Відкриття фонду токенізованих активів: що це означає для інвесторів

Відкриття фонду токенізованих активів: що це означає для інвесторів

І як це вплине на ринок криптовалют

Відкриття фонду токенізованих активів: що це означає для інвесторів
Фото: depositphotos

Найбільший у світі управитель активів BlackRock створив свій перший фонд токенізованих активів. Що може запропонувати такий фонд, навіщо він потрібен, чим може бути корисним і як він вплине на крипторинок, розповів Mind партнер, керівник юридичного відділу Icon.Partners Андрій Березовський.

Читайте також: Токенізація – це не манна небесна, але це зміна формату: чи є майбутнє в токенів

Що це означає для власників таких активів?

Власники активу BUIDL є учасниками фонду й мають право на отримання щомісячних дивідендів. Вони нараховуються одразу на криптогаманець інвестора у вигляді токенів. Фактично токен BUIDL є цінним папером, тільки в токенізованому вигляді.

Інвестори можуть здійснювати операції з таким цінним папером, а також за допомогою блокчейн технологій одержувати нарахування від володіння ним. Інвесторам надається можливість внести кошти й отримати токен BUIDL, який має співвідношення 1:1 до долара США.

Зі свого боку фонд інвестує 100% своїх активів у валюту, казначейські векселі США та операції РЕПО*, що дозволяє інвесторам одержувати дохід, володіючи токеном на блокчейні.

*Операції РЕПО (від англ. Repurchase Agreement) – це вид угод на ринку грошового кредиту, який включає купівлю і продаж цінних паперів з обов'язком їх подальшого викупу за фіксовану ціну і у визначений термін. Угода РЕПО виникає, коли одна сторона (зазвичай банк або інша фінансова установа) продає цінні папери із зобов'язанням викупити їх назад за певну ціну у майбутньому. Це дозволяє цінним паперам функціонувати як забезпечення для отримання кредиту, і забезпечує фінансову ліквідність для учасників угоди.

Читайте також: Регулювання крипторинку: Європарламент ухвалив відповідний закон

Навіщо такий фонд потрібен і чим може бути корисний?

Цифрова стратегія BlackRock зосереджена на токенізації реальних активів. Фонд дозволяє інвесторам отримувати цінні папери й передавати їх за допомогою блокчейн технологій. Крім того, блокчейн забезпечує прозорість щодо транзакцій із такими активами та дозволяє інвесторам одержувати регулярні виплати від володіння одразу на свій криптогаманець.

Читайте також: Оподаткування та обіг віртуальних активів: довгоочікуваний законопроєкт уже готують до розгляду у Верховній Раді

Вплив таких фондів на криптоіндустрію

На цьому етапі важко однозначно оцінити перспективи такого фонду. З одного боку, можна говорити про певні переваги цього інструменту, завдяки використанню блокчейн технологій. З іншого боку, потрібно розуміти, що подібний фонд не є доступним для широкого кола інвесторів. BlackRock скористався винятками, які передбачені законодавством США й дозволяють пропонувати цінні папери без реєстрації, як того зазвичай вимагає законодавство. У такий спосіб компанія може здійснювати широке залучення та загальну рекламу пропозиції, але тільки, якщо інвесторами виступатимуть «кваліфіковані покупці». Це:

  • будь-яка фізична особа (зокрема будь-яка особа, що має спільну, комунальну власність або іншу подібну частку у власності емітента, яка виключена відповідно до розділу 3(c)(7), з чоловіком / дружиною цієї особи, що є кваліфікованим покупцем), яка володіє інвестиціями на суму не менше $5 млн;  
  • будь-яка компанія, яка володіє інвестиціями на суму не менше $5 млн і яка прямо чи опосередковано належить двом або більше фізичним особам, які є родичами:
  • будь-який траст, щодо якого довірена особа або інша особа, уповноважена ухвалювати рішення стосовно трасту, і кожен засновник або інша особа, яка внесла активи до трасту, є кваліфікованим покупцем;
  • будь-яка особа, що діє власним коштом або коштом інших кваліфікованих покупців, яка в сукупності володіє та інвестує на власний розсуд не менше $25 млн.

Цінні папери, які компанія пропонує, передбачені цими винятками, є цінними паперами з обмеженим доступом. Це означає, що після отримання таких цінних паперів інвестор, як правило, не може вільно передавати або продавати їх. Для здійснення подібних дій потрібно дотримуватися певних вимог. Останні можуть передбачати реєстрацію таких цінних паперів або ж наявність винятків щодо реєстрації.

Найближчим часом не варто очікувати, що подібні токенізовані активи торгуватимуться і стануть доступними на криптобіржах, чи зможуть використовуватися в популярних DeFi-протоколах.

Читайте також: Токени війни: на яких умовах можна оцифровувати меми на відомих осіб

Проте все може змінитися з напрацюванням регуляцій і розвитком блокчейн-технологій, які можуть надати більше переваг ширшому колу інвесторів. Крім того, можна сказати, що ринок токенізованих активів перебуває на початку свого розвитку. Однак, за прогнозами Boston Consulting Group, капіталізація ринку токенізованих активів реального світу може сягнути $16 трлн уже до 2030 року.

Якщо поглянути на поточну капіталізацію ринку токенізованих казначейських векселів США, облігацій та еквівалентів грошових коштів, то вона становить всього лиш $1 151 185 216 (дані сайту RWA.xyz).

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло