Сторони розійшлися в питанні, коли має початися режим перемир’я в Чорному морі

Сторони розійшлися в питанні, коли має початися режим перемир’я в Чорному морі

Український президент вважає, що після публікації заяви Білого дому, а росія має іншу думку

Сторони розійшлися в питанні, коли має початися режим перемир’я в Чорному морі
фото Офіційний сайт президента України

Президент України Володимир Зеленський заявив, що домовленості, досягнуті на переговорах, набувають чинності після оприлюднення відповідної заяви Білим домом.

За словами президента України, міністр оборони країни Рустем Умєров під час переговорів поставив американській делегації питання про дату, коли рішення набирають чинності.

Зеленський розповів журналістам, що Умєров на це отримав пряму відповідь.

«Одразу після того, як американська сторона офіційно виходить із заявою, може розпочатися виконання зазначених у документі рішень», – сказав Зеленський.

Він зазначив, що не довіряє росії, але Україна, за його словами, буде робити свою роботу і дотримуватися домовленостей.

При цьому росія вважає інакше. У документі, опублікованому російською стороною, зазначається, що пункт про безпеку судноплавства в Чорному морі може бути виконаний тільки після зняття низки санкцій.

Ось ці умови:

Зняття санкцій з «россельхозбанка» та інших фінансових організацій, задіяних у забезпеченні операцій з міжнародної торгівлі продовольством (у тому числі рибопродукцією) та добривами, їх підключення до SWIFT, відкриття необхідних кореспондентських рахунків;

Зняття санкцій з компаній-виробників та експортерів продовольства та добрив;

Зняття обмежень на обслуговування в портах суден та санкцій із суден під російським прапором, задіяних у торгівлі продовольством та добривами;

Зняття обмежень на постачання росію сільськогосподарської техніки, і навіть інших товарів, задіяних у виробництві продовольства і добрив.

Водночас, у російській версії документа стверджується, що заборона ударів по об'єктах енергетики росії та України терміном на 30 днів діє з 18 березня.

Бекграунд. Нагадаємо, згідно з дослідженням аналітиків, росія страждає від європейських санкцій значно більше, ніж від американських – і на відміну від Вашингтона, Брюссель не має наміру послаблювати чи знімати з росії санкції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло