Залишилися не при «Деле»: чому звільняється редакція видання

Залишилися не при «Деле»: чому звільняється редакція видання

Хто й як тепер відповідатиме за редакційну політику

Цей матеріал також доступний російською
Залишилися не при «Деле»: чому звільняється редакція видання
Фото: pixabay

Співробітники видання «Дело» написали заяви про звільнення через менш ніж два тижні після приходу нового власника – одіозного підприємця Костянтина Паршина. Що послугувало причиною розбіжностей, дізнавався Mind.

Хто звільнився? Як стало відомо Mind, після редакційної планерки 11 лютого більшість співробітників видання «Дело» – 11 осіб – написали заяви про звільнення. Офіційна причина звільнення – незгода з новим власником щодо стратегії розвитку проекту. Зі старого складу редакції працювати залишилися троє журналістів.

«У вересні 2018 року редакцією delo.ua була розроблена стратегія розвитку медіа як ділового порталу з фокусом на малий і середній бізнес.

З появою в лютому нового власника видавництва були сподівання, що цей вектор розвитку ресурсу буде підтриманий. Але, на жаль, редакція та власники мають різні погляди на те, як заявлена стратегія має реалізуватися.

Тому частина редакції вирішила припинити роботу в delo.ua», – йдеться в офіційній заяві команди.

З видання пішли головний редактор Дарина Куренкова, її заступник Сергій Чепінський, журналісти Тетяна Кучер, Ірина Гудзь, Інна Рослик, Наталія Міняйло, Оксана Тарасенко, редактор стрічки новин Віта Попова, редактор «ТОП-100» Любомира Ремажевська, дата-аналітик Любов Петрушко та керівник проектів Артем Ільїн.

За словами Куренкової, вона припиняє роботу від сьогоднішнього дня. Решта журналістів йдуть через два тижні.

Що змінилося з приходом нового інвестора? Новий інвестор прийшов до видавництва «Економіка +» з 1 лютого. В офіційному прес-релізі зазначалося, що СЕО та власник холдингу Ірина Рубіс продала його засновнику громадської платформи «Хартія майбутнього» Костянтину Паршину.

Новина стала несподіванкою для співробітників проектів, що входять до видавництва – це, крім «Дела», сайти MMR і Womo. «Намагаємося переварити те, що сталося», – повідомив тоді у розмові з Mind один із співробітників. За його словами, редакція не розуміла, яке майбутнє тепер чекає на проект, чи збережеться поточна стратегія розвитку. Тим більше що за Паршиним закріпилася неоднозначна репутація: деякі джерела навіть називали його рейдером.

Після зміни власника в редакції «Дела» з'явилися нові люди. Генеральним директором став Ілля Чудновський, який раніше обіймав аналогічну посаду в ТОВ «Ділова преса країни», яке з 2012 до 2014 року видавало газету «Капітал» (її пов'язували з Сергієм Арбузовим, головою Нацбанку часів Віктора Януковича). Також з новим власником прийшов діджитал-директор і окрема людина на напрям відеопродакшена.

Чи була цензура? У відповідь на заяву співробітників Ілля Чудновський опублікував свою заяву. У ній сказано, що нова команда дійсно підготувала своє бачення та стратегію розвитку бізнесу, спрямовану на збільшення охоплення цільової аудиторії та підвищення капіталізації проекту.

«Менеджмент запропонував співробітникам презентувати свою стратегію розвитку ділового порталу та взяти відповідальність за виконання KPI. Це було необхідно для складання плану інвестування на рік. Однак цю пропозицію журналісти відкинули», – йдеться в заяві Чудновського.

Те, що такий діалог був, Mind підтвердили і деякі співробітники «Дела». При цьому ніхто з опитаних не зміг згадати випадків прямого тиску на редакцію.

Костянтин Паршин також стверджує, що про цензуру не йдеться. «Підкреслю, що мова ні в якому разі не йде про цензуру матеріалів або втручання в процес підготовки матеріалів. Грубо кажучи, ми запропонували журналістам розширити спектр тем публікацій, звертати більше уваги на аналіз економічних показників, оперативніше працювати з новинними приводами, які виникають протягом дня. На це ми отримали звинувачення в спробі втручання в редакційну політику», – зазначено в його заяві.

Втім, є й інша версія, її озвучує частина співробітників. Нібито під «розширенням спектру матеріалів» малася на увазі публікація новин суспільно-політичної тематики. Деякі джерела стверджують, що такі новини без узгодження з редакцією почав ставити новий співробітник. Втім, цю версію згодом було спростовано із посиланням на внутрішнє непорозуміння у робочому процесі. 

Хто піде працювати на Паршина? У первісному релізі «Економіки +» наводилася цитата Костянтина Паршина, де він говорить, що основна цінність компанії – команда професіоналів і агентів змін, це основний капітал холдингу.

Тепер новому менеджменту доведеться міркувати, як поновити цей капітал. За оцінками директора «Фьючер Медіа» (видавець Mind.ua) Євгена Шпитка, щоб журналісти з інших видань пішли працювати в «Дело», менеджменту доведеться запропонувати їм зарплату в 1,5–2 рази вищу за ринкову. Ще один варіант – редакція може найняти стажерів і навчити їх. Це займе більше часу, а якість матеріалів може виявитися нижчою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті