Гармонія будівництва: як зробити Київ комфортнішим

Гармонія будівництва: як зробити Київ комфортнішим

І як інтегрувати новобудови в міський простір

Гармонія будівництва: як зробити Київ комфортнішим
Фото: depositphotos

Місто – це багатошарова складна структура, на якій кожна епоха залишає свій чітко виражений слід. Невід'ємною складовою міста є сучасна архітектура, яка формує його нову унікальність. Але часто трапляється, що його історична частина й сучасні споруди балансують на межі конфлікту. Як гармонійно інтегрувати новобудови в міський простір розповів Mind CEO девелоперської компанії ENSO Раміль Мехтієв

Активна забудова з порушеннями архітектурного ансамблю міста, знищення зелених насаджень, несанкціонована надбудова верхніх поверхів – уже кілька десятиліть типові проблеми для Києва.

Як виправити ситуацію?

Погано, коли з метою заощадження використовуються монотонні типові рішення фасадів, шаблонні системи облицювання. І значно гірше – коли внаслідок експериментів із різними елементами будівель і висотністю в міський простір інтегруються незграбні конструкції, так звані архітектурні монстри.

Корінь цього зла – у відсутності зрозумілих правил гри, чіткої стратегії просторового розвитку міста. Щоб впорядкувати в містобудуванні цей хаос, потрібні алгоритми, які піддаються поясненню та несуть естетичне задоволення від ладу, що організований навколо.

Щоб зробити вклад у скарбничку спадщини міста, потрібно починати з майстер-плану, який має враховувати інтереси громадськості, експертів і бізнесу. Сам собою він не запрацює, якщо не привести ці складові до спільного знаменника.

Чим може допомогти міжнародний досвід?

При цьому було б помилкою не орієнтуватися на міжнародний досвід. Наприклад, у Європі підхід до проєктування новобудов інший, ніж в Україні. Якщо в Копенгагені закладається новий район чи, приміром, у Стокгольмі проводиться реабілітація портової зони, місто пропонує розробити проєкт мікрорайону, розуміючи перспективи розвитку та пропускну спроможність доріг, транспортної інфраструктури.

На конкурс запрошують архітекторів і відпрацьовують концепції розвитку території. Місто ці проєкти розглядає та обирає найкращий.

У підсумку з'являється майстер-план освоєння території з різними функціями, і земельні ділянки виділяються безпосередньо під ці функції.

Тим часом у нас же ніхто не може сказати, яка саме новобудова, яких обсягів і фізичних параметрів буде на тій чи іншій ділянці. Той, хто купив землю, може збудувати на ній усе, що завгодно (у межах узгодженої функції). І при цьому не особливо дбаючи про естетику й інтеграцію в навколишній простір чи історичний контекст.

І хоча чимало девелоперів мають бажання поліпшити благоустрій і зовнішній вигляд вулиць не лише в межах земельної ділянки будівництва, а й на прилеглих територіях, на жаль, процес узгодження з владою забюрократизований і тягне за собою не тільки часові, а й грошові витрати.

У чому секрет якісного проєкту?

Для створення гарного проєкту всі учасники процесу мають докладати зусиль. Починаючи від авторів, архітекторів і проєктувальників, людей, які здійснюють технічну реалізацію, і закінчуючи представниками місцевої влади, які беруть участь у погодженні проєкту. Тільки в разі злагодженої роботи та зацікавленості всіх сторін можна досягти гарного результату.

Тішить у цій ситуації те, що вже з'явилися замовники, а з ними й архітектори, які думають не лише про те, щоб побудувати квадратні метри. Намагаючись наслідувати світові тенденції, вони розуміють, що девелопер спершу має провести дослідження і розробити цілісну концепцію. Адже це необхідні заходи, без яких неможливо переосмислити підходи і створити унікальну, нестандартну архітектуру.

Впевнений, що найближчими роками нові проєкти, що починають реалізовуватися сьогодні, змінять не тільки ситуацію на ринку, а й зроблять Київ більш естетичним і комфортним.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло