Країни Балтії побоюються припинення вогню в Україні – FT

Країни Балтії побоюються припинення вогню в Україні – FT

Міністри оборони балтійських країн стурбовані, що припинення вогню в Україні підвищить безпекову загрозу через переозброєння та передислокацію російських військ

Країни Балтії побоюються припинення вогню в Україні – FT
Фото: ілюстративне

Міністри оборони країн Балтії попередили, що припинення вогню в Україні різко збільшить загрозу безпеці їхнього регіону, оскільки рф продовжить реалізацію планів щодо переозброєння та передислокації військ на північно-східний фланг НАТО.

Про це пише Financial Times.

Естонія, Латвія й Литва зазначили, що кремль уже виклав плани щодо збільшення військового виробництва та розміщення додаткових військ уздовж їхніх кордонів. Як сказав міністр оборони Естонії Ханно Певкур, коли війну в Україні зупинять, росія дуже швидко перерозподілить свої сили. За його словами, це також означає, що рівень загрози значно зросте дуже швидко.

Його литовська колега Довіле Шакалене зробила аналогічні заяви під час свого візиту до Великобританії на початку тижня. Вона наголосила, що росія не зупинить свою агресію, а використає припинення вогню для зміцнення своїх військових можливостей.

Як пише Financial Times, припинення бойових дій дало б росії шанс виконати свої плани на 2022 рік щодо формування 1,5-мільйонної армії та додавання цілого нового армійського корпусу на півночі, подвоївши чисельність військ поблизу Фінляндії та Балтії.

Певкур заявив, що із 600 тис. російських військових, які зараз перебувають в Україні, 300 тис., імовірно, передислокують. Водночас, за словами міністра, вони не повернуться до різних частин росії, щоб займатися звичайною роботою, тому що зарплата, яку вони отримують в армії, приблизно у п'ять-десять разів вища, ніж вони могли б отримувати.

Країни Балтії особливо стурбовані великомасштабними військовими навчаннями «Захід», які відбудуться цієї осені неподалік їхніх кордонів у росії та білорусі. Навчання, які проводять що чотири роки, імітують конфлікт із країнами НАТО й охоплюють десятки тисяч солдатів, танків, літаків та артилерії.

Обидва міністри також застерегли від передислокації будь-яких військ НАТО зі своїх країн для формування так званих європейських сил підтвердження, які будуть скеровані в Україну після закінчення бойових дій як засіб утримання росії від повторного нападу. За їхніми словами, це загрожує безпеці східного флангу НАТО.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що російський уряд залишає за собою право ігнорувати мораторій на удари по енергетичній інфраструктурі, заявив речник кремля пєсков 28 березня.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло