«Як я провів карантин»: 5 книжок для ефективного сидіння вдома

«Як я провів карантин»: 5 книжок для ефективного сидіння вдома

Чому варто приділити час читанню на час суворого режиму

Этот материал также доступен на русском языке
«Як я провів карантин»: 5 книжок для ефективного сидіння вдома
Фото: pixabay

Попри негатив від коронавірусу, є і корисні моменти від карантину. У багатьох з’явився час, який пропонуємо провести з користю.

Mind публікуватиме рекомендації від бізнесу – топ-5 книжок українських видавництв, які варто прочитати під час вимушеної самоізоляції. Так можна зробити дві добрі справи одночасно – знайти корисне для себе та підтримати українських книговидавців.

Про гостру потребу в підтримці цієї галузі – у матеріалі «Коронавірус vs бізнес: чому саме зараз варто купувати книжки».

Отже, сьогодні читацькій увазі ми пропонуємо добірку від Опанаса Карліна партнера Esquires, керівника практики кримінального права та захисту бізнесу, адвоката року-2019 за версією Асоціації адвокатів України.

Кожна з цих книжок невимовно резонує з основними викликами, страхами, викривленнями, ілюзіями та очікуваннями сучасного життя, пояснюючи сутність і природу останніх подій та даючи стимули й поради щодо подолання кризи.

Насім Ніколас Талеб «Чорний лебідь»

Видавництво: «Наш формат»

Книжка про те, як не бути лохом у сучасному житті.

Її найбільше цитують і згадують останнім часом, проте чи всі осягли її утилітарну філософію та впровадили поради у свою буденність?

Деякі сфери життя вкрай важко піддаються (радше, зовсім не піддаються) прогнозуванню (у його звичному розумінні), а окремі події у них («чорні лебеді») мають вкрай небезпечні наслідки. Це здебільшого царини, у яких діють складні нелінійні системи: суспільство, економіка, політика.

Попри поширену помилку, минуле може не давати жодних підказок для передбачення майбутнього: ефект індички, весь життєвий досвід якої –це  винятково годування й догляд, аж до Дня подяки. При прийнятті рішень у сферах «Крайнєстану» варто абстрагуватися від прогнозування вірогідності настання події, а зосередитися на її можливих наслідках, спрогнозувати які набагато реальніше.

Автор розкрив: перевагу негативних порад над позитивними, незастосовність рафінованих ігрових моделей до реального життя та чому невірні прогнози набагато гірші за відсутність прогнозів. Книжка дає ключ розуміння принципів здійснення інвестицій в умовах невизначеності (метод штанги).

Зрештою, не залишить байдужим іронічно-войовничий стиль книжці: витончений інтелектуал безжально нищить звичні уявлення та авторитети. Книжка залишає відкриті питання, а також післясмак, як від захоплюючого спілкування з надцікавою людиною.


Насім Ніколас Талеб «Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті»

Издательство: «Наш формат»

Істотний розвиток та практичне наповнення ідеї «Чорного лебедя» знаходять у книжці «Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті».

Все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими. Затерта формула Ніцше здобула неочікуване наукове обґрунтування та практичне застосування в різних сферах життя: економіці, політиці, медицині та навіть вихованні дітей.

Антикрихкими є системи, які не лише витримують натиск негативних факторів, але й стають від цього кращими, яким певна частка хаосу і стресу – лише на користь.

Важливо розпізнавати крихке та прагнути антикрихкості (не плутати із невразливістю). Варто усвідомити, що антикрихким системам спокій шкодить, та впустити помірний хаос у деякі сфери життя.

Книжка про крихкість усього великого, централізованого, тотально контрольованого, регульованого, про те, як діяти та вдосконалюватися в умовах хаосу – незамінний путівник у сучасному житті.


Джаред Даймонд «Зброя, мікроби і сталь»

Видвництво: КМ-Букс

Озброїтися безліччю величних і жахливих прикладів «чорних лебедів» в історії людства допоможе книжка «Зброя, мікроби і сталь» Джареда Даймонда. Доленосні й цілком непередбачувані події безжально формували сучасний світ. Відкриття й стрімке підкорення Нового Світу, найзнаковіші наукові відкриття – все це плоди випадковості, які мають глибокі (насамперед географічні) детермінанти, проте ніяк не могли бути передбачені або свідомо досягнуті людством.

Автор досліджує історичні підстави нерівності сучасних держав, починаючи від географічного розподілення у світі диких їстівних рослин і пращурів свійських тварин, закінчуючи аналізом ефективності різних типів організацій. Винайдений автором «принцип оптимальної фрагментації» вкрай співзвучний ідеям Талеба.

Також це книжка – про способи поширення ідей і технологій, підвалини мовного і культурного розмаїття, селекцію, пояснення успіху різних форм державного управління. Значний інтерес наразі становитимуть дослідження еволюції вірусів.

Крім цікавого викладу історичних подій, заснованого на останніх наукових відкриттях, автор висвітлює перевірені алгоритми nf принципи дій, які приводили до успіху окремих людей, організації і цілі народи.


Джо Діспенза «Керуй своєю підсвідомістю»

Видавництво: BookChef

Попри велику кількість літератури про можливість керувати власним життям силою думки, найбільш науково обґрунтованою та практичною є книжка Джо Діспензи «Керуй своєю підсвідомістю. Зміни власне життя».

Потужне поєднання відкриттів у квантовій фізиці, нейробіології, генетики та психології із сакральними практиками дозволило автору виробити перевірений на власному досвіді метод поступової докорінної зміни свого життя, аби стати людиною своєї мрії. Автор навчить буквально програмувати майбутнє. Книжка містить техніки дієвої медитації.

Це книжка для сучасних людей, які скептично ставляться до різного роду езотерики, але прагнуть до саморозвитку та вдосконалення свого життя, вона безцінна в умовах ізоляції.


Фредерік Лалу «Компанії майбутнього»

Видавництво: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»

Розібратися нарешті з модним поняттям «бірюзова компанія» допоможе книжка Фредеріка Лалу «Компанії майбутнього».

Автор аналізує типи організацій, що склалися в процесі історичного розвитку людства та присутні в сучасному суспільстві. У книжці детально досліджені переваги, недоліки та обмеження кожного з типів організацій, притаманні їм моделі управління, розподіл відповідальності й способи прийняття рішень. Кожному виду організацій притаманні специфічні якості: здатність до масштабування, замінність ланок, ефективність.

Найбільший інтерес становлять винайдені людством способи делегування, вирішення конфліктів та пошуки щастя працівників, які розібрані на прикладах окремих «бірюзових» компаній.

Як не дивно, Лалу (хоч і зовсім з іншого ракурсу) підкреслює ефективність самоврядності, децентралізації, певної невизначеності та оптимальної фрагментації у побудові й роботі організацій, що дозволяє гармонічно вплести ідеї його книжки у світоглядне панно, майстерно створене описаними вище авторами.

Наостанок, якщо вам здалося, що життя останнім часом вкрай несправедливе до людей, наполегливо раджу  філософську казку Вольтера «Задиг, або Доля».

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло