Правила гри переможців: чому варто прочитати книгу Джека та Сьюзі Велчів «Переможець»

Правила гри переможців: чому варто прочитати книгу Джека та Сьюзі Велчів «Переможець»

І чому конкуренція – це весело, а ідеї повинні генерувати всі працівники компанії

Этот материал также доступен на русском языке
Правила гри переможців: чому варто прочитати книгу Джека та Сьюзі Велчів «Переможець»
Фото: Видавництво "Наш Формат"

Бекґраунд: Професійне життя одного з найвідоміших у світі гуру менеджменту Джона Френсіса «Джека» Велча-молодшого складалося з низки власних перемог. Вчений ступінь Іллінойського університету, початок кар’єри в General Electric на посаді інженера, згодом підвищення до керівника підрозділів. І лише після 20 років наполегливої праці – призначення головою та виконавчим директором GE. Авжеж, такій людині є що розказати молодим завзятим управлінцям, у яких палають очі професійною та амбітною пристрастю.

Протягом кар’єри до Джека Велча часто зверталися підприємці, які прагнули отримати відповіді на свої бізнес-питання. Досвід спілкування з безліччю людей, а також свої персональні професійні надбання американський бізнесмен врешті решт і виклав у книжці «Переможець», співавтором якої стала його дружина, письменниця та журналістка, колишня головна редактор HarvardBusinessReview.

Воррен Баффетт сказав про «Переможця»: вам більше ніколи не знадобиться жодна книга з менеджменту.
І у нього були ґрунтовні підстави так вважати.

По-перше, все, про що пише автор, він особисто використовував у своєму досвіді, коли протягом сорока років поступово просувався вгору кар’єрними та професійними сходами. 

По-друге, для усвідомлення інформації непотрібно мати купу вищих освіт. Книга написана людиною і для людей. Конкретні поради, реальні приклади та чіткі рекомендації.

По-третє, емоційний запал. Під час читання ви без перебільшень «заразитеся» перемогою. Книга мотивує на досягнення цілей та рух уперед. Просто відкрийте свою свідомість та всотуйте емоції успіху.

Ймовірно, багато з того, про що написано у книзі, вам давно відомо. Але всі класичні принципи менеджменту описані через призму власного досвіду Джека Велча. В мистецтві керування за останні десятиліття не винайшли нічого нового, проте інший кут зору здатен відкриті такі перспективи, які були непомітні раніше.

Правила гри переможців: чому варто прочитати книгу Джека та Сьюзі Велч 	«Переможець»

Видавництво: «Наш Формат»

Наклад: 4000 примірників

Оригінальна назва: Winning

Сюжет: Можна сприймати «Переможця» як нестандартний конспект для бізнесменів, який стане справжньою знахідкою для ділових людей, у яких обмаль часу.

Кожний розділ являє собою окремий принцип дії, якого має дотримуватися керівник у своїй компанії. 

Авжеж, усе має починатися з місії компанії та її цінностей. Автор дає конкретне визначення цих понять та описує, як саме він радить впроваджувати одне та інше.

Наступним стимулом до дій має бути диференціація працівників, напрямів бізнесу та продуктових лінійок. Це складний вибір, особливо коли мова йде про категоризацію працівників. Але кожен керівник має його зробити, не зачепивши при цьому людської гідності, та із дотриманням рівних можливостей і прозорості в оцінці компетенцій.

Окремий розділ книги присвячений управлінню персоналом, оскільки головною рушійною силою будь-якого бізнесу є саме працівники. Автор ділиться досвідом якісного добору кадрів, аргументованого та коректного звільнення. А також приділяє увагу керуванню змінами та лідерству.

З наступного розділу цікаво дізнатися, що конкуренція – це весело! Автор вважає, що потрібно знати та поважати своїх конкурентів, аналізувати їхню роботу. І створювати свою власну переможну стратегію. Тільки чітка, проста для усвідомлення працівниками стратегія допоможе перемогти у чесному бою. У книзі також наведені рекомендації з аналізу конкурентів та розробки стратегії компанії.

А ще успіх неможливий без бачення конкретного результату розвитку власної кар’єри. Джек Велч детально пояснює, на чому зосередити увагу під час пошуку свого місця під сонцем. І якщо ви дотримуватиметеся порад, то неодмінно знайдете чудову роботу. 

І наостанок. Завжди будьте відвертими. Для просування вперед вам потрібно багато яскравих ідеї. Для отримання найкращих з них перетворіть свій бізнес на машину ідей. Постійно виховуйте культуру генерування ідей працівниками усіх рівнів, а не тільки топ-менеджерами. Єдиний спосіб сприяти обміну ідеями – це розвивати культуру відвертості, коли люди не бояться говорити про будь-що. Винагороджуйте їх за відвертість за будь-яких умов та ситуацій.

Вам сподобається, якщо: ви плануєте започаткувати власну справу й бажаєте не тільки задовольнити свої амбіції, а й принести велику користь своїй країні та людям.

Вам не сподобається, якщо: для вас не існує авторитетів, ви переконані, що бідь-яка перемога – це виключно результат власних спроб та помилок, а не порад навіть визнаних фахівців.

Головна причина прочитати: успішні компанії в країні є потужними двигунами її економіки. Вони забезпечують державу доходом, що призводить до формування вільного та демократичного суспільства. Саме тому перемагати в бізнесі – це чудово.

Книгу можна придбати на сайті видавництва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло