Коротко про важливе: 5 питань, які варто собі поставити на новій роботі

Коротко про важливе: 5 питань, які варто собі поставити на новій роботі

Як позбутися від невизначеності перших днів

Этот материал также доступен на русском языке
Коротко про важливе: 5 питань, які варто собі поставити на новій роботі
Pixabay.com

Кроки, що їх людина вживає протягом перших кількох місяців на новому місці роботи, дуже впливають на її подальшу кар'єру. У цей період легко не розрахувати сили і взяти на себе занадто багато незначущих завдань, пропускаючи повз увагу головне. Але опинившись на новій посаді, потрібно позбутися відчуття невизначеності, поставивши собі п'ять головних питань – замість того, щоб розпорошуватися на дрібниці.

Як створювати цінність на новому місці?

Це найважливіше питання. Чому ви опинилися в цій ролі? Чого очікують від вас ключові зацікавлені сторони і в які терміни? Намагаючись знайти відповіді, майте на увазі, що це може бути не зовсім те, що було озвучено під час співбесіди. Завдання може змінюватися в міру розвитку подій, і ви дізнаєтеся більше. Пам'ятайте також, що існує безліч зацікавлених сторін, і у них можуть бути різні погляди на те, що складає поняття «успіх». Також важливо розуміти весь набір очікувань, щоб ви могли узгодити і задовольнити їх максимально можливою мірою.

Як варто поводитися?

Якщо вас найняли, щоб змінити культуру нової організації, ви повинні прагнути розуміти і дотримуватися її найбільш важливих норм поведінки. Думайте про культуру як про імунну систему організації. Вона запобігає зараженню соціального «організму». Порушуючи ключові норми поведінки, ви дієте на свій страх і ризик. Це може привести до ізоляції і, зрештою, до краху. Прагнучи зрозуміти ключові норми, майте на увазі, що вони в різних організаціях здатні суттєво відрізнятися. Це також може залежати від посадового рівня, на якому ви працюєте.

Чия підтримка важлива?

Успіх може залежати від людей, над якими ви не маєте прямої влади. Отже, потрібно створювати альянси. Відправна точка для цього – зрозуміти соціальний ландшафт нової організації і навчитися орієнтуватися в ньому. У кого є влада і вплив? Чия підтримка важлива і чому? Озброївшись розумінням того, хто насправді грає в колективі провідні ролі, ви можете зосередитися на тому, як забезпечити собі їхню підтримку. Зазвичай це передбачає щось більше, ніж просто побудова відносин. Ви повинні розуміти, чого намагаються досягти інші та як ви можете їм допомогти. Взаємність – найміцніша основа стратегії щодо набуття союзників.

Як перемогти в «першому бою»?

Перемоги і швидкі поліпшення в організації в складні періоди заряджають людей енергією, створюють відчуття імпульсу. До того ж вони зміцнюють ваш авторитет, прискорюють навчання і дають право вносити глибші зміни в роботу організації. Необхідно визначити найперспективніші способи надання швидкого позитивного впливу на компанію, а потім організувати це максимально ефективно і дієво.

Які навички потрібно розвивати, щоб досягти успіху в новій ролі?

Навички та здібності, які привели вас до цього стрибка у вашій кар'єрі, можуть бути геть не тими, які необхідні на новій посаді. Ви повинні досягти успіху в новій роботі, не потрапивши в пастку зони комфорту. Щоб стати повністю ефективним, ймовірно, доведеться зайнятися навчанням. Це не означає, що ви не можете відразу ж приступити до виконання обов'язків, але чим раніше вдасться зрозуміти, які нові якості вимагають «прокачування» для успіху в цій ролі, тим краще. Нездатність зрозуміти цей важливий момент зменшує потенціал для подальшого кар'єрного зростання.

Ці п'ять питань варто ставити собі неодноразово. Виділіть день (раз на тиждень або місяць), коли шукатимете відповіді на них. І лише незмінна ясність відповідей дозволить залишатися на правильному шляху.

За матеріалами HBR.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло