Допомога Україні: усе може змінити наступне голосування у Сенаті США

Допомога Україні: усе може змінити наступне голосування у Сенаті США

Україна в очікуванні, адже війна триває

Допомога Україні: усе може змінити наступне голосування у Сенаті США
Фото: depositphotos

Україна знову перебуває в очікуванні рішення про допомогу від США, адже напередодні Сенат так і не спромігся домовитись і рішення не було ухвалено. Раніше представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі повідомив, що 52-й пакет допомоги може стати одним з останніх, якщо закондавці не проголосують за підтримку України. Чи є шанси одержати допомогу Штатів і коли можна відбутися чергове голосування, розповів Mind радник президента УСПП, фулбрайтівський професор Університету штату Іллінойс, США, експерт Центру розвитку інновацій, заступник міністра економіки України (2005) Володимир Рябошлик.

Читайте також: Американська допомога Україні: 4 сценарії після виборів у США

Сенат США не проголосував за надання екстреної допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму приблизно $106 млрд. «За» проголосували 49 конгресменів, «проти» – 51, а потрібно щоб набралося 60 голосів «за».

Станом на середину листопада Пентагон використав 97% з $62,3 млрд, отриманих на допомогу Україні. У пакеті на 2024 рік планується $61,4 млрд. А поки що США продовжують надсилати менші пакети.

Політолог Андрій Піонтковський називає ситуацію, що скалалсь, «ритуальним торгом»: за принципової двопартійної єдності щодо підтримки України, республіканці прагнуть заодно «протягти» до бюджету ще й захист кордонів, що, власне, і розпалило пристрасті.

«Стара велика партія» (Республіканська) наголошує, що через наплив нелегалів Америка незабаром перетвориться на Мексику. Президент США назвав це шантажем і наголосив, що непідтримка України республіканцями стала б найкращим подарунком путіну. Водночас Байден заявив про готовність до суттєвих компромісів.

Читайте також: Угорщина vs Україна: яка ціна допомоги в 50 млрд євро

Україна вірить у Перемогу

Напередодні голосування Оксана Маркарова, Андрій Єрмак, Руслан Стефанчук і Рустем Умєров зустрілися з радником президента США з питань національної безпеки Джейком Салліваном, а також – зі спікером Палати представників, республіканцем Майком Джонсоном. Нагадаємо, що ще 2 листопада саме пан Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та гроші на захист кордону з Мексикою. І наприкінці листопада він був «впевнений та оптимістичний» у схваленні Конгресом додаткових коштів для Ізраїлю й України до свят.

У коментарях уже після голосування посол України в США Оксана Маркарова наголосила, що «на всіх зустрічах сенатори запевняли нас у тому, що сьогоднішнє голосування – це не голоси проти України». Результати голосування аж ніяк не позбавляють можливості повторного внесення законопроєкту на голосування найближчим часом.

Читайте також: 50 млрд євро від ЄС: правила фінансування та обов'язки України щодо отриманої допомоги

Крім того, «цей текст [пакету допомоги] ми побачили в Сенаті... усі ці цифри не тільки не зменшені, а деякі з них збільшені в пропозиціях», – зазначила вона. І це стосується як зброї, так і підтримки нашого бюджету.

Якщо підсумувати вищезазначене, передбачуване незатвердження допомоги Україні на голосуванні 6 грудня породжує впевненість у затвердженні до 25 грудня.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло