Блекаут удома: як захистити квартиру від грабіжників під час вимкнення світла

Блекаут удома: як захистити квартиру від грабіжників під час вимкнення світла

Які лайфхаки можна використати

Блекаут удома: як захистити квартиру від грабіжників під час вимкнення світла
Фото: depositphotos.com

Напередодні в Yasno повідомили, що дефіцит електроенергії в Києві суттєвий, продовжують застосовуватися аварійні відключення електроенергії. Війна вчить нас відмовлятися від звичних речей в житті. Так сталося зі світлом: воно то є, то немає. Але за жодних обставин не варто відмовлятися від безпеки квартири. Чому домівки в небезпеці особливо в блекаут, що з цим робити і як захистити дім, розповів Mind експерт із безпеки нерухомості, власник Центру безпеки «Замок.укр» Сергій Ковалевський. 

Люди продовжують залишати житло…

З початку повномасштабної війни з України виїхали тисячі людей. Взимку почалася друга хвиля, яку спровокували масові ракетні удари, відсутність світла та тепла. Цілі поверхи багатоповерхівок залишаються без господарів.

Є така тенденція: чим довше ніхто не з’являється вдома, тим імовірність, що житло пограбують, зростає. Сусіди, якщо вони є, менше реагують на навколишній шум і підозрілі звуки. Та навіть стали більше їх боятися.

Уявіть, з чотирьох квартир на поверсі заселеною лишилася одна. Навряд чи з неї хтось наважиться виглянути на шум. Бо, якщо це грабіжники, на допомогу ніхто не прийде.

Читати також: Відключення електроенергії: яка ціна енергетичної незахищеності

Під’їзди багатоповерхівок стали більш небезпечні

Раніше небажаних гостей фільтрували за допомогою домофонів. Тепер і вони не рятують. Усі домофони працюють від електрики. Без світла двері залишаються відчиненими. Біля під’їздів зараз менше людей: через короткий світовий день та обмеження в освітленні. У грабіжника немає перепон, щоб зайти всередину під’їзду.

Мене врятує сигналізація. Спойлер: зараз не врятує    

Часто чув від людей: у мене сигналізація, я захищений. Тепер вони відчули, що і цей захист може підвести. У блекаут сигналізація безсила.

Без світла система продовжує працювати на акумуляторах і передає данні про надзвичайну подію через GPS. Останнім часом і він десь губиться.

У години відсутності світла сигналізація втрачає свою ефективність. Показовими були перші масові удари по енергетиці. Сигналізація просто «лягла» – через відсутність струму, інтернету та старі акумулятори, які люди забувають міняти.

Охоронні компанії отримували десятки хибних викликів. І в реальності група швидкого реагування не прибувала на виклик у заявлені 15 хвилин. А на деякі – взагалі не доїжджала.

Читати також: Два місяці без світла: як український бізнес виживає на тлі блекаутів

Як захистити дім. Три прості поради

1. Надійні двері.

Я завжди раджу починати захист своєї оселі саме з них. У багатоповерхівках тисячі дверей і замків. А надійних та якісних – до 5%.

Навіть у новобудовах, де люди певною мірою мають фінансову можливість, залишаються стояти «слабкі» двері, які встановив забудовник. Буває так, що замки стоять надійні, а двері – як консервна банка: раз і вирвав. 

Буває і навпаки – двері якісні, а замки можна відчинити спицею за пів хвилини.
   

2. Зламостійкі механічні замки.

Їх не відімкнуть ані відмички, ані вандальні методи, як-от вибивання, виламування та випилювання.

Механіці все одно, що люди поїхали на рік чи два. Замок виконуватиме свою функцію захисту. Можна посилити його броненакладкою, яка закриває замковий отвір.

І грабіжники навіть не пробуватимуть «здолати» вашу квартиру, бо не стануть гаяти час на те, що їм просто не до сили. Тоді сигналізація стане для вас додатковою опцією.

3. Кодові замки на під’їзди замість домофонних.

Вони працюють без електрики. Раніше кодові замки асоціювалися з механізмом, у якому затиснув усі кнопки – він і відкрився. Зараз прийшло покоління надійних кодових замків. Код можна зробити з 2, 4, 5, 6, 8 та більше цифр. Його не можливо відкрити, натиснувши всі кнопки.

Чи дорого все це коштує?

Вінстон Черчилль колись сказав: «За безпеку треба платити. За її відсутність – розплачуватися».

Захист не може стоїти дешево. У якісних дверях і замках – якісні матеріали. Тому вони служать десятки років – і в плані надійності, і в плані захисту. На відміну від телефонів, які люди міняють за рік-два, у свою безпеку ви інвестуєте один раз на десятки років.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло