Чому варто припинити лікуватися

Чому варто припинити лікуватися

І навіщо здоровим людям окремі клініки

Этот материал также доступен на русском
Чому варто припинити лікуватися

Якщо ви – доросла людина, – припиніть наївно вірити в казки про одну пігулку, розчин на ніч чи тиждень стояння на голові, які нібито виправлять кількадесят років відвертого «забивання» на себе. Так не буває. Крапка. А тепер глибоко вдихніть. Видихніть. Підберіть уламки рожевих окулярів і давайте поговоримо про здоров’я відверто. Хто й від чого нас лікує, і чому кількість здорових людей навкруги не збільшується тими ж темпами, що і кількість діагнозів та ліків від різних хвороб, пропонує розібратися Святослав Ханенко, сімейний лікар та засновник клініки для здорових SQLAB.

Так, вам не почулося, саме клініки для здорових. Адже одне із завдань медицини – не лікувати, а попереджати хвороби. Люди не діляться на здорових і хворих. У кожен момент життя у людини є певна кількість здоров'я, незалежно від того, має вона свій діагноз чи ні. Якщо ви живі – отже, ви здорові. Навіть наявність хвороби не робить людину хворою. Просто у вас менше здоров'я саме в цей момент. «Хворобу» можна виміряти. Вона складається зі скарг, даних огляду, лабораторних та інструментальних методів дослідження. Цим і визначається кількість вашого здоров’я.

«Поки щось не заболить, до лікаря не піду», – це менталітет людини без цілей та амбіцій. Здоров’я – не гума для колес, яку треба змінювати двічі на рік. Про нього варто піклуватися щодня. Навіть на вихідні та свята. А враховуючи наші звички, – особливо на вихідні та свята.

Якщо ви маєте будь-яку мету чи хоча би кілька планів на майбутні рік-п’ять свого життя, перше, про що маєте думати, – ваше здоров’я. Від того, скільки у вас енергії, залежатиме продуктивність у всіх сферах: кар’єрі, особистому житті,  громадській діяльності тощо. А тепер запам’ятаймо просте рівняння: енергія = здоров’я; здоров’я = енергія.

У гонитві за діагнозами, якою і займаємося, бігаючи з кабінета в кабінет, із клініки в клініку, – ми знаходимо лише хвороби. Натомість існує «чарівна пігулка» всередині кожного з нас, але її варто приймати регулярно. Ця «чарівна пігулка» – ставлення до здоров’я як до вашого ресурсу. А тепер перше: свій ресурс треба знати. І друге: щодо свого ресурсу треба мати ціль.

Комплексна діагностика стану вашого здоров’я, умовно «вимірювання його кількості» допоможе зрозуміти, наскільки радикальними мають бути заходи. Мета – визначить ті показники, які ви будете відслідковувати. За найкращими традиціями всіх мотивацій, процес менеджменту свого ресурсу має бути приємним. Тому ставте маленькі цілі й будете отримувати регулярні перемоги.

Певна річ, без фахівця тут не обійтися. Якими би розумними ми з вами не були, скільки б мегабайтів швидкісного інтернету не мали, а без хорошого лікаря нічого не вийде. Бо поради блогерів чи друзів про 253 мілілітри води натщесерце, які врятували їм життя, – це несерйозно. Ми ж не довіряємо блогерам чи товаришам вести наші фінанси? Ні. Ми приходимо в банк і звертаємося до кваліфікованої людини. Важливо мати таку ж людину і для управління вашим здоров’ям.

В усьому розвиненому світі цю роль виконують сімейні лікарі. Вони ведуть вас не день і навіть не тиждень. Вони – менеджери вашого ресурсу, які знають його початкову й бажану кількість і відповідно до цього вибудовують стратегію управління.

Звучить привабливо, чи не так? Але не думайте, що комусь можна передати цю справу і знову «забити» на себе. Ключове тут те, що це ваше здоров’я, і саме вам про нього піклуватися. Лікар лише допоможе робити це ефективно і, якщо оберете правильного, іще й приємно.

В Україні майже відсутній запит на превентивну медицину. Бо людям треба видовищ, тобто – зовнішніх результатів. Тому під час створення власної клініки головними були дві ідеї:

1) мотивувати людей через вигляд їхньої шкіри.

2) зробити консультації в лікаря настільки приємними, що турбота про своє здоров’я більше не нагадуватиме про дитячі травми, коли нас змушували робити зарядку чи їсти суп замість цукерки.

Руйнування внутрішніх парадигм – процес болючий для нашого мозку, і він усіляко опиратиметься. Отже, ми пропонуємо не знищення, а еволюцію цієї парадигми. Давайте повторимо ще раз: наші цілі залежать від нашої енергії; енергія = здоров’я. Здоров’я – наш основний ресурс. Він вичерпний. Треба користуватися ним правильно, піклуватися про нього щодня й намагатися примножити.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті