Коронавірус vs здоров'я: чим корисний сімейний доктор

Коронавірус vs здоров'я: чим корисний сімейний доктор

Навіщо управляти своїм здоров'ям і як в цьому може допомогти сімейна медицина

Этот материал также доступен на русском языке
Коронавірус vs здоров'я: чим корисний сімейний доктор
Фото: Pixabay.com

Нас оточує безліч зовнішніх чинників, на які ми не можемо вплинути. Пандемія COVID-19 і обумовлений нею карантин – серед них. Але ж карантин не триватиме вічно. У бізнесу, як і у держави, не вистачить ресурсів просто нічого не робити і покривати витрати, що накопичуються.

Як не потрапити в зону ризику і чим допоможе сімейна медицина в управлінні своїм здоров'ям, розповів Mind засновник першої Клініки біохакінгу в Східній Європі «SQLAB – клініка для здорових» Святослав Ханенко.

Пройде час, і ми знову зіткнемося з якимось новим вірусом, як уже бувало не раз. Тільки карантинні, обмежувальні заходи – не панацея.

Є фундаментальні речі, які впливають на шанси людей не захворіти, а якщо і захворіти, то перехворіти в легкій формі і вже тим паче не померти. Це управління своїм власним ресурсом – здоров'ям.

Здоров'я – це комплексне благополуччя нашого тіла, розуму, духу, соціальних зв'язків і навколишнього середовища. Фокус, навіть правильний і коректний, тільки на одній з перерахованих складових хорошого результату не матиме.

Комплексний підхід сприятливо впливає на імунітет і підвищує шанси не заразитися вірусом, а в разі зараження – без ускладнень перенести хворобу.

Про комплексне управлінні здоров'ям і його організацію

Ключова рекомендація – це звернутися до хорошого сімейного лікаря. Проблема актуалізувалася саме зараз, коли велика частина лікарів залишилися поза грою, бо їх спеціалізація не відповідає поточній проблемі.

Відчувається гострий дефіцит справжніх сімейних лікарів, які в розвинених країнах складають близько 70% в системі охорони здоров'я і забезпечують відгук на 80% звернень пацієнтів з різних питань. В Україні до лікарів вишикувалися величезні черги пацієнтів з різноманітними вірусними захворюваннями.

Більшість лікарів до такої ситуації виявилися не готовими. У свою чергу наш народ, що масово піддається паніці, не бажає вірити простим рішенням. Страх і тривога призводять до послаблення імунітету і підвищують ризик зараження.

Як знайти хорошого сімейного лікаря

Знайти хорошого сімейного лікаря, як і партнера, співробітника, – дуже непросте завдання. Один з маркерів правильного вибору – фокусування лікаря на управлінні здоров'ям пацієнта, а не виключно на лікуванні тих захворювань, що вже проявилися.

Сімейний лікар повинен бути орієнтований на профілактику. А виражається це в конкретних діях – у проведенні профілактичних оглядів і розробці індивідуальних оздоровчих програм з винятковим акцентом на спосіб життя пацієнта, шкідливі звички тощо.

Звичайно, хронічні захворювання потрібно тримати під контролем, зокрема й за допомогою медикаментів. Бо чим довше хвороби будуть у стадії загострення, тим вище ризик захворіти вірусом і отримати ускладнення.

Регулярні профогляди необхідно проводити не тільки для визначення COVID-19, але і для того, щоб управляти супутніми патологіями, такими як:

  • артеріальна гіпертензія;
  • діабет;
  • онкологічні процеси;
  • проблеми з травленням і обміном речовин.

Оскільки доведено, що саме супутні патології є обтяжливим фактором у разі зараження коронавірусом.

Що означає комплексний підхід

Якщо ви приділяєте належну увагу профогляду, ваш сімейний лікар має повну інформацію про стан вашого здоров'я. В екстреній ситуації карантину наявність такої інформації може забезпечити більш продуктивні консультації за телефоном.

Але потрібно пам'ятати про те, що не тільки медикаменти впливають на стан імунітету. До здоров'я потрібно ставитися як до комплексного явища. Не лише медицина впливає на стан здоров'я та імунітету.

Хороший лікар має бути провідником людини у світ здорового харчування, відмови від шкідливих звичок, здорового сну. Під його контролем пацієнт повинен постійно покращувати своє здоров'я.

Коли починати

Пандемія і пов'язана з нею паніка, на перший погляд, не найзручніший час для того, щоб задуматися про комплексний підхід до здоров'я і довгострокову стратегію управління ним. Однак це велика помилка.

Саме зараз, скориставшись часом вимушеного перебування на карантині, можна:

  • проаналізувати свій спосіб життя;
  • самопочуття;
  • звички, які мали місце бути до цього;
  • починати працювати над собою вже зараз.

Виробіть у себе звичку щоранку робити 20-мнутную зарядку (адже зараз вранці ви нікуди не спізнюєтеся і не стоїте в заторі). Погуляйте в лісі, перегляньте свій раціон харчування, помедитуйте, поспіть вдень.

Якщо є можливість, пройдіть оздоровчі процедури, які насичують організм вітамінами, мікроелементами, амінокислотами.

Оздоровчі візити в «SQLAB – клініка для здорових» добре показали себе в знятті перших симптомів ГРВІ.

Нехай проблема, що здається серйозною і нерозв'язною, стане для вас точкою відліку нового ставлення до свого здоров'я і свого організму в цілому.

Пам'ятайте, що здоров'я – це не просто відсутність хвороб (чого не буває), а стан комплексного благополуччя. Усі складові здоров'я, що видаються абстрактними, можна конкретно виміряти, оцінити, попередньо розбивши на складові елементарні частинки, і управляти ними.

Необхідно тільки ваше бажання і якісна медична експертиза.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті