ЄС готується офіційно звинуватити росію в застосуванні хімічної зброї в Україні
Брюссель підготував новий пакет санкцій проти російських військових та наукових центрів у зв’язку з цим

Рада ЄС підготувала новий санкційний документ, у якому росія вперше офіційно звинувачується у застосуванні сльозогінного газу CS на фронті в Україні – як методу ведення війни.
Джерело. Про це пише currenttime.tv.
У пояснювальній частині документа чиновники ЄС посилаються на доповіді Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХО), опубліковані на прохання української сторони у листопаді 2024-го та лютому 2025 року.
У цих звітах вивчаються випадки застосування газу біля сіл Мар'ївка та Іллінка на Дніпропетровщині у 2024 році. Експерти наводять докази присутності слідів газу CS після російських атак: аналізи ґрунту та води, інтерв'ю з військовими, а також фото корпусів ручних гранат РГ-Во ( «ручна граната – речовина отруйна»). Це гранати російського виробництва. У 2024 році російський пропагандистський канал RT показав, як військові рф використовують такі гранати.
До списку санкцій Євросоюзу увійдуть: Війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту Міноборони рф, 27-й та 33-й наукові центри, пов'язані з розробкою та застосуванням хімічних агентів.
CS – це сльозогінний газ, також відомий як Бузок. Він викликає сильне подразнення очей, шкіри та дихальних шляхів: людина задихається та втрачає орієнтацію. Формально CS вважається нелетальним засобом придушення заворушень і стоїть на озброєнні поліції у багатьох країнах. Використання таких речовин в якості зброї заборонено статтею 1 Конвенції про заборону хімічної зброї, зазначають чиновники Євросоюзу.
За даними українського Міноборони, капсули з таким газом знаходять не лише у гранатах, а й усередині шахедів.
Раніше санкції через застосування росією хімічної зброї у війні з Україною ввели США: тоді вони були пов'язані з використанням більш токсичної форми сльозогінного газу – хлорпікрину. Євросоюз у 2025 році накладав обмеження на використання росією товарів подвійного призначення, які могли б бути використані для виробництва цієї речовини.
Це один із трьох пакетів обмежувальних заходів, які ЄС має намір затвердити найближчими днями.
Ще два пакети торкнуться російських кібератак і кампанії з дестабілізації в Європі. Слідом за ними планується ще один (17-й з лютого 2022 року) пакет санкцій на тему війни в Україні.
Напередодні повідомлялося, що Євросоюз запровадить санкції проти 100 російських танкерів та 50 осіб та компаній.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].