Discuss Discuss
Біткойн пробив $18 000 – що далі?

Біткойн пробив $18 000 – що далі?

Причини зростання і прогноз вартості ВТС на 2021 рік

Этот материал также доступен на русском языке
Біткойн пробив $18 000 – що далі?

18 листопада всього за добу біткойн пробив позначку в $18 500 – трирічний максимум вартості. Схоже, що багато великих компаній і інституційних інвесторів більше не обирають золото як інструмент вкладення і збереження капіталів на тлі інфляції долара. На заміну благородному металу прийшов біткойн.

Чи готова перша криптовалюта подолати історичний максимум у $20 000, яку динаміку вартості можна прогнозувати на найближчі місяці, а також чим стане ВТС у наступні п'ять років, розповів Mind резидент Reactor.ua, СЕО #HACKATHONHUB Павло Чабанов.

З чим пов'язане зростання вартості біткойнів

На тлі цього тренду зростання BTC у ринок зайшли інституційні інвестори з великими вкладеннями. У 2017 році, коли був зафіксований історичний максимум і вартість сягнула $19 660, вони ще боялися вкладатися в біткойн і всіляко його критикували.

Навесні цього року, після того як ВООЗ оголосила спалах COVID-19 пандемією, слідом за падінням світових ринків акцій до позначки $3000 опустився і біткойн. Інвестори спостерігали за поведінкою цього інструмента. Вивчали, як зростає ринок ВТС і збільшується обсяг коштів за рахунок появи нових бірж. Чим більше ставав ринок, тим складніше було їм маніпулювати.

Відбулося зростання довіри до першої криптовалюти.

У біткойн повірили бізнеси зі smart money. Вони не прагнуть швидкого примноження коштів, а роблять довгострокові вкладення. З обережністю тестують нові інструменти, починають із невеликих транзакцій. Зацікавлені в стабільності і зміцненні ринку, а не в тому, щоб обвалити його великою одноразово купівлею. У результаті стартував повторний тренд зростання ВТС. Він тривав пів року і привів нас до вартості в районі $18 000, яку маємо сьогодні.

Причини зростання довіри до ВТС

Серед причин, які стимулювали зміцнення довіри інституційних інвесторів до ВТС, зокрема: додавання криптовалюти в платіжну систему PayPal, запуск біткойн-фонду Fidelity Investments, інвестиції публічних компаній MicroStrategy і Square в криптовалюту.

І все це на тлі виборів у Сполучених Штатах, використання ФРС друкарського верстата для підтримки американської економіки, а також повторних «локдаунів» європейських країн, з метою обмеження поширення COVID-19. До того ж пішло на спад повальне захоплення DeFi, про це свідчить падіння цін на токени YFI і UNI. Пік популярності цього фінансового інструменту пройдено: він програв біткойну у ліквідності. Отже ВТС вийшов у топ, як менш ризиковий ресурс для вкладення капіталу.

Ще однією причиною стимулювання зростання курсу першої криптовалюти став арешт Мін'юстом США 69,37 тис. BTC (за поточним курсом – більш ніж $1 млрд) на початку листопада. Кошти належали засновнику даркнет-майданчику Silk Road Россу Ульбріхту.

Така велика сума, яка перебуває в одних руках, давала учасниками ринку невпевненість, оскільки могла в будь-який момент його обвалити, знизити біткойн знову до вартості $3000 і менше. Власнику досить було прийняти рішення про продаж. Арешт стабілізував ситуацію. Тепер криптовалюта реалізовуватиметься невеликими частинами через аукціони – так уряд зможе збільшити виручені кошти.

Що буде з біткойном після проходження позначки у $20 000

До кінця цього року BTC проб'є позначку у $20 000. Цей момент стане початком буму біткойну, стартом для формування нової моделі поведінки інституційних інвесторів в ринку.

Є два варіанти розвитку. Перший – криптовалюта буде зростати до $100 000 протягом наступного року. Другий передбачає, що вартість піде на спад і далі буде повільно відновлюватися.

Причиною розвитку останнього сценарію може стати масовий вихід з ринку учасників, які купили біткойн за найвищою ціною у 2017 році, у районі $19 000. Їхні кошти завмерли на три роки, це дуже серйозний психологічний тиск. Як тільки вартість подолає точку входу, вони, імовірно, захочуть повернути свої вкладення. Також вийти на найвищий вартості і заробити захочуть ті, хто поки не довіряє біткойну на всі 100%. Таких у ринку більш ніж половина.

Як використовувати біткойн і не залежати від коливань курсу

Вартість біткойну важлива для інвесторів, які розглядають його як ресурс для отримання прибутку. Щоб використовувати ВТС і не залежати від коливань курсу, варто сприймати криптовалюту інакше. Для цього потрібно розуміти технологію, яка закладена в її основі. Це ідеальна математична формула, яку не можна зламати. Розуміння цієї математики дасть впевненість у біткойні та можливість не ставитися до кожної пікової точки вартості як до останньої, тому що буде знання, що вона такою не є.

Використання біткойна без акценту на фінансовому інтересі дозволяє позбутися психологічного напруження, яке виникає при коливаннях курсу. Розвивати нові технології в цифровому світі і ставитися до ВТС передусім як до інструменту довіри в мережі. Децентралізованого, а, отже, стійкого. Тому що він не піддається маніпуляціям держрегуляторів.

Справжня цінність біткойну

З 2000 до 2020 року ми переживали планомірну світову діджиталізацію. Від стану знайомства зі смартфоном до моменту, коли ти вже не уявляєш свого життя без нього. Світова пандемія значно прискорила перехід у цифровий світ.

Адаптація до онлайну стала вимушеним заходом, необхідним, щоб навчитися жити в умовах, що змінилися, і захистити свої ресурси.

Наступні п'ять років стануть початком нової ери. Весь світ максимально цифровізується, і людям потрібні будуть ресурси, яким можна довіряти. Таким є біткойн.

Аудиторія криптовалюти зросте. Прийдуть ті, кому необхідно налагодити хоча б мінімальний заробіток через інтернет, і ті, хто вже володіє капіталом у форматі фіатних або готівкових коштів, і прагне зберегти їх, дбати про безпеку, розширити можливості оборотності. А також позбудеться складних схем, бухгалтерів та інших людей, які обслуговують капітал. Сьогодні зробити це легко – конвертувавши свої кошти в цифру.

До літа 2021 року перший етап цифрової адаптації нової аудиторії закінчиться, і, якщо ринки будуть волатильними, ми можемо очікувати вартість ВТС у районі $30 000 – $40 000.

До 2025 року до аудиторії криптовалют приєднаються представники всіх вікових груп і напрямів діяльності. Не так давно, наприклад, до трейдерів і ентузіастів, які вірять у технології, до дітей та підлітків, інституційних і приватних інвесторів, які вже давно живуть у ринку, додалася значна частина комерсантів. Вони ясно бачать переваги такого інструменту перед банківською системою та світовими валютами – це швидкість переказів та безпека коштів.