Інвестуй в Україну: як українці можуть купити військові облігації і допомогти ЗСУ

Інвестуй в Україну: як українці можуть купити військові облігації і допомогти ЗСУ

Як такі цінні папери допоможуть зберегти власні гроші

Інвестуй в Україну: як українці можуть купити військові облігації і допомогти ЗСУ
Фото: depositphotos.com

У такий важкий для нашої країни час майже кожен із нас шукає шляхи допомоги нашим Збройним Силам та один одному. Зараз усі українці намагаються зробити все, що від них залежить, щоб здолати ворога та отримати очікувану перемогу. Для того щоб військові мали матеріальну базу для захисту нашої землі та населення, їм, як ніколи раніше, потрібне фінансове забезпечення. Важко переоцінити працю волонтерів, які збирають кошти на все необхідне та організовують постачання медикаментів, харчування, спецодягу й багато чого іншого для армії. Крім цього, наразі з'явився ще один варіант, як долучитися до фінансування Збройних Сил України – це інвестування у військові облігації. Про ці цінні папери та їхні переваги розповів Mind Head of RM компанії Green Candle Дмитро Вербицький.

Що таке військові облігації?

Військові облігації – це вид державних боргових цінних паперів, які розміщуються тільки на внутрішньому фондовому ринку і мають цільове призначення, а саме – фінансування армії. Якщо говорити простими словами, при їх купівлі ви надаєте гроші в борг Україні, а самі натомість отримаєте змогу зберегти кошти та ще й отримати дохід. Щодо повернення інвестицій – їх гарантує сама держава. 

Міністерство фінансів України прогнозує отримати приблизно 400 млрд грн внаслідок продажу військових облігацій. За місяць із початку повномасштабного нападу росії на Україну Міністерство фінансів провело вісім аукціонів із продажу військових облігацій. За даними депозитарію Національного банку, завдяки аукціонам до державного бюджету станом на 28 березня 2022 року залучено майже 26 млрд грн і близько $12 млн. Напередодні, 29 березня, Мінфін розмістив військові облігації на суму понад 3,3 млрд грн.

Хто може купити ці цінні папери?

Купити ці папери можуть фізичні, юридичні особи і навіть іноземні громадяни. Інвестувати у військові облігації можна як у гривнях, так і в долларах США. Це дуже доцільно, оскільки багато людей із різних країн світу хочуть підтримати українців у цей важкий час. 

Як і при інвестуванні в облігації внутрішньої державної позики, дохід у результаті операцій із військовими облігаціями не оподатковується. Зараз усі фінансові устави, як-от банки та інвестиційні компанії, створюють найбільш лояльні умови для торгівлі військовими облігаціями, зменшуючи або відміняючи власну комісію.

Це робиться для забезпечення можливості пересічним громадянам допомогти армії під час війни і зберегти при цьому свої гроші. Крім цього, інвестиційні компанії на разі не вимагають підтвердження джерела походження коштів.

Які умови інвестування у військові облігації?

У військові облігації можна інвестувати від 1000 грн до 500 000 грн, адже один такий цінний папір коштує 1000 грн. Завдяки таким умовам більше людей отримує змогу взяти участь у фінансуванні потреб Збройних Сил України, оскільки відсутня необхідність вкладати великі суми.

Існує два види військових облігацій – середньострокові (термін інвестування складає 1 рік) і короткострокові (термін інвестування менше 1 року), у них відрізняються ставки дохідності. При розміщенні облігацій на 2 місяці дохідність буде 10%, при розміщенні на 1 рік вона складає 11%.

На сьогодні котируються такі серії військових облігацій:

  • UA4000221436 (27.04.2022) – з ефективною дохідністю 10% річних, ціна купівлі 992,12 грн.
  • UA4000225668 (01.03.2023) – з ефективною дохідністю 11% річних, ціна купівлі 907,80 грн.

Це дисконтні облігації, тобто торгуються вони нижче номіналу, а погащення буде за номіналом 1000 грн. Різниця і є доходом утримувача облігацій.

Чим корисні військові облігації для України під час війни?

Враховуючи те, що військові облігації надає саме Міністерство фінансів України, фінсистема отримує «нові» гроші, і навіть валютний ринок має підтримку, оскільки зменшується в обігу вільна гривня.

Наголошую ще раз на тому, що ви можете й надалі надавати матеріальну допомогу армії через волонтерів або благодійні фонди, а можете параллельно з цим надавати кошти в борг державі, зберігаючи їх для себе для використання після війни.

Що потрібно для купівлі таких ЦП?

Компанія Green Candle, як і інші інвестиційні фірми йде назустріч тим, хто вирішить підтримати українську армію. Для фізичних осіб ми скасували брокерську комісію, комісію за відкриття рахунку в Депозитарній установі та комісію за зберігання військових облігацій.

Інвестуй в Україну: як українці можуть купити військові облігації і допомогти ЗСУ

Для відкриття всіх рахунків, вам потрібно надати лише:

  • фото паспорту громадянина України;
  • фото ІНН;
  • і мати відкритий рахунок у будь-якому банку України.


Щоб почати інвестувати та підтримувати наших захисників достатньо купити навіть одну облігацію. Ми на зв'язку: Telegram, Facebook Messenger.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло