Захворіло у світі
98,782,736
Померло у світі
2,121,681
Вилікувалось у світі
54,482,189
Захворіло в Україні
1,191,812
Померло в Україні
21,861
Вилікувалось в Україні
947,514
Старості не існує, або Чому важливо зберігати здорові амбіції

Старості не існує, або Чому важливо зберігати здорові амбіції

Як треба дбати про своє здоров'я, аби дійсно його зберегти і примножити

Цей матеріал також доступний російською
Старості не існує, або Чому важливо зберігати здорові амбіції
Святослав Ханенко. Інтер'єр – Київській Планетарій

У сучасному світі дедалі більше людей приходять до розуміння, що здоров'я є їхнім основним капіталом. І від того, у що вони цей капітал «інвестують», залежить як тривалість, так і якість подальшого життя. Але в гонитві за залізним здоров'ям багато хто сподівається на «чарівну пігулку». Чому такої не існує, як, насправді не існує багатьох хвороб, від яких нас настійливо «лікує» класична медицина, нещодавно пояснював Святослав Ханенко, сімейний лікар та засновник клініки для здорових SQLAB. Тепер він пропонує поговорити про те, чому не існує... старості. А точніше, чому вік не є визначальним для якості життя, і яким чином зберігати бажану молодість якнайдовше. 

Буквально минулого тижня відбулася цікава розмова з клієнтом. Успішний бізнесмен, трохи за сорок, зізнався: вирішив зайнятися здоров’ям, бо злякався, почувши, що його знайомий одноліток помер. Я слухав цю історію й усе більше розумів, чому на першій консультації він так наполегливо запитував, чи справді біохакінг (управління здоров’ям, що ґрунтується на регулярній діагностиці) – ключ до вічної молодості. Я ще тоді намагався йому пояснити, що довести це неможливо, адже ми не можемо дізнатися, скільки людина могла прожити без біохакінгу, і що набагато важливіше поповнювати свої запаси енергії, тоді молодість явно буде довшою. Але все було намарне. І саме під час нашої останньої розмови я зрозумів, чому.

Найчастіше ми замислюємося про старість, коли щось стається: помирають знайомі, з’являються перші сиві волосини чи перші зморшки. Так зароджується страх. Бо здається, що з віком ми лише згасаємо.

«А в тебе є плани на найближчі років 15-20?» – запитав я свого клієнта. Він відповів, що конкретних планів немає, але є мрії та сподівання. «Тоді частіше нагадуй собі про ці мрії та сподівання, приділяй увагу здоров’ю і не турбуйся», – відповів я йому.

Сучасний світ – це про можливості, а не обмеження. Боятися старості сьогодні, щонайменше, не модно. Ваш вік більше не визначає вас. Визначають досвід і досягнення. А ще – ваша енергія. Її можна й потрібно примножувати з часом. Завдяки турботі про своє здоров’я. Увага: як фізичне, так і ментальне.

Страх перед старістю – іще один наслідок фокусування на хворобах. Тому що старість – це і є хвороба. Так, її не можна уникнути, але питання в тому, яким буде її вплив на вас. І його можна мінімізувати.

Перш за все, маючи мету в житті. Мету, ціль, мрію, сподівання тощо. Щось, що не дасть вам раніше часу опустити руки. Щось приємне, що мотивуватиме й вимагатиме енергії. Тоді ви підсвідомо будете розуміти: на старість немає часу. І ваш організм слухатиметься. Тільки от без допомоги йому все одно не обійтися.

Замкнуте коло, чи не так? Адже ми знову повертаємося до турботи про своє здоров’я. Пам’ятаєте формулу «енергія = здоров’я, здоров’я = енергія»? Так от, саме завдяки відповідному (вашим можливостям і потребам) способу життя ви можете й навіть повинні керувати своїм основним ресурсом, своїм здоров’ям. Щоденна турбота про те, що ви їсте, скільки рухаєтеся, скільки спите (привіт усім, хто нехтує вісьмома годинами сну заради чергової зустрічі), із ким спілкуєтеся тощо.

Бережіть себе, ви в себе одні. У світу ж таких – мільярди. Цінуйте свій час, любіть свої тіло й душу. Адже навіть якщо ви сантиметр до сантиметру, кілограм до кілограма виглядатимете як улюблений футболіст чи дівчина з обкладинки «глянцю», але при цьому не любитимете себе, – усе буде намарне. Життя має приносити задоволення. Кожні тиждень, місяць, рік – робити вас кращими. Ми – це значно більше, ніж рік народження, наявність зморшок чи сивини. Ми – це наші амбіції, кількість щирих посмішок і натхнення жити.

Молодість – це ресурс, який дається нам природою безкоштовно. Але він вичерпний. І настає час самим керувати своїм благополуччям. Час брати відповідальність на себе.

Ми не існуємо поза нашими тілом і мозком. Ми завжди з ними. І не маємо права нехтувати цим фактом. Перед тим, як позбавляти себе сну, укотре забувати про сніданок, займатися тим, що не приносить жодного задоволення, згадайте про себе. Про свої мрії та очікування від цього життя.

Старість, що нас зазвичай лякає, означає відсутність руху й навіть самого бажання діяти. Намагайтеся не втратити це якомога довше.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті