Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
Відкриваємо нові світи: 5 книжок для себе

Відкриваємо нові світи: 5 книжок для себе

Про кризу, розвиток особистості, натхнення для сім'ї, музику і музиканта та про інформаційний імунітет

Відкриваємо нові світи: 5 книжок для себе
Фото: pixabay

Літо триває і вже добігло своєї календарної середини. Досі незрозуміло, як виглядатиме наше життя через усі «короновані» події. Проте не варто дуже перейматись, адже життя триває і попереду ще багато цікавого. Поки ж можна поринути в інші світи завдяки письменникам і їх творам. Отже варто скористатись такою можливістю. Mind продовжує публікувати рекомендації від топ-менеджерів компаній та власників бізнесів – добірки п'яти корисних та цікавих книжок. 

Сьогодні своїм топ-5 ділиться співзасновниця та керівний партнер Креативної міжнародної дитячої школи (КМДШ) Лідія Білас

Рекомендації інших авторів та рецензії на новинки книжкового ринку можна знайти у розділі «Рецензії на книги». Купуючи книжки, ви можете зробити добру справу і підтримати українських видавців.

Відкриваємо нові світи: 5 книжок для себе
Лідія Білас, співзасновниця та керівний партнер Креативної міжнародної дитячої школи (КМДШ)

«Переворот. Зламні моменти в країнах, що переживають кризу» Джаред Даймонд

Видавництво: «КМ-БУКС» 

Цікаве і дуже актуальне читання, що тримає в напрузі і переносить читача з однієї точки нашої планети в іншу. Якщо ви любите захопливий, корисний і такий, що дає трохи інше бачення світу, нон-фікшн, то ця книга неодмінно вам сподобається.

Мова в ній про те, як нації можуть реагувати на великі виклики, як справляються з кризами у своїх країнах, що взагалі являють собою кризи і які стратегії допомагають їх подолати.
Сподобається всім, хто цікавиться історією, політикою чи, до прикладу, соціологією і хоче зрозуміти, чому одні країни виходять з кризи, а інші знаходяться в ній постійно.

Автор розповідає, як у недалекому минулому деяким країнам вдалося успішно пережити радикальні зміни, пояснює, що вони для цього зробили – від вивчення моделей країн до усвідомлення відповідальності й відвертої самооцінки. За приклади автор бере Японію, Чилі, Фінляндію, Індонезію – країни, життя яких вивчив зсередини. Але чи здатне людство взагалі навчатися на прикладах минулого, залишається питанням. Для повноти картини варто прочитати його перші книги: «Рушниці, мікроби і сталь» – про те, як цивілізації з'являються, і «Коллапс» – про те, як вони занепадають. 

Кому і чому читати? Оскільки книга вкрай своєчасна сьогодні, коли практично всі країни обтяжені проблемами і мають багато чого навчитися, щоб подолати ті серйозні виклики, які перед ними постали, то буде цікавою не лише любителям історії чи політології. Ця історично-літературна мандрівка  відповідає на два важливі питання: що об'єднує всі війни і що спільного у всіх лідерів країн. І навіть якщо це не ваш улюблений жанр, то ця глибока і смілива робота має всі шанси вам сподобатись.


«Обережно, тригери!» (Trigger Warning) Ніл Гейман

Видавництво: «КМ-БУКС»

Цю книгу треба читати повільно. Насолоджуватися глибиною схованих почуттів. Вони дуже різні. Кожен твір, а саме з 24 окремих творів складається книга, лякатиме, дратуватиме і викликатиме бурю емоцій. Бо в кожному з них захований тригер, що  зачіпає і не залишає байдужим. Тут є історії реалістичні, поетичні, казкові, магічні, меланхолійні, тривожні,  детективні, моторошні і жахливі. І є вірші, як бонус.
Книга неоднозначна, непроста, примушує думати, цим і прекрасна.

Кому і чому читати? Книга може бути цікавою всім, бо торкається теми масок, за якими ховається наше справжнє «я», щоб показати наші вразливі сторони і виявити, ким ми є насправді. Крім того, це бестселер від володаря численних нагород, автора книг, визнаних кращими за версією The New York Times, а це про щось говорить.

У книзі чудові передмова і коментарі автора до кожного з оповідань. Це прекрасний хід, адже коротке слово автора перед кожним з оповідань допомагає  сприйняттю історії. І, зрештою, Ніл Гейман – особлива людина. Він хотів стати письменником – і він ним став попри непрості обставини. Він хоче писати – і він пише. Різнобічно, жваво, пробуючи себе в різних жанрах і формах. Тому і вам варто  спробувати.


«Діти їхні» Матьє Ніколя

Видавництво: «Видавництво Старого Лева» 

Ода французькому «втраченому поколінню», підліткам 1990-х, що мріють вирватися з крихітних міст, де панує безробіття, апатія та деіндустріалізація. Водночас це гімн молодості та безтурботності, бо будні героїв – це вічні літні канікули з вечірками, алкоголем, спекою, мотоциклами й розпеченими шосе.

Сюжет не вичерпується підлітковою проблематикою  чи деіндустріалізацією. Роман може стати книжкою для сімейного читання, адже  відкриває дуже цікаві етичні дилеми та теми особистого вибору.

Кому і чому читати? Перед читачем розгортається  конфлікт поколінь, вічна тема стосунків батьків і дітей, а тому читати  варто і батькам, і дітям. Два роки тому автор отримав за цей роман одну з найпрестижніших літературних нагород – Гонкурівську премію.

Книжка наробила чимало галасу у світі, через гострі соціальні та політичні моменти критики рекомендували її до читання Еммануелю Макрону. Достатньо аргументів, щоб взяти її в руки.


«Моцарт 2.0» Дорж Бату

Видавництво: «Видавництво Старого Лева» 

Моцарт помирає. Помирає «на піку слави і визнання». Але замість того, щоб опинитися у чистилищі чи куди там зазвичай потрапляють люди після смерті, він опинився в Сіті. За вікном – Нью-Йорк, наш час… Пригоди Моцарта починаються.

У цій книжці переплітаються вигадки й реальні факти, детективний сюжет за участі нової подруги композитора та роздуми про сенс життя. А завдяки дотепним ілюстраціям і QR-кодам із відеороликами, що розкривають секрети створення книжки, додаткові атмосферні враження гарантовані.

«Життя чомусь влаштоване так, що завжди хтось один жертвує чимось заради іншого. І не завжди той, заради кого жертвують, це оцінює».

Читайте – будуть сльози, буде музика, буде щастя.

Кому і чому читати? Дуже небанальна книга. Твір захопить, цілком і повністю занурить читача у світ головних героїв, і не лише за рахунок майстерних описів автора, а й завдяки інтерактивній складовій книжки. Вона неймовірна.

Текстова частина роману доповнюється численними QR-кодами з відеороликами, які збагачують його музикою Моцарта, краєвидами Нью-Йорку та влучними коментарями самого Доржа Бату, разом з яким читач прогуляється місцями розгортання подій книги.

У книжці тісно переплітаються вигадка й реальні та дуже цікаві факти про життя і творчість Моцарта, тому вона буде цікавою широкому колу читачів.


«Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців» Оксана Мороз

Видавництво: Yakaboo Publishing

Книга, написана людиною, яка сама майже 20 років маніпулювала громадською думкою, не може бути нецікавою. Виборчі кампанії, робота з чиновниками – від президента до регіональних управлінців, олігархами, політиками і великим бізнесом – структуровано,  захопливо, з кейсами з політичного потойбіччя.

По суті, це посібник від маніпулятора-практика про те, як протистояти зараженню інформаційними вірусами.

Про ботів, поширення інформації, яка коригує свідомість, про продаж майбутнього, якого нема, про інформаційні віруси, що інфікують нас щодня і перетворюють своїх жертв на слухняне стадо. І що важливо, прочитавши цю книгу, ви дізнаєтеся, як індустрія вже змінила кожного з нас, навіть якщо ми про це ще не здогадуємося.

Кому і чому читати? Тут не все однозначно. Це книга-інструмент з критичного мислення у мережі й буде дуже корисною в першу чергу тим, у кого нульовий інформаційний імунітет. Але чи усвідомлюють саме ці люди потребу в такій інформації – питання відкрите. Хоча я впевнена, що ця книга корисна більшості наших сучасників. Комусь для закріплення знань, комусь для повного перезавантаження сприйняття. Тому рекомендую всім, крім хіба що медійників – навряд чи вони почерпнуть там щось нове для себе.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті