Цифрова трансформація держфінансів: кроки до 2030 року
Кабмін затвердив відповідну стратегію

Кабінет Міністрів України затвердив Стратегію цифрового розвитку системи управління державними фінансами до 2030 року.
Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.
Зазначається, що Стратегія продовжує реалізацію пріоритетних напрямів розвитку Мінфіну у сфері цифрової трансформації.
За даними міністерства, Стратегія цифрового розвитку СУДФ до 2030 року визначає кроки для впровадження сучасних інформаційних технологій для підвищення ефективності, прозорості та інтегрованості фінансової системи держави, які дозволять:
- оптимізувати обмін даними між державними фінансовими установами;
- зменшити операційні витрати та підвищити ефективність адміністрування бюджетних ресурсів;
- підвищити прозорість державних фінансів та довіру до системи з боку громадськості та міжнародних партнерів;
- запровадити інноваційні цифрові рішення для аналітики та прогнозування бюджетних процесів;
- унеможливити вплив людського фактора на автоматичну обробку інформації;
- підвищити інформаційну безпеку в системі управління державними фінансами.
«Результатом реалізації оновленої Стратегії стане ІТ-консолідація інформаційних ресурсів суб’єктів СУДФ (Мінфін, ДПС, Держмитслужба, Держказначейство, Держаудитслужба) на рівні Міністерства фінансів України. Адміністрування цих інформаційних ресурсів здійснюватиметься незалежним адміністратором з використанням хмарних технологій. Це забезпечить поступовий перехід на новий рівень сервісно-орієнтованих систем шляхом забезпечення доступності державних послуг у режимі онлайн», – йдеться в повідомленні.
В Мінфіні уточнили, що застосування підходу ІТ-консолідації є результатом аналізу аналогічних підходів і практик, які застосовуються у Польщі, Австрії, Данії та інших країнах Європейського Союзу.
Нагадаємо: міністерство протягом 2022-2024 року вже удосконалило низку діючих публічних веб порталів та створив нові автоматизовані системи.
Зокрема, з метою популяризації інвестування у військові облігації внутрішніх державних позик (ОВДП) у 2022 році запрацював веб-портал на якому оприлюднюється необхідна інформація про список банків – первинних дилерів та ліцензованих брокерів військових ОВДП.
Крім того, у 2024 році Мінфін забезпечив створення Матриці реформ – модуля системи моніторингу виконання зобов’язань України перед ЄС, іноземними державами, міжнародними організаціями.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що уряд вирішив, як розвиватиме культуру України до 2030 року. Затверджено стратегію та план заходів з її реалізації.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].