На іншому фронті: чому війна – це шанс для ІТ-модернізації українського бізнесу

На іншому фронті: чому війна – це шанс для ІТ-модернізації українського бізнесу

І як убезпечити компанію від зазіхань російських хакерів

На іншому фронті: чому війна – це шанс для ІТ-модернізації українського бізнесу
Фото: depositphotos.com

Україна має всі шанси для подальшого розвитку попри війну. Підтвердженням цьому є бажання інвесторів підтримувати, зокрема, українські стартапи. Які проєкти вже отримали необхідну фінансову підтримку в такий складний час – у матеріалі Mind «Попри війну: п’ять найбільших інвестицій в українські стартапи». Чому війна не стала на заваді розвитку IT і як вона може підштовхнути до IT-модернізації українські компанії, розповіла Mind віцепрезидентка «ІТ-Інтегратор» Надія Омельченко

На будівельному ринку існує непопулярний нині вислів «Війна – кращий друг архітектора». Хто б міг уявити, що ми побачимо його практичний прояв у розпалі п’ятого технологічного укладу. Війна – це дикунство. Але війна в третьому тисячолітті – це ще й потужний рушій технологій і нові системи безпеки на рівні підприємств, громад, територій, країн та їхніх об’єднань.

Проте на відміну від архітектури рішення та системи світу технологій під час війни здебільшого не знищуються фізично. Застарілі рішення захисту й обладнання, що не виконують своєї ролі в новій реальності, під час бойових дій і під тиском постійних кібератак із боку ворожої країни безапеляційно та терміново має бути замінено на нове й дієве.

Так рухається технологічний прогрес. 

На відміну від довоєнних часів, коли багато навіть потужних підприємств не вважали за потрібне інвестувати у високотехнологічне оснащення інформаційних систем, периметрів кіберзахисту, центрів обробки даних – сьогодні відбувається масове й майже миттєве оснащення та переоснащення бізнесів більшої частини галузей економіки України до систем хоча б із мінімально допустимими параметрами стійкості.

Чому компанії вдаються до змін саме зараз? 

Чи важко підприємствам робити технологічну модернізацію інформаційних систем саме під час війни? Звичайно, надзвичайно важко.

Чи може підприємство обійтися без такої модернізації та підтримки? Ні, адже інакше воно втратить усі свої інформаційні активи за першої ж ворожої кібератаки чи «прильоту» ракети ворога.

Статистику зазіхань із боку хакерських угруповань росії на українські підприємства та державні установи ви можете бачити у відкритому доступі на ресурсах CERT-UA або Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. І вона вражає.

Ще більше кіберінцидентів ми спостерігаємо через власні сервіси моніторингу безпеки компанії та клієнтів, серед яких велика кількість – це підприємства фінансової сфери, стратегічних галузей промисловості й об’єкти критичної інфраструктури.

Як упередити загрози для українського бізнесу?

Вирішуючи проблеми таких потужних системних підприємств, ще наприкінці 2021 – напочатку 2022 року ми напрацювали дієвий алгоритм упередження загроз інформаційним системам компаній будь-якого розміру та секторів економіки, що вже довів свою ефективність за умов війни.

Мінімально – це комплекс із трьох простих складових:

  • використання хмари з якісними системами бекапів чи дистанційного ЦОДу для зберігання цифрових активів компанії;
  • користування захищеними сервісами для дистанційної роботи та комунікацій команди;
  • договір ІТ-аутсорсингу для вирішення всіх можливих проблем, що виникають у функціонуванні ІТ-інфраструктури підприємства 24/7/365;

Для проєктів із більшими рівнями ризиків розробляються відповідно більш потужні комплекси – від побудови з нуля до модернізації чи підсилення ІТ- та інженерної інфраструктури об’єктів.

Так чи інакше – війна закінчиться нашою перемогою. І в цей день кожен із нас пишатиметься тим, що ми вистояли, а особливою нашою гордістю та основою нової технологічної України стануть саме наші підприємства із сучасними й надійними ІТ-системами, рівні серед рівних, «перевірені боєм» та незламні. Як і всі ми, українці.

Модернізуймося сьогодні! Світ точно вартий нашої перемоги та роботи з новими й сучасними бізнесами України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло