Лідери Азербайджану і Вірменії вперше провели переговори тет-а-тет без посередництва росії
Пропонується передати контроль над спірним для обох країн транспортним коридором американській компанії

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян і президент Азербайджану Ільхам Алієв 10 липня провели двосторонню зустріч в Абу-Дабі. Раніше Пашинян та Алієв зустрічалися лише за участю посередників, передає RFI.
Зустріч тривала майже п'ять годин, деякий час лідери спілкувалися тет-а-тет, без делегацій. За підсумками зустрічі сторони не робили спільних заяв для преси, але невдовзі після завершення зустрічі МЗС обох країн опублікували схожі заяви.
«Двосторонні переговори є найбільш ефективним форматом для обговорення всіх питань, що стосуються процесу нормалізації, і на цій основі було досягнуто згоди про продовження результативного діалогу», – йдеться у пресрелізі.
«Лідери, підбиваючи підсумки досягнутого прогресу в процесі делімітації кордону, доручили відповідним державним комісіям продовжити практичну роботу в цьому напрямку», – йдеться в заяві.
Також висловлюється подяка на адресу президента ОАЕ шейха Мухаммеда Бен Заїда Аль Нахайяна «за теплу гостинність та організацію їхньої двосторонньої зустрічі».
Азербайджанське агентство APA повідомляє, що Пашинян та Алієв обговорювали питання, пов'язані з мирним порядком – делімітацію кордонів, відкриття та розвиток Зангезурського коридору, парафування мирного договору – і домовилися про продовження переговорів.
Напередодні зустрічі очікувалося, що головною темою для обговорення стане відкриття Зангезурського (Сюнікського) коридору. За тиждень до зустрічі кілька ЗМІ, з посиланнями на неназвані джерела, повідомили, що свій план щодо розблокування дороги Єревану та Баку представила адміністрація президента США Дональда Трампа. Згідно з джерелами, пропонується передати контроль над транспортним коридором американській компанії.
Напередодні можливість підписання мирної угоди між Баку та Єреваном згадав держсекретар США Марко Рубіо на засіданні кабінету міністрів.
«Сподіваюся, що незабаром буде укладено мирну угоду між Азербайджаном та Вірменією», – сказав Рубіо, перераховуючи заслуги Трампа щодо досягнення миру між різними країнами.
Ні Єреван, ні Баку не коментували пропозиції США, але у керівній партії Вірменії «Громадянський договір» підтвердили, що пропозиції від американської сторони обговорюються.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].