Нас закликають обирати між США та Європою – британський прем'єр
Стармер наполягає на тому, що «особливі стосунки» Британії та Сполучених Штатів непохитні

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що робити вибір між США і Європою було би великою помилкою для Сполученого Королівства.
Про це він сказав у інтерв'ю The News York Times.
«Багато людей закликають нас вибирати між США та Європою, – сказав Стармер. – Цього не робив Черчілль. Цього не робив Еттлі. На мій погляд, було б великою помилкою робити вибір зараз».
Водночас, британський прем'єр підтримав позицію Трампа, що «європейські країни повинні нести більший тягар для колективної самооборони Європи».
Видання пише, що аби забезпечити місце за столом перемовин між Трамом і путіним, Стармер намагається зібрати багатонаціональні військові сили, які він називає коаліцією добровільних. Мета, за його словами, зберегти небо, порти та кордони України в безпеці після будь-якого мирного врегулювання.
«Я не довіряю путіну, – сказав прем'єр. – Я впевнений, що путін спробував би наполягати на тому, що Україна має бути беззахисною після угоди, тому що це дає йому те, чого він хоче, тобто можливість знову вступити».
Водночас, пише NYT, Британія стикається з перешкодами на всіх фронтах: росія відкинула ідею миротворчих сил НАТО. Трамп ще не запропонував гарантій безпеки, які, за словами Стармера, мають вирішальне значення перед тим, як інші країни введуть війська.
Високопоставлені британські військові та оборонні чиновники заявили, що очікують, що зрештою кілька країн нададуть літаки, кораблі чи війська для цих зусиль. Попри політичну та дипломатичну невизначеність, Стармер заявив, що відчуває, що у нього немає іншого вибору, окрім як бути попереду всіх.
«Якщо ми будемо рухатися в темпі найобережніших, то ми будемо рухатися дуже повільно і не досягнемо тієї позиції, в якій нам потрібно бути», – сказав він.
Зазначається, що Стармер, на відміну президента Франції Макрона чи майбутнього канцлера Німеччини Фрідріха Мерца, не закликав Європу намітити незалежний від Сполучених Штатів курс щодо безпеки. Він наполягає на тому, що «особливі стосунки» непохитні і що в будь-якому випадку британські та американські сили глибоко переплетені. Штати, зокрема, постачають ракети «Трайдент» на британські підводні човни.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що після перепалки Зеленського й Трампа в Овальному кабінеті 28 лютого, на британську сторону тиснули, вимагаючи критики українського президента.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].