«Розумна страховка» для авто – як заплатити менше
Реклама

«Розумна страховка» для авто – як заплатити менше

Страхова компанія «AXA Страхування» пропонує поліс КАСКО, який дозволить економити до 60% від страхового платежу

Цей матеріал також доступний російською
«Розумна страховка» для авто – як заплатити менше

Інновації поступово захоплюють усі галузі нашого життя та змінюють звичні речі. З'являються послуги та сервіси, які ми раніше навіть не уявляли: в будь-якому магазині можна розрахуватися смартфоном, безконтактно оплатити за проїзд, та й Tesla їздить без водія. А що ви скажете про «розумну страховку», яка враховує індивідуальний стиль водіння? Чи знаєте ви, що у кожного автолюбителя є шанс зменшити витрати на страхування, якщо він водить грамотно: акуратні водії платять менше. Давайте розглянемо, що ж являє собою страховка «Каско Смарт» від компанії «AXA Страхування» та кому вона потрібна?

Хто може отримати страховку дешевше? Варто визнати, улюбленими клієнтами страхових компаній є ті водії, які дуже рідко потрапляють у аварії, завдають менше збитків самій страховій. З практики, у ДТП рідше потрапляють водії, які акуратно керують своїми авто, під час руху не роблять різких маневрів, дотримуються необхідної швидкості, достатньо відпочивають перед тим як сісти за кермо та вибирають безпечні години для поїздок: не годину пік та не нічний час. Таким водіям страхова готова надавати знижки.

Як отримати знижку? Дії водія відстежує телематичний пристрій. Спеціальний прилад, який підключається до OBD-роз'єму автомобіля та зчитує дані про час поїздок, наявність небезпечних маневрів (різких прискорень і гальмувань), середню швидкість. Прилад оснащений гіроскопом і акселерометром.

«Розумна страховка» для авто – як заплатити менше

Важливо відзначити, що телематичний пристрій не збирає персональні дані: ні інформацію про місцезнаходження автомобіля, ні GPS-координати, ні відвідані місця, ні треки переміщення. Всі показники водіння передаються в онлайн-режимі в єдину базу компанії Raxel Telematics, де вони обробляються та перетворюються скоринговою системою в бали за безпечний рух. Клієнт може відстежувати динаміку балів у мобільному додатку CASCO SMART. Залежно від набраної кількості балів розраховується знижка при оплаті останньої (четвертої) частини страхового платежу або четвертий платіж взагалі не сплачується.

Також у мобільному додатку застрахований водій може ознайомитися з порадами, як підвищити безпеку водіння. Виконуючи рекомендації системи, можна на 30% зменшити ймовірність аварії.

За умовами страхової програми телематичний пристрій і додаток CASCO SMART надаються безкоштовно. Додаток доступний для завантаження в Apple Store або Google Play.

«Розумна страховка» для авто – як заплатити менше

Що потрібно знати про телематику? Масово телематику в страхуванні вперше стали застосовувати страховики в США. З 1998 року в Штатах почали впроваджувати продукти, які дають можливість сплачувати КАСКО враховуючи кількість миль, які проїхав автомобіль. З осені 2014 року в Америці телематичні пристрої рекомендується встановлювати на всі нові авто.

У Європі з червня 2012 року набув чинності закон Маріо Монті (Італія) – телематичні пристрої встановлюються на всі нові авто. Їхні дані беруться до уваги судами у Великобританії та Італії.

В Україні використання подібних пристроїв тільки починається. Першою, та на сьогоднішній день єдиною страховою компанією, що запустила страховий продукт з телематикою, є страхова компанія «АХА Страхування». Вперше «КАСКО Smart» стартував у 2016 році, й інтерес до нього постійно зростає.

Про те, як знижується кількість ДТП. За сім років у Британії кількість ДТП, в яких травмовано або загинули люди, знизилася на 16%. А для водіїв, чий вік становить від 17 до 19 років, такий показник становить вже 35%. При цьому вдесятеро зросла кількість договорів КАСКО з використанням телематики саме серед молоді. У США, залежності від продукту й умов страхування, зниження збитковості становить від 10 до 61%.

«Розумна страховка» для авто – як заплатити менше

Про те, на які автомобілі не можна встановити телематику та чому. Велика частина автомобілів на сьогоднішній день обладнана діагностичним портом, що дозволяє підключити телематичний пристрій. Винятком є автомобілі, випущені до 2008 року – діагностичного порту у них може просто не бути. Також неможливо встановити пристрій в автомобілі, де OBD-роз'єм заблокований, наприклад, встановленою сигналізацією.

Про те, скільки все ж можна заощадити. Щойно клієнт укладає договір «КАСКО Smart», він відразу має гарантовану знижку 5% на сплату страхового платежу плюс можливість отримання додаткової знижки при оплаті четвертої частини страхового внеску (загальний розмір знижки може досягти 30% від загального платежу). Якщо водій використовує страховий продукт не один рік, то сили набирають також знижки за беззбитковість, що збільшуються з кожним роком. Максимальний розмір знижки за беззбитковість становить 30% – за безаварійне водіння протягом трьох і більше років.

Термін використання
продукту «Каско Смарт»
Знижки, що застосовуються Загальна знижка
Протягом 1-го року 5% при укладанні договору;
25% при отриманні більше ніж 75 балів
30%
Протягом 2-го року 5% при укладанні договору;
25% при отриманні більше ніж 75 балів;
15% за беззбитковість протягом 1-го року
45%
Протягом 3-го року 5% при укладанні договору;
25% при отриманні більше ніж 75 балів;
25% за беззбитковість протягом 2-го року
55%
Протягом 4-го року 5% при укладанні договору;
25% при отриманні більше ніж 75 балів;
30% за беззбитковість протягом 3-го року
60%

Проаналізувавши таблицю, можемо переконатися, що дотримання правил і акуратне водіння – це не тільки безпечно, але ще й вигідно!

Про компанію «АХА Страхування»

СК «АХА Страхування» представлена на українському страховому ринку з 2007 року. У компанії працює понад 780 співробітників і 1220 агентів по всій Україні. Сьогодні в Україні компанії довіряють понад 500 000 клієнтів.

У рейтингу страхових компаній Mind компанія «АХА Страхування» має чотири з половиною «зірки», що відповідає високому рівню привабливості для клієнтів.

За результатами 2017 та 2018 років «АХА Страхування» – лідер страхування КАСКО серед страхувальників на українському ринку (за даними журналу Insurance TOP).

23 жовтня 2018 року Група АХА оголосила про те, що Fairfax Financial Holding Limited (Канада) придбає 100% «АХА Страхування» та «АХА Страхування життя» в Україні.

14 лютого 2019 року АХА успішно завершила оформлення операцій з Fairfax Financial Holdings Limited.

Офіційний сайт компанії «АХА Страхування»axa-ukraine.com
Офіційна сторінка компанії у Facebook: facebook.com/axaukraine

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті