Захворіло у світі
6,511,713
Померло у світі
386,073
Вилікувалось у світі
2,807,420
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
Найкраще – ворог хорошого: 5 TED-виступів про перфекціонізм

Найкраще – ворог хорошого: 5 TED-виступів про перфекціонізм

Чому інколи варто просто розслабитися

Цей матеріал також доступний російською
Найкраще – ворог хорошого: 5 TED-виступів про перфекціонізм
Pixabay.com

Mind пропонує подивитися декілька TED-виступів, у яких доповідачі говорять про «темний» бік перфекціонізму. І пояснюють, чому краще святкувати маленькі перемоги і приймати недосконалості поряд з великими успіхами в боротьбі зі страхом перед провалом.

Тиск суспільства, яке вимагає бути ідеальним, проявляється в очевидних і найнесподіваніших місцях: на роботі, вдома, в університеті та навіть у соцмережах. А може, перфекціонізм просто заганяє нас у глухий кут?

Томас Карран: «Наша небезпечна одержимість перфекціонізмом поглиблюється»

Перфекціонізм – це недолік особистості, з яким більшість людей із задоволенням ототожнюють себе. Але це відбувається не просто так, сьогодні бути перфекціоністом – значить старанно працювати і ніколи не бути задоволеним якістю своєї роботи. У той час як прагнення людини до досконалості зазвичай відбувається з благими намірами, перфекціонізм часто виявляється недосяжною вершиною, циклом саморуйнування перед обличчям нереальних стандартів.

Томас Карран – соціальний і особистісний психолог, який вивчає перфекціонізм і його вплив на людей, особливо молодь. У своєму дослідженні Томас виявив, що рівень перфекціонізму стрімко зростав протягом останніх 25 років, впродовж яких ми також спостерігаємо зростання кількості психічних захворювань серед молоді. 

Чарлі Хаверсат: «Перфекціонізм стримує нас. Ось чому»

Як екс-перфекціоніст та колишній професійний спортсмен, Чарлі Хаверсат почала помічати, що ми витрачаємо багато зусиль в особистому та професійному житті на спроби стати бездоганними. Її головне питання: коли ми зациклені на досконалості, ми дійсно щось робимо? Адже якщо ви не можете зробити це ідеально, навіщо взагалі щось робити?

Аліса Домар: «Чи існує здоровий перфекціонізм?»

Прагнути до досягнення своїх цілей – корисно. Що шкідливо, так це постійне прагнення до досконалості в усіх сферах вашого життя. Існує безліч способів переходу від неадаптивного до адаптивного перфекціонізму. Доктор наук Аліса Домар відповідає на питання, чому люди вважають за краще концентруватися на одній-двох проблемах у своєму житті, не помічаючи безлічі позитивних моментів.

Домар проводить дослідження, які спрямовані на створення інноваційних програм, що зменшують фізичні та психологічні симптоми, пов'язані зі стресом. Вона – доцент Медичної школи в Гарварді, практикуючий психолог, що спеціалізується на когнітивно-поведінковій терапії.

Едуардо Брисеньо: «Як стати кращим у речах, які тебе хвилюють»

Працюєте, але не помічаєте зростання? Ви не самотні. Едуардо Брисеньо розкриває простий спосіб, який дозволить подбати про те, як стати краще у своїй діяльності. І не важливо, це робота, виховання дітей або творчі захоплення. Брисеньо ділиться деякими корисними техніками, щоб ви могли продовжувати вчитися і, що не менш важливо, завжди відчувати, що рухаєтеся вперед.

Сара Льюїс: «Вчіться любити майже перемогу»

На своїй першій роботі мистецтвознавець Сара Льюїс помітила щось важливе про художника, творчість якого вона на той момент вивчала: не кожен твір був шедевром. Сара просить нас взяти до уваги важливість майже-невдач, напів-перемог і не-зовсім-першого-місця в нашому житті. Можливо, у гонитві за успіхом і майстерністю саме напів-перемоги штовхають нас уперед?

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті