Львівський Форум видавців 2019: головний культурний фестиваль країни цьогоріч «відшукуватиме причетного»

Львівський Форум видавців 2019: головний культурний фестиваль країни цьогоріч «відшукуватиме причетного»

Про фокусну тему, найочікуваніші книжки та відомих гостей 26-го Форуму видавців

Цей матеріал також доступний російською
Львівський Форум видавців 2019: головний культурний фестиваль країни цьогоріч «відшукуватиме причетного»
Фото: УНІАН

26 BookForum відбудеться у Львові з 18 по 22 вересня 2019 року, у понад 30 локаціях у серці міста. Щороку на книжковий фестиваль прибувають сотні тисяч відвідувачів із усієї країни для зустрічі з письменниками, видавцями, колегами й друзями. А після завершення везуть додому яскраві емоції, переповнені валізи нових книжок і сильно спорожнілі гаманці. Але це варте хорошої вітчизняної літератури й гарних людей.

Цього року в  BookForum беруть участь 33 країни, тобто на форумі будуть представлені книжки авторів країн-учасниць. На фестиваль завітають почесні гості: Ельчін Сафарлі  – сучасний азербайджанський письменник та журналіст, а також індійська письменниця Арундаті Рой, лауреатка Букерівської премії 1997 року за роман «Бог дрібниць», який в Україні вийшов друком минулого року, а у світі вже продано понад 8 млн його примірників.

Фокусною темою 26-го книжкового фестивалю стане «Відшукування причетного». Причиною всіх глобальних зрушень на планеті, усього, що відбувається навколо, є людина. І кожен із нас, реальний, індивідуальний, із плоті й крові несе відповідальність перед майбутнім, перед суспільством. Проте в першу чергу – перед власним сумлінням.

Традиційно до Форуму кожне українське видавництво має за честь порадувати читачів новодруками. Тисячі найменувань, найрізноманітніші літературні жанри й напрями – у вирі цього книжкового шаленства можна загубитися. Проте кожен неодмінно відшукає своє читання.

А зорієнтуватися допоможе ця невелика добірка того, на що варто звернути увагу протягом п’яти цікавих і насичених фестивальних днів.

Перекладна література

1. Ліса Бреннан-Джобс «Малеча»

Видавництво: Наш Формат

Про що книжка: про Стіва Джобса очима його доньки, яку зведені сестри й брати вважали «татковою помилкою». Про стосунки, про біль і самотність, про вчинки та слабкості сучасних «ідолів».

2. Тім Фернхольц «Космічні мільярдери: Ілон Маск, Джефф Безос та нові космічні перегони»

Видавництво: Фабула

Про що книжка: про генів, які наважилися і зробили з космоса бізнес. Усі вони мали єдину спільну мету – освоєння космосу. А в цій надвисокій (в усіх сенсах) грі є суперництво, виживання й ризик.

3. Альфред Деблін «Берлін Александерплац»

Видавництво: «Видавництво Жупанського»

Про що книжка: про Берлін кінця 1920-х років, Німеччину між двох світових воєн, про людей із різних прошарків суспільства, про людину й долю, яку вона не може здолати.

4. Роберт Ґалбрейт «Кар’єра лиходія»

Видавництво: «КМ-БУКС»

Про що книжка: про пригоди детектива Корморана Страйка та його помічниці Ребекки. Третя книжка серії.

5. Елізабет Ґілберт «Місто дівчат»

Видавництво: «Видавництво Старого Лева»

Про що книжка: про свободу, жінок, їхню сексуальність, бажання та право бути собою, про кохання, знебарвлене війною, про пошуки дружби в мегаполісі.

Сучасна українська література

1. Ніна Фіалко «Нерівний шлюб»

Видавництво: «Навчальна книга – Богдан»

Про що книжка: про життя людей, які мешкають поруч, про їхні радощі й трагедію, про пошуки себе, життєвої опори та кохання. Ця збірка оповідань і повістей – про кожного з нас.

2. Марія Матіос «Букова земля»

Видавництво: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Про що книжка: про сплетіння історій п’яти родин із різних верств суспільства, про ХІХ, ХХ і ХХІ століття, про Буковину, Бухарест, Відень, Берлін. І про Станицю Луганську 2014 року.

3. Макс Кідрук «Доки світло не згасне назавжди»

Видавництво: Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»

Про що книжка: про двох сестер із дивними іменами, про те, що одного разу зруйнувало їхній звичний світ, про небезпечні здібності та бажання виправити минуле, про те, яку ціну доведеться за це сплатити.

4. Василь Шкляр «Характерник»

Видавництво: Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»

Про що книжка: про одну неймовірну подію, яка сталася у другій половині ХVІІ століття в Запорозькій Січі.

5. Юрій Винничук «Арканум»

Видавництво: «Фоліо»

Про що книжка: про вигадану країну, про людей Аркануму, про життя вночі й про страх удень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті