mind
10 найпопулярніших TED-виступів 2017 року

10 найпопулярніших TED-виступів 2017 року

Виступи, які надихають замислитись про щастя, любов, майбутнє та реальність

Цей матеріал також доступний російською
10 найпопулярніших TED-виступів 2017 року
Ілон Маск
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Конференція TED, яка проводиться у США з 1984 року, підбила підсумки 2017 та опублікувала найпопулярніші виступи за минулий рік. Було проаналізовано чимало відеокліпів та зроблено підбірку роликів, які привернули найбільшу увагу глядачів. Цей список очолює Ілон Маск, який у інтерв’ю розповідав про майбутнє без заторів та колонізацію Марса, також до списку увійшли виступи Адама Гранта, Тіма Ферріса, Аніла Сета та інші.

«Майбутнє, яке ми будуємо – і буримо», Ілон Маск

Кількість переглядів: 7,4 млн

Ілон Маск, генеральний директор Tesla Motors та SpaceX, розповідає про свої нові проекти від Tesla та SpaceX, зокрема, про підземні тунелі, при використанні яких у майбутньому можна буде забути про затори. Ділиться думками, чому так прагне колонізувати Марс для побудови там майбутнього. Усі ці теми він обговорював з головним куратором TED-виступів – Крісом Андерсоном.

«Роздуми про людство, славу та любов», Шах Рух Хан

Кількість переглядів: 5,5 млн

Індійський актор Шах Рух Хан – найбільша зірка Болівуду. У своїй чарівній бесіді він ділиться тими вагомими подіями життя, які вплинули на його зірковий шлях, демонструє декілька своїх знаменитих танцювальних трюків та розповідає про тонкощі життя, проведеного у центрі уваги.

«Я виросла у баптистській церкві у Вестборо. Це і є відповідь на запитання, чому я пішла», Меган Фелпс-Ропер

Кількість переглядів: 5 млн

Меган Фелпс-Ропер ділиться спогадами про життя у найсуперечливішій церкві у США та розповідає, які бесіди у Twitter стали ключовими у вирішенні покинути її. У цій відвертій розмові вона ділиться своїм особистим досвідом екстремальної поляризації.

«Наша історія про згвалтування та примирення», Тордіс Ельва і Тома Странжер

Кількість переглядів: 4,2 млн

В 1996 році у підлітковому віці у Тордіс Ельви та Тома Странжера був роман. Після шкільного вальсу він її згвалтував, після чого їхні долі розішлися на багато років. У цій надзвичайній розмові Ельва і Странжер обговорюють багаторічну хронологію сорому та мовчання і запрошують слухачів поміркувати над глобальною проблемою сексуального насильства новим та чесним шляхом.

«Чому перш за все слід визначатися зі своїми страхами, а потім вже з цілями», Тім Ферріс

Кількість переглядів: 3,9 млн

У своєму виступі Тім Ферісс підштовхує слухачів до повної деталізації своїх страхів у вигляді простих, але потужних вправ, які називає «побоювання». Дізнайтеся більше про те, як ця практика допомагає працювати в умовах стресу та виокремлювати з-поміж усього зайвого лише ті ситуації, які можна контролювати.

«Ви той, хто приймає чи той, хто віддає?»,  Адам Грант

Кількість переглядів: 3,8 млн

Адам Грант допомагає людям знаходити мотивацію та підвищувати продуктивність на робочому місці. У своєму виступі він розповідає про те, що існують три основних типи людей: ті, хто приймають; ті, хто віддають, та ті, хто поєднує у собі дві попередні якості. Він пропонує прості стратегії, спрямовані на пропаганду культури щедрості та самомотивації співробітників.

«Ваш мозок створює галюцинації, які називають свідомою реальністю», Аніл Сет

Кількість переглядів: 3,7 млн

Зараз мільярди нейронів у вашому мозку працюють, щоб створити не просто свідому реальність, а ваш особистий досвід навколишнього світу та себе в ньому. Як це відбувається? На думку Аніла Сета, ми всі постійно створюємо галюцинації, і у той момент, коли погоджуємося з ними – це називають «реальністю». Приєднуйтесь до цієї дезорієнтованої бесіди, у кінці якої ви, можливо, замислитесь про саму суть вашого існування.

«Життя це більше, ніж пошуки щастя», Емілі Есфахіні Сміт

Кількість переглядів: 2,9 млн

Наша культура одержима щастям, але воно відбувається короткостроковими спалахами. Натомість залишається щось важливіше – сенс життя. Емілі Есфахіні Сміт у своєму виступі розповідає про чотири основні елементи осмисленого життя та суттєву різницю між щасливим життям та життям, що має сенс.

«Чому екрани роблять нас менш щасливими», Адам Алтер

Кількість переглядів: 2,5 млн

Психолог Адам Алтер замислюється над тим, що змушує людей безперервно перевіряти оновлення на власних смартфонах. Він, з точки зору психології, пояснює, чим ми керуємось у цьому процесі. Спираючись на результати досліджень, Алтер знаходить ту кількість часу, яку щоденно краде у нас телефон, і ділиться своїми роздумами про те, як усі ті години, що людина змарнувала за переглядом свого смартфона, планшета або комп'ютера, зробили її жалюгідною, та чи є ще шанси усе виправити.

«Що ваш мозок вважає красивим», Анян Чаттерджі

Кількість переглядів: 1,8 млн

Анян Чаттерджі прагне знайти відповідь на запитання, чому краса так сильно нас хвилює. Для того, щоб дослідити красу як одну з найбільш привабливих концепцій природи, він використовує інструменти з еволюційної психології та когнітивної нейронауки. Під час виступу можна дізнатись більше про науку та зрозуміти, чому певні конфігурації ліній, кольорів і форм привертають більше нашої уваги.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті