Технологія перемог: навіщо читати книгу «24 кроки до успішного стартапу»
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

Технологія перемог: навіщо читати книгу «24 кроки до успішного стартапу»

І що цікавого може розповісти про бізнес викладач MTІ Білл Олет

Этот материал также доступен на русском языке
Технологія перемог: навіщо читати книгу 	«24 кроки до успішного стартапу»

Бекґраунд. Білл Олет – керівний директор Центру підприємництва ім. Мартіна Траста Массачусетського технологічного інституту, а також старший викладач Школи менеджменту ім. Альфреда Слоуна Массачусетського технологічного інституту. Автор інноваційних навчальних програм і володар професійних нагород за викладацьку діяльність. До роботи в MTІ 25 років займався бізнесом, створив кілька компаній із ринковою вартістю в сотні мільйонів доларів.

Працюючи фінансовим директором в Viisage Technology, підняв ринкову вартість компанії з $50 до $500 млн. У книжці можна знайти чимало реальних кейсів від студентських команд MTІ, які вибрали курс «Нові підприємства» під час бакалаврських і магістерських програм. Автор пояснює, як розрізнити інноваційне та середнє підприємництво, розвинути власні ідеї, проаналізувати спектр потенційних споживачів та з чого починати розробку бізнес-моделі. Книжка ввійшла в топ-15 книг про створення власного бізнесу за версією сайту Amazon.com.

Оригінальна назва: Disciplined Entrepreneurship: 24 Steps to a Successful Startup 

Видавництво: #книголав

Наклад: 3000 примірників

Купити книжку

Сюжет: За задумом і структурою ця книжка – інтегрований набір інструментів для підприємців, які започатковують першу чи нову справу. Вона має допомогти їм збудувати видатні підприємства, в основі яких – нові інноваційні продукти. Цей 24-кроковий посібник також стане в пригоді серійним підприємцям із масштабним досвідом у певній сфері чи галузі – як засіб ефективнішого виведення продуктів на ринок.

Як підприємець, автор знає багато помічних джерел, від книжок до менторів, але передусім – це його власний досвід. Однак він не знайшов єдиного джерела, у якому все було би зібрано докупи, і зібрано добре.

24 кроки до успішного стартапу: навіщо читати книгу про підприємництво

Автор прочитав чимало блискучих книжок із прекрасним матеріалом, зокрема «Подолання прірви» Джеффрі Мура (Geoffrey Moore, Crossing the Chasm); «Стратегію блакитного океану» Ві Чан Кіма та Рене Моборна (W. Chan Kim, Renée Mauborgne, Blue Ocean Strategy); «Вхідний маркетинг» Браяна Галліґена та Дармеша Шаха (Brian Halligan, Dharmesh Shah, Inbound Marketing); «Чотири кроки до осяяння» Стіва Бланка (Steve Blank, Four Steps to the Epiphany); «Стартап без помилок» Еріка Райза (Eric Ries, The Lean Startup); «Ощадливе ведення справ» Аша Моріа (Ash Maurya, Running Lean) і «Створюємо бізнес-модель» Алекса Остервальдера й Іва Піньє (Alex Osterwalder, Yves Pigneur, Business Model Generation). Це цінні книжки, і він посилається на них чимало на цих сторінках. Однак названі автори зосередилися на кількох ключових моментах і не запропонували всеохопної дорожньої карти, що допомогла б Біллу Олету під час викладання в Массачусетському технологічному інституті (МТІ) та на інших семінарах. Автор переконаний, що кожен із описаних інструментів є важливим у відповідний момент під час формулювання концепції продукту, його розробки та запуску, але потрібен набір інструментів, до складу якого увійшло б усе перелічене й ще дещо.

Тож мета цієї книжки – покроково спрямовувати підприємців серед хаосу, у якому вони опиняться, коли намагатимуться робити щось вперше. Це страшенно складне, але неймовірно важливе завдання. Я уклав книжку на основі семінарів, які читав по всьому світу, та курсів у Массачусетському технологічному інституті, де я роками вибудовував і шліфував свій підхід разом із сотнями видатних підприємців.

Вам сподобається, якщо: ви підприємець, який прагне створювати крутий та інноваційний продукт.

Вам не сподобається, якщо: ви підприємець, який не готовий навчатися систематично покращувати свій продукт.

Головна причина прочитати: Коли ми дивимося на Річарда Бренсона, Стіва Джобса, Білла Ґейтса, Леррі Еллісона й інших видатних підприємців, то здається, що вони інакші. Вони здаються нам надзвичайними. Але кожен їхній успіх – це результат видатних продуктів, що зробили їх успішними, а не якогось особливого гена. Ця книжка зображає весь процес підприємництва. Завдяки якому ви не пропустите критично важливих кроків під час виведення продукту на ринок.

Ще три книжки, які допоможуть збудувати сильну й успішну компанію, що впевнено впроваджує інновації:

Леррі Вайдел, «Серійний переможець»

24 кроки до успішного стартапу: навіщо читати книгу про підприємництво

Як знайти енергію і час для нових ідей? Чому одним з нас вдається приваблювати успіх, а іншим – ні? Що є запорукою досягнення надмети? Відомий фінансовий консультант Леррі Вайдел дає відповіді на ці запитання, використовуючи досвіди мільйонерів, спортсменів і супер-бізнесменів. Мета автора – «запустити революцію дії, розкрити потенціал цілої армії людей, що готові мчати вперед до великих, видатних речей, які вони справді хочуть робити – і які їм судилося зробити».


Дейл Партридж, «Люди чи прибуток. Ламай систему. Живи з метою. Будь успішнішим»

24 кроки до успішного стартапу: навіщо читати книгу про підприємництво

Дейл Партридж доводить, що соціально відповідальний бізнес і хороші взаємини з працівниками більше не крайність, не вигадка і не другорядність. Автор розповідає про сім основних принципів, завдяки яким йому вдалося створити компанію з багатомільйонним обігом і зробити справжню революцію на ринку. Ви дізнаєтеся про нові, соціально відповідальні бізнес-моделі, які не тільки необхідні суспільству, а й надзвичайно вигідні підприємцям.


Річ Карлґаард, «Людський фактор. Секрети тривалого успіху видатних компаній»

24 кроки до успішного стартапу: навіщо читати книгу про підприємництво

Річ Карлґаард, видавець американського ділового журналу Forbes, видатний підприємець та аналітик, переконаний: ключ до успіху варто шукати в нематеріальній складовій бізнесу – так званому «людському факторі». Автор розповідає про те, як сформувати сильну команду, створити ідеальні умови для її розвитку та, зрештою, привести свою компанію до високих успіхів і перемог на тривалий період.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті