Виробництво агропродукції в Україні зросло на 1,7% від початку року
Позитивну динаміку забезпечили сільськогосподарські підприємства, тоді як господарства населення скоротили обсяги виробництва
За підсумками січня–квітня 2026 року обсяг сільськогосподарського виробництва в Україні зріс на 1,7% у річному вимірі.
Про це повідомляє Державна служба статистики.
За даними відомства, за підсумками перших трьох місяців року зростання становило 1,2%, а в січні–квітні показник прискорився до 1,7%.
У Держстаті нагадали, що до травня включно індекс сільськогосподарського виробництва розраховується лише на основі показників тваринницької галузі. Дані щодо продукції рослинництва починають враховуватися з червня.
Основним драйвером зростання стали аграрні підприємства, які збільшили обсяги виробництва на 10,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Водночас у господарствах населення зафіксовано спад на 15,7%.
Найбільше скорочення обсягів сільськогосподарського виробництва спостерігалося у Донецькій області, де показник знизився на 49,9%. Значний спад також зафіксували на Закарпатті – на 29,5%.
Найкращу динаміку продемонстрували Львівська, Київська та Дніпропетровська області. Там обсяги виробництва зросли на 12,5%, 11,6% та 10,1% відповідно.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна наростила експорт соняшникової олії, але втрачає частку на окремих ринках. Конкуренція з боку Аргентини, Туреччини та росії посилює тиск на позиції українських експортерів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].
















