Рейтинг страхових компаній – 2019

Рейтинг страхових компаній – 2019

Лідерами рейтингу стали міжнародні «AXA Страхування», УСГ, «Княжа», «Універсальна», «Уніка» й українські «Інго Україна» та «Арсенал Страхування»

Цей матеріал також доступний російською
Рейтинг страхових компаній – 2019
Цей матеріал був спеціально підготовлений для учасників Mind Club. Якщо хочете отримувати якісну аналітику та матеріали раніше, підписатися можна тут.

Mind склав третій рейтинг страхових компаній, в якому проаналізував діяльність 34 найбільших учасників ринку за 2018 рік, бізнес-модель яких має ознаки «ринкової діяльності». Аналіз проводився за дев'ятьма ключовими індикаторами: боргове навантаження, рівень виплат, динаміка зібраних премій і капіталу, фінансова стійкість компанії, власники і приналежність до ФПГ, рівень кептивності/схемності, ефект масштабу і оцінка МТСБУ (так званий світлофор).

Максимальні п'ять «зірок» за підсумками рейтингу не отримала жодна з компаній. Проте 27 з 34 оцінених страховиків мають рейтинг в три і більше «зірки», що в принципі є нормальним показником і свідчить про задовільну платоспроможність.

Лідером рейтингу стала «AXA Страхування», яку минулого року придбав канадський фінансовий холдинг Fair Fax. Разом з AXA високий рейтинг – 4,5 «зірки» – отримали ще чотирі компанії, що входять в міжнародні фінансові групи – УСГ, «Княжа», «Універсальна», «Уніка» та дві українські – «Інго Україна» й «Арсенал Страхування».

Також хороший рейтинг – 4 «зірки» – отримали «Просто страхування», «СГ ТАС» Сергія Тігіпка, «Колоннейд Україна», PZU, «Європейське туристичне страхування», «Вусо» і «Перша».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті