Найкраще – ворог хорошого: 5 TED-виступів про перфекціонізм
Чому інколи варто просто розслабитися

Mind пропонує подивитися декілька TED-виступів, у яких доповідачі говорять про «темний» бік перфекціонізму. І пояснюють, чому краще святкувати маленькі перемоги і приймати недосконалості поряд з великими успіхами в боротьбі зі страхом перед провалом.
Тиск суспільства, яке вимагає бути ідеальним, проявляється в очевидних і найнесподіваніших місцях: на роботі, вдома, в університеті та навіть у соцмережах. А може, перфекціонізм просто заганяє нас у глухий кут?
Томас Карран: «Наша небезпечна одержимість перфекціонізмом поглиблюється»
Перфекціонізм – це недолік особистості, з яким більшість людей із задоволенням ототожнюють себе. Але це відбувається не просто так, сьогодні бути перфекціоністом – значить старанно працювати і ніколи не бути задоволеним якістю своєї роботи. У той час як прагнення людини до досконалості зазвичай відбувається з благими намірами, перфекціонізм часто виявляється недосяжною вершиною, циклом саморуйнування перед обличчям нереальних стандартів.
Томас Карран – соціальний і особистісний психолог, який вивчає перфекціонізм і його вплив на людей, особливо молодь. У своєму дослідженні Томас виявив, що рівень перфекціонізму стрімко зростав протягом останніх 25 років, впродовж яких ми також спостерігаємо зростання кількості психічних захворювань серед молоді.
Чарлі Хаверсат: «Перфекціонізм стримує нас. Ось чому»
Як екс-перфекціоніст та колишній професійний спортсмен, Чарлі Хаверсат почала помічати, що ми витрачаємо багато зусиль в особистому та професійному житті на спроби стати бездоганними. Її головне питання: коли ми зациклені на досконалості, ми дійсно щось робимо? Адже якщо ви не можете зробити це ідеально, навіщо взагалі щось робити?
Аліса Домар: «Чи існує здоровий перфекціонізм?»
Прагнути до досягнення своїх цілей – корисно. Що шкідливо, так це постійне прагнення до досконалості в усіх сферах вашого життя. Існує безліч способів переходу від неадаптивного до адаптивного перфекціонізму. Доктор наук Аліса Домар відповідає на питання, чому люди вважають за краще концентруватися на одній-двох проблемах у своєму житті, не помічаючи безлічі позитивних моментів.
Домар проводить дослідження, які спрямовані на створення інноваційних програм, що зменшують фізичні та психологічні симптоми, пов'язані зі стресом. Вона – доцент Медичної школи в Гарварді, практикуючий психолог, що спеціалізується на когнітивно-поведінковій терапії.
Едуардо Брисеньо: «Як стати кращим у речах, які тебе хвилюють»
Працюєте, але не помічаєте зростання? Ви не самотні. Едуардо Брисеньо розкриває простий спосіб, який дозволить подбати про те, як стати краще у своїй діяльності. І не важливо, це робота, виховання дітей або творчі захоплення. Брисеньо ділиться деякими корисними техніками, щоб ви могли продовжувати вчитися і, що не менш важливо, завжди відчувати, що рухаєтеся вперед.
Сара Льюїс: «Вчіться любити майже перемогу»
На своїй першій роботі мистецтвознавець Сара Льюїс помітила щось важливе про художника, творчість якого вона на той момент вивчала: не кожен твір був шедевром. Сара просить нас взяти до уваги важливість майже-невдач, напів-перемог і не-зовсім-першого-місця в нашому житті. Можливо, у гонитві за успіхом і майстерністю саме напів-перемоги штовхають нас уперед?
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].