. «За» проголосував 261 депутат.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Мова про законопроєкт 6506-1, який було зареєстровано ще в січні 2022 року.
Згідно з проєктом, грошове забезпечення поліцейських має забезпечувати необхідні матеріальні умови для виконання службових обов’язків з урахуванням специфіки, інтенсивності та небезпеки роботи, сприяти набору кваліфікованих кадрів до поліції, стимулювати досягнення високих результатів у службі, а також компенсувати фізичні та інтелектуальні витрати працівників поліції.
Пропонується встановити, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від їх посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, умов та інтенсивності служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня та/або вченого звання.
Особливі умови та розміри грошового забезпечення поліцейських визначаються Кабміном.
Проєктом закону передбачено, що посадовий оклад поліцейських не може бути меншим за 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений на 1 січня календарного року, за винятком курсантів (слухачів) вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання, які готують поліцейських.
Станом на 2025 рік прожитковий мінімум становить 3028 грн, що означає, що посадовий оклад має бути не менше 30 280 грн. Однак закон про державний бюджет може встановлювати обмеження для окремих органів, наприклад, для суддів діє прожитковий мінімум 2102 грн.
Проєкт також передбачає нарахування щомісячної надбавки за вислугу років, яка визначається залежно від стажу служби:
- від 1 до 2 років – 5%;
- від 2 до 4 років – 10%;
- від 4 до 7 років – 15%;
- від 7 до 10 років – 20%;
- від 10 до 13 років – 25%;
- від 13 до 16 років – 30%;
- від 16 до 19 років – 35%;
- від 19 до 22 років – 40%;
- від 22 до 25 років – 45%;
- понад 25 років – 50%.
Порядок виплати цієї надбавки затверджується Кабміном.
Для поліцейських, які тимчасово служать за межами України, передбачено збереження виплати грошового забезпечення в національній валюті та виплата винагороди в іноземній валюті за умовами, визначеними урядом.
Водночас поліцейські, відряджені до інших органів державної влади, установ або організацій, отримують грошове забезпечення, яке включає посадовий оклад за їх нову посаду та інші види грошового забезпечення, визначені цим законом.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Рада схвалила реформу зарплат і премій чиновників
«За» проголосували 259 депутатів. Як раніше розповіла голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади Олена Шуляк, закон є основою реформи держслужби. Вона зазначила, що прийняття цього законопроєкту є частиною «домашнього завдання від ЄС для України».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].