«вагнер» без голови: лукашенко втратив козирі, Африка чекає, мінубивства рф напоготові

«вагнер» без голови: лукашенко втратив козирі, Африка чекає, мінубивства рф напоготові

Як загибель пригожина вплине на діяльність угруповання і відіб'ється на війні в Україні

«вагнер» без голови: лукашенко втратив козирі, Африка чекає, мінубивства рф напоготові
Фото DR

Події останніх днів дуже змінили ситуацію навколо України, і перш за все це стосується перебування терористичного угруповання «вагнер» в білорусі та через це загрози стабільності на кордонах з Україною та Польщею. 23 серпня у тверській області розбився бізнес-джет Embraer Legacy 600 (RA-02795) засновника ПВК «вагнер» євгенія пригожина. Серед причин цієї катастрофи аналітики називають його  бізнес в Африці. Інша версія – ліквідацію пригожина замовив путін. Як зміниться ситуація у ПВК після загибелі її ватажка та як це вплине на війну в Україні, розповів Mind військовий аналітик Михайло Жирохов

Ви можете подивитись відео-версію матеріалу вкінці тексту.

Дуже ймовірно, що пригожин справді загинув. Поки що немає остаточних доказів того, що він перебував на борту літака, який зазнав аварії, адже тіла загиблих наразі перевезені на експертизу. Проте також відомо, що пригожин дотримувався виняткових заходів безпеки.

Зараз буквально всі аналітики – як політичні, так і воєнні, як на Заході, так й у рф та Україні – обговорюють наслідки загибелі пригожина для подальшої долі групи вагнера взагалі. Очевидно, це матиме вплив, що дестабілізуватиме ПВК.

Як вважає британська розвідка, його особисті якості – гіперактивність, виняткова зухвалість, прагнення до результату й надзвичайна жорстокість – навряд чи можуть бути притаманні будь-кому з його наступників. Крім того, разом із пригожиним загинув дмитро уткін, який фактично був військовим командиром угруповання, і саме на ньому тримались успіхи ПВК в Сирії, Лівії, країнах Африки та на Донбасі.

Читайте також: Трудові будні «вагнера»: з чим лишилася військове угруповання пригожина

лукашенко втратив козирі для кремля

Отже, перший результат – це згортання діяльності вагнерівців у білорусі. Про це повідомляє Держприкордонслужба. За її інформацією, бойовики угруповання їдуть до рф під приводом відпусток і більше не повертаються до білорусі.

Водночас самопроголошений президент рб александр лукашенко намагається зберегти «добрі міну при поганій грі» і стверджує, що ядро «вагнера» залишається в білорусі: «І ці «знімочки» з космосу, що ми щось демонтуємо… Чому ми зайві намети прибираємо – стільки не треба. Тут залишається ядро, хтось поїхав у відпустку, хтось взагалі вирішив жити окремо, але телефони, адреси, паролі, явки в цьому ядрі відомі. Протягом кількох днів усі будуть тут, до 10 000 людей. Нині немає потреби їх тут тримати».

І це зрозуміло: для Лукашенка загибель ватажка ПВК «вагнер» євгенія пригожина, ймовірно, стала кривавим сигналом про різке скорочення можливостей для переговорів із кремлем та прихованою загрозою його намаганням чинити опір інтеграції у так звану «Союзну державу»

.

У цьому ключі потрібно розглядати також коментарі лукашенка щодо загибелі пригожина та гарантій безпеки, які він йому давав. «Якщо прямо відповідати на це запитання: я і не маю забезпечувати безпеку пригожина. Це по-перше. По-друге, ніколи в такому ключі розмова й не йшла».

Читайте також: Заколот «вагнера»: навіщо «безумний гангстер» – пригожин лякає Захід

Відкрита «вакансія» ватажка 

Щодо перспектив розвитку ситуації навколо «вагнера», то зараз можна говорити лише про свої спостереження та припущення. Наразі можливо тільки звести докупи низку фактів.

Після зустрічі євгенія пригожина та ради командирів ПВК «вагнер» з путіним у Кремлі один із керівників компанії – позивний «Сивий» (герой росії андрій трошев) – прийняв рішення перейти на службу до міністерства оборони рф.

У ТГ-каналах, які були афілійовані до «вагнера», почався хейт. Мовляв, це зрада бойових товаришів, хтось просто обмежився сухими коментарями: «За генералом пішов». Але однозначно одне – цей демарш був сильним ударом для пригожина, який чимало зробив свого часу для трошева.

Зараз деякі джерела прямо говорять, що «Сивого» нібито планують призначити на посаду керівника компанії «вагнер». І це досить потужний крок, адже на борту бізнес-джета, що розбився, перебував фактично весь керівний склад терористичного угруповання. Єдиним бойовим командиром, є «Лотос», що залишився в Малі, але, хоча він і мав бойовий досвід «м’ясних штурмів» у Соледарі та Бахмуті, навряд чи може претендувати на посаду головного командира.

Мінубивства може підібрати цей баласт

Другий важливий момент. Розпуск такої кількості бійців, виведення їх з території щонайменше чотирьох африканських країн, та ще й напередодні французької інтервенції в Нігер, є малоймовірним.

Тож, найімовірніше, відбудетеся звичайне рейдерство – управління ЧВК перехопить міністерство оборони рф, призначивши на посаду керівника «Сивого».

Тим більше, що після виведення підрозділів ПВК з Молькіно (Краснодарський край) трошев почав збирати на цій базі нове формування.

Подейкували, що, йдучи з ПВК, він начебто прихопив із собою базу даних і його люди активно телефонували бійцям ПВК, пропонуючи перейти до міноборони рф. 

У нинішніх умовах можна очікувати всього. Особливо, якщо зважити на інформацію, яку публікують деякі пропагандистські телеграм-канали про створення «російського експедиційного корпусу» для відправки до Африки.

ПВК «група вагнера» має, крім великої чисельності, величезну інфраструктуру на території континенту. Якщо спроба розгорнути корпус на базі ПВК все ж таки відбудеться, найімовірніше, на командирські позиції будуть призначені офіцери мо рф, що, швидше за все, критично сприймуть бійці. Процес переходу буде не безболісним, але $100 завжди є $100. 

Ще одним варіантом може бути передача структури ПВК «вагнер» під управління режиму лукашенка. Чисто теоретично такий варіант не можна відкидати, але на практиці це буде вкрай складно реалізувати, адже ресурсів для утримання найманців у білорусі просто немає.

Війна в Україні – «вагнерівці» змішаються з натовпом 

Щодо України, то тепер очевидно, що будь-яка загроза з боку ПВК ліквідована. 

Якщо після невдалого заколоту перекидання «вагнерівців» у білорусь ще чисто теоретично було загрозою через появу більш-менш підготовлених бойовиків на наших північних кордонах, то зараз ця небезпека повністю нівельована.

Звісно, є немалий шанс, що у своєму реінкарнованому вигляді «вагнер» може з’явитися на фронті у складі частин міноборони рф, однак це буде зовсім інший підрозділ – не такий мотивований і без харизматичних командирів.

🔶 4 наслідки смерті пригожина для «вагнера» та України 23 серпня у тверській області розбився бізнес-джет засновника ПВК «вагнер» євгенія пригожина. Серед причин цієї катастрофи аналітики називають його бізнес в Африці. Інша версія – ліквідацію замовив путін. Тепер же буквально всі аналітики – як політичні, так і воєнні, як на Заході, так й у рф та Україні – обговорюють наслідки загибелі пригожина для подальшої долі групи вагнера взагалі. Очевидно, це матиме вплив, що дестабілізуватиме ПВК. Які ж наслідки для ПВК матиме смерть її ватажка та як це вплине на війну в Україні, Mind розповів військовий аналітик Михайло Жирохов. Його прогнози – у нашому відео. Детальніше про те, що чекає на обезголовленого «вагнера», дізнайся з матеріалу: https://mind.ua/openmind/20261792-vagner-bez-golovi-lukashenko-vtrativ-koziri-afrika-chekae-minubivstva-rf-napogotovi?utm_source=facebook&utm_medium=main&utm_campaign=vagner-bez-golovi-lukashenko-vtrativ-koziri-afrika-chekae-minubivstva-rf-napogotovi

Опубліковано Mind. UA Вівторок, 5 вересня 2023 р.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло