Канни-2025 відкриваються Днем України – буде показано три фільми про війну та Зеленського
Окрім Дня України, у ширшій програмі фестивалю буде представлено ще кілька українських фільмів

Каннський кінофестиваль 2025 року розпочнеться спеціальною програмою показів під назвою «День України», яка висвітлюватиме війну в Україні та роль кінематографістів і журналістів у її документуванні.
Про це пише United24 Media.
Програма, запланована на 13 травня, представить три фільми, що пропонують різні погляди на російське вторгнення в Україну.
Згідно з офіційним вебсайтом фестивалю, ця ініціатива є спільним проєктом міста Канни, France Télévisions, Brut s Каннського кінофестивалю.
Програма Дня України включатиме:
«Зеленський» (2025) – документальний фільм, знятий режисерами Івом Желандом, Ліз Вапне та Аріан Шмен, простежує життя президента України від його життя у Кривому Розі через кар'єру коміка та юриста і до його ролі глави держави. Фільм досліджує еволюцію його публічної та політичної ідентичності.
«Наша війна» («Notre Guerre») – новий документальний фільм французького філософа та письменника Бернара-Анрі Леві та фотографа Марка Русселя. Він розповідає про українських військових s цивільних у Сумській області та поблизу Покровська з лютого до квітня 2025 року. У фільмі також є інтерв'ю із Зеленським напередодні його візиту до Вашингтона, а також кадри бригади «Анни Київської», яка проходила навчання у Франції. «Notre Guerre» – це заключна частина чотирисерійного документального фільму Леві про Україну, який був показаний на таких майданчиках, як ООН і Конгрес США.
«20 000 метрів до Андріївки» (2025) – документальний фільм, знятий журналістом і лауреатом премії «Оскар» Мстиславом Черновим, розповідає про взвод 3 штурмової бригади ЗСУ, який намагається повернути собі село Андріївка, просуваючись через добре укріплений ліс. Зйомки розпочалися у вересні 2023 року та тривали майже 18 місяців. Фільм є результатом співпраці Frontline та Associated Press, музику написав дворазовий володар премії «Греммі» Сем Слейтер («Чорнобиль», «Джокер»).
Окрім Дня України, у ширшій програмі фестивалю буде представлено кілька українських фільмів:
«Мілітантроп» – документальний фільм Єлизавети Сміт, Аліни Горлової та Семена Мозгового буде показано в секції «Двотижневик режисерів».
«Їжачок» – режисерський дебют британського актора Гарріса Дікінсона, відібраний до програми «Особливий погляд», включає участь української акторки Каріни Химчук.
«Моя бабуся – десантниця» – короткометражний фільм Поліни Піддубної буде представлений у програмі La Cinef, яка демонструє студентські фільми.
Організатори наголосили, що включення українських фільмів засвідчує постійну підтримку Каннами України перед обличчям російської агресії.
Вони зазначили, що нерозірвані боєприпаси, травми серед цивільного населення та культурна стійкість є центральними темами цьогорічних українських робіт.
Раніше повідомлялося, що український журналіст і режисер Мстислав Чернов отримав нагороду за найкращу режисуру документального фільму на кінофестивалі «Санденс» за свій фільм «2000 метрів до Андріївки» у категорії «Світове кіно».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].