Топ-менеджери GlobalLogic: «Ми вважаємо за краще називати себе R&D-лабораторією»
Керуючий директор Ігор Бєда і віце-президент з інжинірингу Андрій Яворський – про високотехнологічний консалтинг, а також про те, чому відповідальність розробників за якість свого продукту з кожним роком посилюється

В рамках спецпроекту «Україна інноваційна» Mind публікує інтерв'ю з лідерами IT-галузі.
GlobalLogic – класична міжнародна аутсорсингова компанія. Хоча її штаб-квартира знаходиться в Каліфорнії, але засновники – вихідці з Індії та України. І в нашій країні із GlobalLogic співпрацює більше програмістів, ніж у більшості інших центрів розробки по всьому світу. У GlobalLogic вони розташовані також в Індії, США, Аргентині та деяких державах Східної Європи. У минулому році компанія зайняла четверте місце за версією DOU серед українських IT-компаній за кількістю залучених спеціалістів – більше 3300 чоловік. Це тільки програмісти, які знаходяться в Україні, всього ж її штат налічує близько 12 000 чоловік.
У самій GlobalLogic воліють називати себе компанією, яка забезпечує повний цикл розробки ПЗ – від вибудовування архітектури рішень до створення кінцевих продуктів. Причому в найскладніших галузях, наприклад, в медицині. Практично з моменту заснування головною конкурентною перевагою компанії була здатність виконувати програмні продукти під замовлення за низькою вартістю.
Якими конкурентними перевагами GlobalLogic приваблює зараз, над якими проектами і продуктами працює і як визначає свою ринкову нішу в контексті трансформації аутсорсингу – в бліц-інтерв'ю Mind розповіли топ-менеджери компанії: керуючий директор Ігор Бєда і віце-президент з інжинірингу Андрій Яворський.
– Чи є GlobalLogic класичною аутсорсинговою компанією? Чи вважаєте ви, що ця ніша бізнесу зараз трансформується, і якщо так, то як саме?
Андрій Яворський: Термін «аутсорсинг» досить широкий і, на жаль, часто використовується для позначення абсолютно різних рівнів компетенції. Спочатку це було переведення систем підтримки бухгалтерії, колл-центрів з дорогих локацій у Європі та США на більш дешеві. У сучасному світі це щось зовсім інше. Замовників цікавить швидкість випуску продуктів, розуміння доменної області та індустріальних трендів, що робить R&D-аутсорсинг дуже складним високоінтелектуальним сервісом.

Андрій Яворський, віце-президент з інжинірингу
Наприклад, одним з актуальних напрямків, у якому працює наша компанія, є цифрова трансформація. Цим терміном позначають проекти, в яких ви берете традиційний продукт, де не було раніше цифрової складової, і додаєте туди технології сучасного світу. І це далеко не просто зменшення вартості для замовника. Це послуга зі створення команди, і експертиза в створенні якісних продуктів у передбачувані терміни для компаній-лідерів у своїх індустріях (GlobalLogic у всьому світі співпрацює з більш ніж 80 компаніями зі списку Fortune 500). Тому ми вважаємо за краще називати себе R&D-лабораторією.
Ігор Бєда: GlobalLogic в Україні одночасно веде близько 300 проектів для 120 клієнтів. І приблизно 90% наших проектів – це як раз складні R&D-розробки під ключ, які включають бізнес-консалтинг, комплексний інжиніринг, виведення цифрового продукту на ринок і його підтримку.
Яскравий тренд останніх років, який багато в чому вплинув на нашу ринкову нішу, – цифрова трансформація. Нашими клієнтами все частіше стають компанії, у яких до цього не було досвіду створення програмного забезпечення. Це не просто розробка нових версій технологічних продуктів, а створення комплексних цифрових рішень, що докорінно змінюють бізнес-моделі компаній з різних індустрій. Клієнти приходять до нас за порадою: «Як повинен виглядати наш новий продукт? Які технології краще використовувати, щоб він вирішував ті чи інші бізнес-завдання?» І доручають нам повну відповідальність за розробку рішення, а іноді навіть консультуються з приводу апаратної складової свого майбутнього продукту.
– Чи має GlobalLogic власні IT-продукти, що від ідеї до впровадження є саме вашою власною розробкою? Якщо так – хто їхні замовники, наскільки продукт виявився прибутковим для вас?
Андрій Яворський: Яскравим прикладом такого продукту можна назвати розроблену інженерами GlobalLogic платформу Nautilus. Це наша власна платформа віртуалізації для автомобільної промисловості. Розробка дозволяє, з одного боку, запускати на одному процесорі декілька операційних систем, а з іншого – розділити критично важливі функції автомобіля та інформаційно-розважальні системи на дві незалежні сфери. Таким чином, пасажири повністю захищені від можливих збоїв у розважальному ПЗ або спроб отримати доступ до управління автомобілем ззовні.
Замовники нашого рішення – tier 1 (провайдери першого рівня, оператори зв'язку, з'єднані з усією мережею інтернет виключно через з'єднання, за які вони нікому не платять. – Mind) постачальники, які працюють з найбільшими автомобільними концернами Азії та США. Для нас це одна з розробок, яка повністю покрила і навіть перекрила всі витрати на неї. Перші автомобілі з платформою Nautilus зійдуть з конвеєра вже цього року.

Ігор Бєда, керуючий директор
Ігор Бєда: Компанія GlobalLogic сфокусована на сервісній моделі розробки ПЗ для клієнтів, тому нам би не хотілося йти в продуктову модель. Головна причина – продавати продукти за ліцензією нам складно юридично. Але GlobalLogic розробляє власні програмні рішення. Так ми показуємо, що вміємо робити складну інженерну роботу, і пізніше продаємо клієнтам сервіси навколо цих рішень.
– Якими основними проектами займається зараз ваша компанія, в яких галузях? Якщо їх багато – могли б ви назвати декілька найцікавіших, з вашої точки зору, проектів?
Андрій Яворський: Усе і для всіх добре робити неможливо. Медицина, медіа, автомобілебудування – це напрямки, в яких GlobalLogic дуже сильна, і в яких наші розробники роками накопичували експертизу.
Розповім докладніше про один з фокусів нашої роботи – розробка складних медичних пристроїв. Наприклад, ми створюємо ПЗ для дефібриляторів нового покоління. Цей прилад збирає безліч параметрів життєдіяльності організму людини: тиск крові, концентрація кисню, температура, біоритми. Потім передає дані до клауд-системи і далі доктору в госпіталь, що дозволяє постійно відслідковувати стан пацієнта. Дефібрилятор навіть може прийняти рішення, щоб зробити стимуляцію серця, якщо є такі показання.
Є й інші цікаві розробки в цій галузі: ПЗ для пристрою, що дозволяє автоматично вводити ліки в організм людини, зараз ми також почали роботу над технологічними роботами. Але технології – це одна частина. Не менш важливо мати розуміння того, як функціонує індустрія, які правила гри і вимоги регулюючих організацій. Щорічно ми проходимо складний процес сертифікації для розробки пристроїв з найвищих щаблів ризику. Збої в роботі такого продукту призведуть до відкликання всієї серії продукту з ринку. Рівень уваги до якості в медицині дуже високий, набагато вищий, ніж в інших галузях.

Андрій Яворський, віце-президент з інжинірингу
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].