Безвідходне виробництво: як допомогти планеті і при цьому заробити
Як із вигодою переробляти відходи

Розвиток корпоративної соціальної відповідальності бізнесу в Україні набирає обертів. Компанії будь-якого розміру та напряму діяльності намагаються запроваджувати різноманітні дружні до довкілля та екології інновації.
Як це відбувається на практиці, зокрема у виробництві напоїв, розповів Mind директор із виробництва пивоварної компанії AB InBev Efes Андрій Герінг.
Сьогодні концепція сталого розвитку є запорукою успішного бізнесу. Тому діяльність сучасних підприємств виходить за межі виробництва продукції та вирішення проблем суспільства – чимало бізнесів також реалізують ініціативи для збереження екосистеми планети. Однією з таких ініціатив є утилізація та перероблення відходів. Але не всі знають, що перероблення відходів – рішення не лише екологічне, а й прибуткове.
Як заробляти на відходах
Щоб почати заробляти на вторсировині, необхідно насамперед визначити обсяги й динаміку виробництва відходів, а також вивчити попит на ринку. Пам'ятайте: відходи вашої компанії можуть стати виробничими матеріалами для інших підприємств. Наша компанія вже переконалася, що продавати можна практично всі відходи. Порада для початківців: щоб утилізація відходів перетворилася на прибуток, необхідно систематизувати сортування вторсировини, а також знайти правильного підрядчика.
Систематизація відходів
При сортуванні відходів ми поділяємо їх за типами. На кожному підприємстві нашої компанії окремо сортуються склобій, ПЕТ-преформи та пластик, алюмінієві бляшанки, органіка. Після цього ми перерозподіляємо всі відходи і передаємо їх підрядчикам, що спеціалізуються на вторсировині певного типу і мають реальні потужності для переробки відходів.
Вибір підрядчика
При виборі партнера з утилізації відходів ми ретельно вивчаємо можливі варіанти – зокрема, перевіряємо сортувальні комплекси й оцінюємо пункти збору відходів. Розпочинаючи співпрацю, ми маємо бути впевнені, що відходи дійсно опиняться на переробці, а не забруднюватимуть екосистему на полігоні.
Також важливим аспектом є цінова політика компанії щодо відходів. Наприклад, зараз на ринку зростає попит на склобій, у зв'язку з чим ціна на нього вища. Конкуренція на ринку закупівлі пластику також досить сильна. Всю цю інформацію важливо враховувати, обираючи підрядчика.
Безвідходне виробництво – майбутнє бізнесу
Наразі все більше компаній переходять на економіку замкненого циклу, в межах якої перероблення відходів посідає центральне місце. Щоб отримати максимум користі від впровадження принципів безвідходного виробництва, важливо розуміти всі його переваги. І тоді перехід до екологічно чистого бізнесу виявиться єдино правильним рішенням для компанії.
Окрім грошової вигоди, сортування і продаж відходів позитивно позначатимуться на репутації компанії, оскільки сьогодні дружні до екології підприємства залучають більше партнерів та клієнтів. І найголовніше – такі рішення допомагають захистити довкілля.
Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.
Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.
Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.