Аналіз криптовалют: біткойн закрив тиждень на рівні $13 925

Аналіз криптовалют: біткойн закрив тиждень на рівні $13 925

Що спричинило значне зниження курса криптовалют

Этот материал также доступен на русском
Аналіз криптовалют: біткойн закрив тиждень на рівні $13 925
Фото Shutterstock

На тижні – з 18 по 25 грудня – ринок криптоактивів відчув значний шок від глобального зниження як по біткойнам, так і за всіма основними криптовалютами. При цьому особливих новин або рухів на ринку не відбувалося. Таке зниження можна пояснити перекупленістю ринку, на що ми вказували в аналізі минулого тижня. Крім того, це пояснюється настанням кінця фінансового року у багатьох гравців і наближенням свят. У цій ситуації багато хто фіксував прибуток, щоб відобразити його у балансових звітах. Також є ознаки того, що на ринку активізувалися «кити», які володіють великими сумами, і саме вони зіграли на пониження.

Вплив ф'ючерсів на біткойни, які були основною рушійною силою курсу, практично зійшов нанівець на цьому тижні. Масоване зниження курсу, посилене примусовим закриттям біржових позицій, зроблених з «плечем», спровокувало панічні розпродажі роздрібних інвесторів, що у підсумку призвело до пробиття рівня $11 000 на деяких майданчиках. На тлі абсолютного рекорду в $20 089 на минулому тижні це можна сміливо назвати «чорною п'ятницею». Причому за один день ціна багатьох активів знизилася на 30-40%.

Показавши масоване зниження в п'ятницю до рівня $11 883, згідно з даними Coinmarketcap, біткойн закрив звітний тиждень на рівні $13 925, що склало зниження за період на 27,1%. Лідируючою торговою парою тижня раптово стала JPY/BTC – 27,9%, далі йдуть USD/BTC – 27,1% і USDТ/BTC – 27,1%.

Загальна капіталізація на закритті періоду склала $539,8 млрд, що майже на $47,9 млрд менше показника минулого тижня в $587,1 млрд. Причому в «чорну п'ятницю» капіталізація знизилася до цифри $423,4 млрд. Домінування BTC у валютному кошику різко зменшилося – майже на 20%, досягнувши 43,5%, або близько $245 млрд, знизившись відразу на $81 млрд. Частка Ethereum (ETH) – 12,6%, Bitcoin Cash (BCH) – 9,1%, Ripple (XRP) – 7,46%, Litecoin (LTC) – 2,8%. Варто відзначити різке зростання XRP і BCH. Зведений індекс MVIS CryptoCompare Digital Assets 10, що відображає цінові рухи десяти лідируючих криптоактивів за розміром і ліквідністю, закрився на позначці $9531 (-3,8%).

Також за минулий тиждень на курс біткойнів впливали кілька чинників. Серед них:

  1. Ф'ючерси, запущені на американському майданчику CME, показують зниження ціни. Це дає можливість говорити, що на даний момент резерв різкого зростання за рахунок інституційних інвесторів вичерпано. Контракти з поставкою у січні торгуються на рівні $18 000 при деякому зниженні обсягу. Цим не забарилися скористатися так звані «кити» для обвалення курсу.
  2. Глава банку Англії Марк Карні на слуханнях у парламенті зазначив: «У даний час величезне зростання курсу біткойнів не несе загрози світовій фінансовій системі. Ми не бачимо у цьому проблеми». Карні додав, що він «бачить інтерес в технології DLT (distributed ledger technology)». Також Банк Англії підтвердив, що буде активно підтримувати власний фінтех-інкубатор, який розробляє рішення в області блокчейн і DLT.
  3. Слідом за центральними банками Канади, Китаю і Росії Банк Ізраїлю розглядає можливість випуску власного «цифрового шекеля», який матиме паралельне ходіння в країні нарівні з традиційним.
  4. Міністр фінансів Франції Бруно Лемар планує ініціювати дискусію на зустрічі країн Великої двадцятки G-20, яка пройде у квітні. Там він вважає за необхідне «обговорити біткойни»: «Ми повинні спільно вирішити, чи можемо ми регулювати біткойни, і як це правильно зробити, аби уникнути маніпуляцій».
  5. Білорусь прийняла декрет про легалізацію в країні діяльності, пов'язаної з криптовалютами. Тепер майнінг, випуск токенів, операції з криптоактивами дозволені. Президент Лукашенко підписав указ, який стимулює таку діяльність, звільнивши її від оподаткування на п'ять років. Також закон стимулює створення спеціальних економічних зон, спрямованих на розширення бізнесу в сфері блокчейн.

Технічний аналіз курсу біткойнів

Аналіз криптовалют:

На звітному тижні курс біткойну зробив запаморочливий «похід» вниз. Як зазначалося в минулому аналізі, технічний аналіз показував саме такий сценарій – перекуплений ринок, зростання ціни при зниженні обсягів та траєкторії ковзань. Ринок, намагаючись закріпитися, не зміг втриматися в районі $15 500 і зробив корекцію точно до рівня 1,272, після чого увійшов до каналу, що знижується, намагаючись пробити спадний тренд. Однак передумови до зростання є. RSI підвищується і показує посилення ролі покупців. Те ж стосується і Stochastic RSI. 20-денна змінна зробила крутий розворот, націлившись на «крос» з 50-денною, що також може говорити про підвищувальний тренд. Основною метою для курсу зараз є рівень опору 0,786 – $14 263. При його проходженні та закритті вище цього рівня, а також пробитті дуже різкого спадного тренду, можемо очікувати повернення попиту на ринок.

Інші помітні цінові рухи у першій двадцятці криптоактивів на минулому тижні:

  1. XRP, токен платіжної системи транскордонних платежів Ripple, піднявся та продовжив феноменальне зростання на новинах про його практичне застосування в Азії і встановив новий рекорд в $1,37, піднявшись ще на 40% до минулого тижня.
  2. BCH (BCash), як і передбачалося, з'явився у торгах на найбільших біржах GDAX і Coinbase. Причому це було зроблено без попереднього повідомлення, що застало клієнтів зненацька. З урахуванням того, що у цей момент можна було здійснювати операції типу post, тобто тільки виставляти заявки без угоди, ціна злетіла до $9000 і різко впала. Багато спостерігачів побачили у цьому ознаки маніпуляцій та інсайдерської торгівлі. Керівництво Coinbase видало реліз, в якому зобов'язалося провести розслідування. На тлі цих цінових рухів на інших біржах ціна BCH встановила рекорд, пробивши позначку в $4000, що практично в два рази вище добових курсів.
  3. Криптовалюта Verge, що увірвалася в першу двадцятку, показала спекулятивне зростання в 800% на тлі охолодження біткойнів і агресивного маркетингу в якості швидкої, дешевої і анонімної альтернативи біткойнам як засобу платежу, що використовує мережу анонімну Tor.
  4. QTUM, китайський проект, який поєднує виконання смарт-контрактів, використовуючи архітектуру транзакцій блокчейна біткойна, виріс на 300% на тлі виходу програмних поліпшень.

Даний аналіз не є інвестиційними рекомендаціями і служить інформаційним матеріалом. Будь-які рішення, пов'язані з купівлею або продажем криптовалют і криптоактивів, мають бути зроблені після ретельного індивідуального аналізу. Зв'язатися з автором: skalinin@legalblockbit.com.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті