Аналіз криптовалют: біткойн продовжує долати психологічні бар'єри

Аналіз криптовалют: біткойн продовжує долати психологічні бар'єри

Які фундаментальні, а також психологічні фактори сприяли курсовому зростанню

Цей матеріал також доступний російською
Аналіз криптовалют: біткойн продовжує долати психологічні бар'єри
Фото: pixabay.com

Минулого тижня – з 30 жовтня по 5 листопада – ринок криптоактивів показав чергове зростання, подолавши психологічну позначку капіталізації в $200 млрд. У першу чергу такий результат досягнуто завдяки зростанню біткойнів (BTC) і Bitcoin Cash (BCH). При цьому ринок альткойнів продовжує перебувати у «ведмежій» фазі.

Біткойн встановив свій черговий ціновий рекорд, сягнувши середньозваженої ринкової ціни у $7617 за 1 BTC. Таким чином, за звітний тиждень ціна криптовалюти зросла на 21,37%.

Домінування BTC у валютному кошику триває. Його частка склала на кінець тижня 61,5%, або близько $123 млрд. Частка Ethereum (ETH) – 14,7%, Bitcoin Cash (BCH) – 5,3%. Добовий обсяг торгів з біткойнів перевищує обсяг торгів з усіх інших валют разом узятих, за винятком Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) та Ripple (XRP).

Ринок перебував під впливом як фундаментальних, так і психологічних факторів. До останнього можна віднести явище, відоме серед професіоналів як FOMO (fear of missing out) – ситуація, коли ринок підігрівається новинами, що грають на підвищення. При цьому, як правило, новачки на ринку криптовалюти (а їх з кожним днем все більшає) починають скуповувати без урахування фундаментального і технічного аналізу виключно на страху пропустити вигідні угоди. Таке явище поширюється, як сніжний ком, провокуючи зростання обсягів і кількість угод. Повною мірою це стосується Японії та Південної Кореї, трейдери яких готові платити ринкову ціну плюс курсову премію за покупку біткойнів.

Також за минулий тиждень на курсове зростання впливали кілька істотних чинників. Серед них:

Очікування чергового форку (поділу ланцюга). Цього разу слідом за Bitcoin Cash і Bitcoin Gold ринок очікує появи орієнтовно 16 листопада нового ланцюга SegWit 2X. Цей ланцюг став можливим завдяки так званій Нью-йоркській угоді, згідно з якою в блокчейні біткойна шість місяців тому був активований новий протокол Segregated Witness. Однак за умовами такої угоди має бути запроваджений збільшений розмір блоку – до 8 Мб, і такий захід знаходить підтримку далеко не у всієї спільноти. Основні побоювання: надмірна концентрація в руках невеликої групи людей, ключовою персоною в якій є Баррі Зільберт з Digital Currency Group; єдиний розробник, вузьке коло наближених майнерів. Тримачі біткойнів очікують, що, як і у випадку з попередніми форками, їм будуть нараховані нові монети згідно з протоколом. Це рухає ціни на очікуванні «безкоштовних грошей» для тих, у кого є біткойни.

Біткойн отримав нові інструменти хеджування. 31 жовтня найбільший у світі оператор похідних фінансових інструментів (деривативів) CME Group оголосив, що запустить торгівлю терміновими контрактами (ф'ючерсами) до кінця поточного року. Для цього необхідно отримати дозвіл Комісії з регулювання ф'ючерсної торгівлі США. Такий анонс різко штовхнув ціну біткойнів вгору. Поява такого хеджуючого інструменту від одного з лідерів ринку термінової торгівлі дозволить великим інституційним інвесторам активніше інвестувати в біткойн, маючи механізм захисту. Раніше такий дозвіл вже отримала ще одна американська платформа для ф'ючерсної торгівлі – LedgerX.

Протягом одного дня криптовалютна біржа Coindesk повідомила про реєстрацію 100 000 нових торгових рахунків, що є ще одним доказом зацікавленості приватних інвесторів.

Провідні китайські біржі знайшли спосіб відновити операції і обійти заборону Народного банку Китаю. Це буде зроблено за технологією peer-to-peer, при якій клієнти оперуватимуть безпосередньо один з одним.

Основні цінові очікування на ринку зараз пов'язані, звичайно, з черговим майбутнім хардфорком. Від того, наскільки гладко він пройде і яким чином відбудеться розподіл нових токенов, що вже  отримали умовну назву B2X, залежатиме цінова ситуація на ринках. І не тільки біткойнів, бо багато монет і маркерів наразі мають з ним тісну кореляцію.

Технічний аналіз курсу біткойна (BTC/USD, Bitfinex)

Аналіз чотиригодинного графіка показує, що 2 листопада біткойн вийшов з довгострокового висхідного каналу на обсязі. Хоча, після повернення в канал, була ще спроба закріпитися на нових рівнях, але «бики» не змогли підтримати темпу зростання, у першу чергу через обсяг, що знижується. Зростання ціни відбувалося передусім на тлі психологічних факторів і очікуваннях SegWit 2Х. Але ми бачимо дивергенцію (розбіжність) – лінія тренду на графіку висхідна, однак лінії тренду на обсягах і RSI – спадні. При цьому RSI різко пробиває рівень 60, що є зоною «бичачого» тренду. Stochastic RSI почав сигналізувати про зміну тренду разом з дивергенцією – ми бачимо, як більш швидка червона лінія перетинає синю і виходить із зони перекупленності. 20-денна змінна також зупинила зростання і почала зворотний рух.

Рівні опору – 6800, 6515, 6100, 5650. Район в області відскоку на рівень 0,382 можна вважати добрим для входу в ринок при збереженні довгострокового тренду. При відскоку від середини каналу в районі 6800 можна очікувати досягнення остаточного рівня в 8200 з подальшим коригуванням двомісячного підвищуючого тренду в район 0,5 від рівня 2980.

Інші помітні цінові рухи ринку криптоактивів минулого тижня:

  1. Ethereum Classic (ETC) виріс за тиждень на 39%, до найбільшого значення з 9 вересня, завдяки включенню в лістинг на корейських біржах пари ETC/KRW. Обсяг торгів за ETC на майданчику Bithumb виріс на 53,5%. Також на ціну впливають очікування від конференції ETC Summit, яка відбудеться 13–14 листопада.
  2. Bitcoin Cash (BCH) виріс за тиждень на більш ніж 50% завдяки ралі на ринку біткойнів, а також напередодні хардфорку і змін в алгоритм зміни складності, який викликав багато суперечок та нарікань. Зміни в блокчейні відбудуться 13 листопада.

Даний аналіз не є інвестиційними рекомендаціями і служить інформаційним матеріалом. Будь-які рішення, пов'язані з купівлею або продажем криптовалют і криптоактивів, мають бути зроблені після ретельного індивідуального аналізу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті