Індустрії майбутнього: 5 найперспективніших галузей наступного десятиліття

Індустрії майбутнього: 5 найперспективніших галузей наступного десятиліття

За якими сферами варто не лише уважно стежити, а й долучатися до них якомога скоріше

Этот материал также доступен на русском языке
Індустрії майбутнього: 5 найперспективніших галузей наступного десятиліття
Фото: Видавництво "Наш Формат"

Бекґраунд. Автор книги «Індустрії майбутнього» Алек Росс – американський експерт у галузі інновацій, який у свій час був старшим радником з питань інновацій екс-держсекретаря Гіларі Клінтон, а зараз працює старшим науковим співробітником Університету Джонса Гопкінса. Його називають одним із 100 найкращих мислителів за версією журналу Foreign Policy Magazine, а його книга отримала схвальні відгуки від таких видань, як Forbes, Financial Times та New York Times.

Прадід Росса народився у Києві, але розчарований в авторитарному суспільстві, вирішив покинути Україну та переїхати до Чикаго. Україна дуже близька автору книги, і їй він приділяє особливу увагу у своєму творі: розповідає як про українські стартапи, що вразили його до глибини душі, так і про кібератаки, яких зазнала Україна останнім часом.

Індустрії майбутнього: 5 найперспективніших галузей наступного десятиліття

Оригінальна назва: The Industries of the Future, Alec Ross

Видавництво: «Наш формат»

Наклад: 3000 примірників

Сюжет. Книга починається з розповіді автора про часи, коли він працював прибиральником у Громадському центрі Чарлстона. Згадка про ті часи і про колег, які стали жертвами інновацій та глобалізації і не змогли вчасно перепрофілюватися, спонукала Росса написати книгу про економіку майбутнього та допомогти новому поколінню вибрати потяг, у який варто поскоріше застрибувати.

Загалом Алек Росс виділяє п'ять трендів, які стануть ключовими у найближче десятиліття.

1. Роботи

Роботи не влаштовують страйків та не хворіють від поганих умов праці. Вони можуть допомагати людям, які цього потребують, наприклад, доглядати за людьми похилого віку, прикутим до домівки, дітям, щоб вони могли відвідувати заняття у школі, а глухонімим – говорити.

Проте інвестувати треба не лише у роботизацію, а й у соціальну структуру для тих, хто втратить через роботів роботу, щоб вони могли переорієнтуватися на нові галузі.

2. Генетика

Зараз геноміка так само швидко розвивається, як інтернет у 1994 році. Дуже скоро ми зможемо дізнатися про себе більше, ніж за всі попередні століття. Вже зараз можна отримати своє генетичне генеалогічне дерево за $99 і навіть перевірити себе на деякі генетичні хвороби. Геноміка стане індустрією вартістю у трильйони доларів. Ми будемо жити довше і хворіти менше.

3. Криптогроші

Росс вважає, що переважна більшість криптовалют, які існують зараз, з часом зникнуть, але цифрові гроші залишаться з нами й надалі. Вони більш не будуть анонімними чи псевдоанонімними. Електронна валюта має безліч переваг перед фізичною: як приклад автор приводить мобільні перекази безпосередньо солдатам, щоб уникнути розкрадання корумпованими генералами.

4. Кібербезпека

Якби студент коледжу запитав поради Росса з приводу професії, яка б приносила хороший і стабільний дохід наступні тридцять років, він би відповів, що це сфера кібербезпеки. На експертів цієї галузі чекатиме шалений попит. З проблемами кібербезпеки будуть стикатися абсолютно усі компанії і приватні особи. Велику увагу варто приділити останнім, адже наразі звичайні користувачі інтернету доволі беззахисні. «Свобода без безпеки непевна, а безпека без свободи – гнітюча», каже автор і наголошує на важливості пошуку балансу між цими двома станами.

5. Великі дані

Великі дані допомагають вирішувати проблеми людства, водночас створюючи нові. Вони дають шанс прогодувати 9 млрд людей, проте ставлять під загрозу їхнє право на приватне життя. Інформацію, що була оприлюднена одного разу, вже не вдасться приховати. Росс припускає, що у кожного з нас буде скандальна історія за плечима, проте і норми поведінки теж зміняться. Як приклад такої трансформації норм автор наводить скандал 1992 року довкола Білла Клінтона та інформації, що він колись курив марихуану, проте коли Барак Обама зізнався у 2008 році, що у юності пробував як марихуану, так і кокаїн, це майже не викликало суспільного резонансу.

Технології, пов’язані з великими даними, мають вельми глибоке проникнення. Вони можуть виявляти рак на ранніх стадіях чи долати мовну проблему, але одночасно оприлюднюють наші помилки та секрети. Варто вкрай обережно поводитися з даними та слідкувати, щоб вони використовувалися лише на благо.   

Вам сподобається, якщо: ви хочете змінити сферу діяльності, але не здогадуєтеся, у який бік дивитися.

Вам не сподобається, якщо: ви вважаєте, що ера, коли нас будуть доглядати роботи, ще занадто далеко, щоб задумуватися про такі речі. Або ж ви постійно слідкуєте за технологічним світом, й і так у курсі того, що відбувається.

Головна причина прочитати: переконатися, що не варто зволікати з переорієнтацією, аби не прокинутися одного дня в якості представника професії, у якій більше немає потреби.  

Книгу можна придбати на сайті видавництва «Наш Формат».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло