Новий рекорд біткоїна: як довго він ще протримається

Новий рекорд біткоїна: як довго він ще протримається

І якими зараз є перспективи крипторинку

Новий рекорд біткоїна: як довго він ще протримається

Минулого тижня вартість біткоїна перевищила рівень у $51 000, досягнувши позначки, на якій востаннє ця криптовалюта торгувалася у грудні 2021 року. Основними причинами для такого стрімкого зростання є не лише нещодавня презентація біткоїн-ETF, а й усі попередні досягнення галузі – прийняття блокчейну та стейблкоїнів і вихід на ринок усе більшої кількості продуктів. Саме ці технології та рішення мають справжню цінність для реальної економіки й бізнесу.

Що відбувається на ринку криптовалюти та які його перспективи, Mind розповів Руслан Колодяжний, CEO британської фінтех компанії DCM.

Читайте також: Що буде з ринком криптовалют після запуску ETF-фондів? Розбір змін, можливостей і перспектив

Новий чи черговий етап зростання?

Повернімося до літа DeFi, коли вперше було представлено наступний великий варіант використання блокчейну. Всі ми пам’ятаємо ажіотаж навколо розумних контрактів, децентралізованих протоколів запозичень і бірж. Усе це також мало значний вплив на біткоїни та криптовалюти.

І після цього літа відбулося значне падіння. Потім звичайно почалися розмови про те, що це єдиний сценарій використання блокчейну. Більшість людей заявили, що епоха криптовалюти та біткоїна як ключових представників ринку – закінчилася.

Читайте також: Криптовалюти-2024: що буде з біткоїном і як штучний інтелект впливатиме на крипту

Чи все так сталося, як більшість стверджувала

Абсолютно ні, і навіть навпаки. Після літа DeFi та цього славнозвісного падіння була проведена величезна робота над впровадженням і дослідженням нових бізнес-моделей.

Були розроблені механіки прийняття стейблкоїнів, смартконтрактів, DeFi-функцій та іншого на адміністративному рівні. Тут я не можу не згадати приклад партнерства PayPal, що запустили власний стейблкоїн і дали можливість використовувати криптовалюту у своїх послугах.

Звичайно варто згадати Coinbase, який створив нові бізнес-моделі для інвесторів і MakerDAO та почав грати на традиційному фінансовому ринку, будучи децентралізованим протоколом. Врешті решт, були різні інституційні інвестори, які продовжували складали біткоїни у своїх сховищах, постійно інвестуючи в це.

Читайте також: Криптовалюту в справу: можливості й ризики альтернативи традиційним ринкам інвестицій

Чи насправді швидкоплинний успіх біткоїна буде швидкоплинним?

Розберімося, що ж відбувається зараз. Європа схвалила MiCA-регулювання цифрових активів у ЄС – і цей крок дав додаткове розуміння щодо майбутнього цифрових активів взагалі та стейблкоїнів зокрема. Тут, напевно, варто нагадати, що згідно з MiCA, стейблкоїни можуть випускатися будь-якими ліцензованими органами в Європі.

До речі, Україна вже декілька років має рамковий законопроєкт, та тільки зараз в уряді почали розглядати прийняття необхідних законопроєктів, зокрема з оподаткування. І тут важливо, щоб наші законодавці не винаходили нові способи оподаткування, адже в ключових юрисдикціях доходи від операцій із цифровими активами оподатковуються з прибутку, одержаного від таких операцій, і контролює ці питання податковий орган.

А це насправді ключові питання поточного проєкту  №10225-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів щодо врегулювання обороту віртуальних активів в Україні», які досі залишаються не врегульованими.

Для індустрії важливо розуміти тільки базу оподаткування та ставку податку. Пропозиція стимулювати прийняття цифрових активів із боку фізичних осіб, знижуючи ставку на доходи, здається максимально абсурдною, адже заохочувати потрібно бізнес / створення цінності, а не споживання / спекуляції фізичними особами.

Читайте також: Оподаткування та обіг віртуальних активів: довгоочікуваний законопроект уже готують до розгляду у Верховній Раді

Чого чекати далі?

У найближчому майбутньому також очікуємо чіткого регулювання з боку США та загального визнання технологій, зокрема цифрових активів і криптовалюти, у всьому світі. Буде цікаво спостерігати за подальшим розвитком, оскільки вони довго слугували фінансовим важелем та досі не продемонстрували своєї справжньої сили.

Якщо врахувати такі чинники:

  • BTC ETF, який досягає найвищого обороту та інтересу з боку інвесторів і на який припадає майже 75% інвестицій зараз;
  • майбутні ETH ETF, які очікуються навесні-восени, але ціни на них виросли на 16% за останні сім днів і продовжують активно змінюватись;

і додати це до обставин, згаданих вище, то є впевненість, що ринок криптовалют підніметься ще більше. Тож очікуємо побачити нові рекорди біткоїна як лідера й головного представника ринку.

Нещодавно британська фінтех-компанія Finder представила нове дослідження, у якому заявила, що протягом 2024 року біткоїн досягне нового рекорду у $88 000, а наприкінці цього року вартість становитиме приблизно $77 000. Такі прогнози були зроблені за результатами опитування 40 спеціалістів криптоіндустрії. Але чи стануть такі амбітні очікування реальністю – покаже час.

Крім цього, як керівник компанії DCM, я найбільше очікую релізу продукту на базі блокчейну для українського ринку. Вже навесні ми разом з іншими організаціями представимо DCM-платформу, яка принесе справжню цінність і реальні сценарії використання для фінансових установ і ринків.

Це рішення полегшить взаємодію між традиційною та цифровою централізованою інфраструктурою, дозволить програмування активів і гарантує прозорість фінансових операцій. Нарешті ми зможемо мати прямий вплив на впровадження нових технологій в Україні, зокрема прийняття токенізованих активів, а також на загальне визнання рішень й активів, створених за допомогою цієї технології, у світі.

Отже, майбутнє є доволі оптимістичним. Звичайно, у якийсь момент можуть бути підйоми й падіння, але загальна тенденція та сама – більше визнання, більше варіантів використання та взаємодії з традиційним світом, що, безперечно, матиме вплив на те, що відбувається на ринку активів.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло