Хто такий корпоративний психолог і чому він потрібен компанії

Хто такий корпоративний психолог і чому він потрібен компанії

Піклування про ментальне здоров’я працівників стає важливим елементом корпоративної культури

Хто такий корпоративний психолог і чому він потрібен компанії

Психологічний добробут співробітників прямо пропорційний продуктивності та результативності роботи компанії. Введення програм well-being для підтримки ментального здоров’я працівників стає важливим елементом корпоративної стратегії все більшої кількості українських компаній. Відповідно й більше компаній звертаються до послуг корпоративного психолога. Особливо попит зріс з початку повномасштабної війни. З якими запитаннями звертаються, як усе працює та яка різниця між корпоративним психологом і коучем, Mind розповіла Варвара Соловей, корпоративний психолог медіасервісу MEGOGO.

Напрями роботи та запити, які опрацьовує корпоративний психолог

До основних напрямів роботи корпоративного психолога входять індивідуальні та групові психологічні консультації, психотерапія та інші форми групової роботи – арттерапевтичні заняття, трансформаційні ігри тощо. Також корпоративний психолог може проводити просвітницьку й дослідницьку роботу – мітапи, тренінги, курси, дослідження на психологічну тематику.

З якими запитами найчастіше звертаються?

Запити, з якими звертаються співробітники компанії, можуть бути як професійні, так і особисті. Найпоширеніші звернення стосуються адаптації до позиції, складної комунікації з колегами, розв’язання конфліктних ситуацій, підвищеної тривожності, невпевненості в собі, особистісного росту, постановки мети, питання мотивації, проблем у сімейних відносинах або вихованні дитини, вигорання, перевтоми, апатії, пошуку себе тощо.

Такі індивідуальні сесії тривають 50 хвилин, кількість сесій залежить від запиту співробітника. Іноді вистачає однієї-двох сесій, а іноді для вирішення запиту можна працювати й цілий рік. Результат на індивідуальних сесіях залежить як від психолога, так і від співробітника – це завжди командна робота.

У чому різниця між корпоративним психологом та коучем?

Позиція корпоративного психолога може відрізнятися від позиції коуча. Звернення, з якими працює корпоративний психолог, не завжди мають на меті прийти до певного результату. Іноді корпоративний психолог виступає лише консультантом по процесу. У коуча ж на меті завжди стоїть досягнення конкретної мети.

Про конфіденційність та психологічну етику

Найважливішим аспектом у роботі корпоративного психолога є принцип: «Не нашкодь». Корпоративний психолог має зберігати конфіденційність і не може розголошувати жодну отриману інформацію, яку він дізнався від співробітника. Також треба бути обережним із тим, яку саме інформацію психолог дає співробітнику, стежити за динамікою процесу, асиміляцією цієї інформації та внутрішнім станом співробітника від сесії до сесії.

Якщо корпоративний психолог тісно співпрацює в команді ще з якимись суміжними спеціалістами (HR, івент-менеджерами тощо) він не може проводити з ними індивідуальні сесії. Це відбувається через наявність додаткового особистого зв'язку між працівниками.

Чому корисно мати корпоративного психолога?

Піклування про ментальне здоров’я працівників стає важливим елементом корпоративної культури. Це підвищує бренд роботодавця на ринку й виділяє компанію з-поміж інших конкурентів.

Підтримка ментального здоров’я є важливою частиною програми well-being, тобто комплексу дій, спрямованих на фізичне, психологічне та фінансове благополуччя співробітників, адже люди – найцінніший компонент бізнесу. І якщо співробітники продуктивні, задоволені та націлені на результат, то й досягнення компанії набагато вищі.

Чому саме зараз?

Повномасштабна війна внесла корективи й у корпоративну культуру. Кожна компанія мусила її перебудувати. Фокус бізнесу змістився на людей як на головну цінність компанії. Особисті питання співробітників стають невід’ємною частиною робочого процесу, тому компанії намагаються більше уваги приділити закриттю питань безпеки своїх співробітників та їхніх рідних. У такий спосіб знижуючи рівень тривоги та підтримуючи їхню продуктивність на роботі.

Враховуючи реалії сьогодення, корпоративний психолог може бути корисним у таких актуальних питаннях, як: пропрацювання травматичної події, підтримки психологічного стану, питань із розладів харчової поведінки або сну, депресії, апатії, надмірної тривожності, панічними атаками, пошуку призначення та сенсів життя, відновлення опор, адаптації до нових реалій життя, відновлені work-life balance тощо.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло