«Не нюнь»: як йти і творити свій шедевр під назвою «життя»
Чому нас вчить книга Джен Сінсеро «Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!»

У вас все не так, як вам хотілося б? А що ви зробили для того, аби було так? Адже усі «ні», які ви отримуєте від долі, це лише реакція на ваші незроблені «так».
Бекґраунд. Книги талановитої 54-річної американської письменниці та успішної тренерки розлітаються по всьому світу наче гарячі пиріжки: на сьогодні було «спечено» і продано їх аж 3 мільйони 25 мовами. Уся справа у начинці: тонкому розумінні людської психології та вмінні вправно описати те, що нуртує в людських душах.
У світ бестселерів Джен Сінсеро потрапила з музичного світу: керувала маркетинговими проектами і навіть створила свою групу, яка згодом розпалася. Тож вирішила далі присвятити себе музиці людської душі. Точніше, нотам, за якими варто грати, аби не фальшивити та не збиватися в життєвому багатоголоссі.
«Бути людиною на планеті Земля чудово вже через те, що у вас є всевишня сила вибору: вам вирішувати, досягти успіху чи здатися, – каже авторка й продовжує: – І чудова новина про успіх – це те, що все зводиться до однієї простої речі: рішення продовжувати шлях, допоки не досягнеш мети».
У книзі Джен проводить нас цим непростими та звивистими манівцями, якими легше йти, коли ти підготовлений.
Оригінальна назва: You Are a Badass Every Day: How to Keep Your Motivation Strong? You Vebe High? And Your Quest for Transformation Unstoppable
Видавництво: Bookchef
Наклад: 1500 примірників
Сюжет. «Вам треба виштовхувати себе за межі комфорту, якщо й надалі хочете бути в формі», – пише авторка й порівнює цей момент із спортзалом. А що ж від неї хотіти? Вона ж тренерка.
У цьому спортзалі, де немає місця для всяких нюнь, зітхань і скиглення, пропонується робити таке: читати книги із саморозвитку, медитувати, вести щоденник, бути вдячними, читати біографії людей, які надихають, займатися спортом, слухати музику, зробити дошку для візуалізації й постійно дивитись на неї, дихати повільно, всмоктуючи хороше й видихаючи погане, розвиватися, візуалізувати себе в новому житті в тій точці, де вам добре і комфортно.
Окрім як накачувати м’язи, тут пропонується ще й бути творцем. «Ви – митець, і ваш шедевр – це ваше життя», – авторитетно переконує Джен Сінсеро. Вона наголошує: «Ви створені, щоб бути самим собою, і тут не можна помилитися, адже навіть якщо ви намагаєтеся бути кимось іншим, то завжди є самим собою».
Але як творити себе, підкреслюючи власну унікальність? По-перше, не впадати у відчай від невдач, адже, скуті горем, ми нікому не можемо бути корисними, навіть самим собі. По-друге, дотримуватись певних дій, зробивши їх регулярними. Це – комплекси дихання й медитації, аналізування речей, які мотивують і які демотивують, візуалізація свого успіху в прямому й переносному сенсі. Тобто поводитися так, ніби ви вже живете новим життям, адже це – одна з найпотужніших дій успіху: доводити свою енергію до відповідності енергії своєї нової реальності, яка й має допомогти відшукати туди стежку.
А якщо на шляху раптово трапляться перешкоди чи чорні смуги, сприймати їх не інакше як злітні смуги. «Роздивіться невдачу, зацікавтеся нею, учіться на ній», – каже Джен Сінсеро.
Вона радить зміни: чим швидше зміните життя на ліпше – тим довше проживете з цими чудовими змінами. А щоб зміни було позитивними, уважно дбати про те, що сходить із власних вуст. А саме: прибрати такі фрази зі свого словника: «я хочу», «я мушу», «я зобов’язаний», «я не можу», «я намагаюсь», «я не знаю». Натомість – поповнити свій тезаурус такими фразами: «я обираю», «я можу», «я насолоджуюсь», «я створюю», «я люблю», «я запалюю», «відповіді вже на шляху до мене».
І, звісно ж, відмовитись від розмов про те, які кругом тупі, неправі й злі люди, і які ми правіші й розумніші. Адже час – це вичерпний ресурс, і його нема, щоб засуджувати, жалітися чи крехтіти. Натомість краще зосередитись на власних досягненнях та речах, за які ви себе любите та обирати спілкування з людьми, які окрилюють і надихають.
Загалом пам’ятати про унікальність і неповторність життя. «Ви єдина така людина серед мільярдів», – наголошує авторка, порівнюючи життя із вечіркою і запитує: «Що візьмете на вечірку: стару-добру купу сльозливих історій чи зручну для танців пару взуття?» Відповідь очевидна.
Вам сподобається, якщо: ви любите читати про те, що й самі відчуваєте: авторка тонко описує відчуття змін, які відбувається у нас всередині, навіть відчуття прагнення змін.
Також в плані мотивації рекомендує думати про книгу як про об’єкт, який «розпалюватиме вогонь спроможності під вашою п’ятою точкою».
Причаровує неймовірна легкість та образність висловлювань, чудові порівняння, стислі смислові конструкції, які хочеться занотувати й запам’ятати. І, звісно ж, дотепність.
Вам не сподобається, якщо: ви звикли до структурованої інформації, а з цим тут трошки проблемно, поради зазвичай змішані докупи. Та й до деяких із них є питання, наприклад, до оцієї: щогодини йдіть і випивайте велику склянку води. Чому – жодних аргументів.
Ще автор рекомендує сидіти «в приголомшливому ступорі від зачудування» та перечитувати постійно впродовж дня досить задовгі афірмації, що наштовхує на багато запитань, серед яких і таке: а як же інші справи?
Є також питання й до перекладу.
Головна причина прочитати: живіть сьогодні так, ніби це ваш останній день на землі, – радить книга. І від цієї поради хочеться розпрямити плечі, подивитись на всі проблеми з висоти пташиного польоту, роздивитись вагоме, а від неважливого – далі полетіти.
Книга дає можливість багатоваріантності. Можна обирати ті мотивації, які співзвучні душі. Наприклад, оцю, дуже ужиткову: «Уведіть сьогодні мораторій на скиглення. Щоразу, як бачите, що ось-ось почнете скімлити, зупиніться, вдихніть і натомість шукайте в цій ситуації урок чи щось, за що можна бути вдячним в тому, що ви зараз сприймаєте як неприємності».
Або ось цю: «Прислухайтеся до поклику свого серця, візьміть за роги свою невпевненість і спрямуйте цю тварину, яка постійно пирхає, до найсміливіших мрій».
Або ще цю, дуже важливу: «Коли наступного разу перед вами постане випробування, зупиніться і свідомо оберіть: зустріти його з цікавістю чи з гумором або з розумінням, що це також мине».
У тому ж дусі:
«Думай як фрік». Стівен Левітт, Стівен Даблер
Із популярністю бестселера «Думай як фрік», який посів перші позиції в списку бестселерів New York Times і якого продано понад 4 млн примірників у світі, можуть конкурувати лише його автори.
Стівен Левітт у 2006 році увійшов до списку «100 людей, що формують наш світ» за версією журналу Time. Він – професор економіки Чиказького університету, дослідник та публіцист. Стівен Дабнер – американський журналіст, письменник, публіцист, який пише для газети The New York Times та журналів Time і The New Yorker.
Вони працюють у співавторстві, й уже увірвалися напередодні у світ популярності із книгами «Фрікономіка» та «СуперФрікономіка». Про їхні книги відомі світові видання пишуть, що в них від цих книг аж дух захоплює.
«Думай як фрік» – це цікаві розповіді, розмірковування та пропозиції у нетрадиційний спосіб вирішувати проблеми. Вона – про вміння аналізувати ситуації та ставити правильні питання, думати як дитина, знаходити радість у всьому, пізнавати й усвідомлювати силу стимулу та переконувати людей.
«Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів». Кріс Андерсон
Кріс Андерсон взяв і втілив у життя гасло «Ідеї, варті поширення». Це – гасло відомого у світі майданчика TED, до розвитку якого він безпосередньо долучився, адже він – президент і куратор щорічної конференції TED. А ще після закінчення Оксфорду запустив понад 100 успішних журналістських проектів та сайтів.
Його книга «Успішні виступи на TED» була опублікована у 2016 році й стала бестселером New York Times. Вона – як міні-бібліотека успішних прикладів та візій, створена з сучасних інтелектуальних напрацювань. Тут і виступи Біла Гейтса, й Елізабет Гілберт, й Аманди Палмер, і Стівена Пілкера, і навіть Моніки Левінські.
А ще вона – про ефективні комунікації, без задіяння яких годі досягти успіху в нашому мобільному й бурхливому світі. «Ніхто у світі так не розуміє мистецтво та науку публічних виступів, як Кріс Андерсон», – написала про нього Елізабета Гілберт, теж автор бестселерів Big Magic та The Signature of All Things.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].