Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
Оптимізація витрат: як сформувати бюджет на міграцію в хмару

Оптимізація витрат: як сформувати бюджет на міграцію в хмару

І як не витратити зайве

Цей матеріал також доступний російською
Оптимізація витрат: як сформувати бюджет на міграцію в хмару

У кризовий період оптимізація витрат є важливим інструментом конкуренції на ринку. Компанія General Electric перенесла більшу частину своєї інфраструктури в хмару, що дозволило їй скоротити кількість локальних дата-центрів з 34 до 2, передавати 500 000 записів даних на секунду і економити мільйони доларів. Засновник і головний виконавчий директор Triangu, резидент Reactor.ua Володимир Лебедєв в продовження теми про міграцію в хмару розповів Mind про те, як правильно спланувати бюджет на міграцію.

Все більше і більше компаній переходять зі своїх локальних дата-центрів у хмару, намагаючись скористатися вже раніше описаними перевагами хмарної інфраструктури, як-от масштабованість, безпека, висока продуктивність та економічна ефективність. Однак у міру того, як компанії починають свій шлях цифрової трансформації, вони можуть зіткнутися з низкою несподіваних проблем, які змушують їх перевищити початковий бюджет.

У цьому матеріалі ми познайомимо вас з основами складання проєкту бюджету і планування міграції в хмару, що допоможуть вам отримати максимальну економічну вигоду від переходу в хмарну інфраструктуру.

З чого складаються витрати на міграцію?

Компанії, які ведуть свою роботу в дата-центрах в основному витрачають свої бюджети на купівлю й оновлення обладнання, ліцензій, технічне обслуговування, підтримку тощо. При переході на хмарну інфраструктуру ви зможете істотно оптимізувати витрати в цьому напрямку.

При роботі в хмарній інфраструктурі регулярні витрати включатимуть в себе тільки абонентську плату і трудовитрати на зміну архітектури або конфігурації самої хмарної інфраструктури.

Як розрахувати кошторис міграції в хмару?

При переході в хмару ви повинні враховувати і планувати початкові інвестиції, а також поточні регулярні платежі за хмарні сервіси. Як правило, початкові завдання проєкту (розгортання і інтеграція хмарних додатків, навчання) вимагають співпраці з постачальниками хмарних послуг.

Програмне забезпечення для оптимізації витрат і складання плану бюджету може виявитися великою підмогою при плануванні регулярних витрат. Один із популярних інструментів – AWS Pricing Calculator. Це вебкалькулятор вартості міграції в хмару, що дозволяє оцінити вартість сервісів і продуктів AWS і подивитися, як виглядатиме ваш щомісячний рахунок у хмарах AWS.

Подібні інструменти доступні і для інших публічних хмар:Google Cloud Platform, Microsoft Azure, Rackspace, IBM Bluemix.

У деяких випадках ці калькулятори доповнюються механізмами прийняття рішень на базі штучного інтелекту, що дозволяють у режимі реального часу пропонувати вам відповідні обчислювальні потужності.

Кращі поради з економії витрат на міграцію в хмару

Ґрунтуючись на нашому досвіді, ми пропонуємо вам короткий список найбільш важливих речей, які варто враховувати, якщо ви хочете заощадити на міграції:

  • Оптимізуйте розмір вашої хмарної інфраструктури з самого початку

Спочатку виберіть мінімальні й оптимальні вимоги до продуктивності, а тільки потім оберіть хмарного провайдера з вигідною для вас оплатою. Тут криється одна з поширених помилок – копіювання параметрів продуктивності вашої локальної інфраструктури в хмарну. Замість цього вам слід зосередитися на функціональних можливостях для вашого бізнесу і правильно розрахувати робочі навантаження залежно від їхньої фактичної продуктивності.

  • Використовуйте зарезервовані інстанси для стабільних і передбачуваних робочих навантажень

Основні постачальники публічних хмар пропонують можливість заздалегідь зарезервувати обчислювальні потужності за набагато нижчими цінами. 

Наприклад, Amazon дозволяє зарезервувати потужності на один рік із середньою знижкою 40% для стаціонарного використання і 31% для конвертованих інстансів. Використовуючи довгострокові зарезервовані інстанси й оплачуючи їх авансом, ви можете заощадити ще більше – до 75% від звичайних зборів на вимогу за ту ж потужність.

  • Розгляньте роботу по моделі  «managed services»

Переважна більшість публічних хмарних сервісів (AWS, Google, Azure) не підтримуються, а це означає, що вам доведеться керувати ними самостійно або звернутися до спеціалізованого партнера, який робитиме це за вас.  У більшості випадків робота по моделі managed services з партнером обходиться набагато дешевше, ніж тримати хмарних архітекторів у штаті.

  • Встановити прозорість витрат

Використовуючи інфраструктуру публічної хмари, ваші програми працюють у режимі оплати в міру використання. Це означає, що, хоча ви плануєте певний обсяг трафіку й робочі навантаження, насправді все може бути інакше.  ІТ-персонал постійно запускає віртуальні машини й контейнери, дані надходять у хмару й з нього, а ваш щомісячний рахунок може легко перевищити початково запланований рівень.

Щоб розв'язати цю проблему, корисно встановити порогові значення бюджету для ваших витрат і відстежувати їх у реальному часі.

Ключові методи аналізу витрат на міграцію в хмару

Важко провести ретельний аналіз витрат на міграцію, оскільки оцінка витрат має в собі безліч компонентів. Проте ви все одно можете використовувати тут деякі моделі розрахунку витрат на міграцію в хмару, щоб отримати приблизну оцінку витрат на хмару й рівень оптимізації, які ви могли б отримати з проєкту міграції.

Використовуючи калькулятор сукупної вартості володіння AWS, ви можете вказати технічні характеристики вашого проєкту, як-от типи серверів, конфігурації, кількість віртуальних машин тощо й отримати швидке порівняння хмарних та локальних систем. Подібні калькулятори доступні також для хмар Azure і Google.

Ще один метод, який може допомогти вам прийняти правильне рішення, – це стрес-тестування для випадків, коли вашій організації необхідно збільшити або зменшити обчислювальні ресурси. У ситуації, коли ви працюєте з дата-центром, для збільшення обчислювальних ресурсів потрібні додаткові інвестиції, а  для зменшення – безповоротні витрати. Хмарна інфраструктура заснована на моделі роботи, коли ви платите тільки за те, що використовуєте. 

Висновки

Оскільки конкуренція між індустріями зростає, ви повинні переконатися, що ваш проєкт максимально ефективно використовує ресурси компанії.

Хмарні інфраструктури не обов'язково гарантують економію витрат, адже вони залежать від багатьох факторів і плавної міграції.  Однак можна значно скоротити витрати на ІТ-інфраструктуру за допомогою хмарних технологій.

Оцінка бюджету – аспект, що потребує особливої уваги, він може знизити продуктивність вашої компанії або перешкодити вам повністю перетворити ваше оточення. Ми рекомендуємо використовувати спеціальні програмні інструменти, щоб швидко оцінити витрати на міграцію, і проконсультуватися з обраним постачальником хмарних послуг перед затвердженням бюджету проєкту.

REACTOR.UA – відкрита платформа інновацій, що пропонує інфраструктуру та інструменти для успішної роботи з інноваціями. Резиденти платформи – компанії, відкриті до інновацій, акселератори, інкубатори, інноваційні хаби, лабораторії, продуктові технологічні команди.

Ставши резидентом платформи REACTOR.UA, ви зможете:

  • працювати з кращими світовими технологічними рішеннями і стартап-командами, здатними реалізувати будь-які інноваційні ідеї;
  • шукати рішення своїх інноваційних викликів, використовуючи менторську підтримку резидентів – агентів інновацій;
  • спільно з резидентами проводити відкритий пошук інноваційних ідей;
  • бути в курсі провідних інноваційних практик і світових трендів; тестувати ідеї просто, швидко і з мінімальними витратами;
  • увійти до списку інноваційних компаній України, взявши участь у Innovation Index.

Компаніям, які мають потребу у трансформації бізнесу за допомогою технологій та інновацій, платформа пропонує пройти безкоштовну менторську програму RE:START. Програма допоможе ухвалити виважене рішення про те, який з наявних підходів до роботи з інноваціями оптимально відповідає запитам і потребам компанії. Вперше в рамках однієї програми власники і топ-менеджери мають можливість попрацювати з кращими менторами, визначити інноваційну стратегію для своєї компанії, навчитися ефективно управляти ресурсами для її реалізації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті