Новий перший: чи є в Україні підстави для переформатування влади

Новий перший: чи є в Україні підстави для переформатування влади

І внаслідок чого це питання в принципі виникло

Этот материал также доступен на русском языке
Новий перший: чи є в Україні підстави для переформатування влади
Фото: УНІАН, колаж Mind

Останні події в Україні – бунт мерів, демонстративне скасування карантинних заходів у регіонах, не озираючись на Кабмін, акції протесту під Офісом президента і серія іміджевих скандалів (у більшості яких фігурує слово «Епіцентр») поставили під сумнів стійкість центральної влади. Mind представляє актуальну розкладку по політичних групах впливу і аналізує, чи є в країні підстави для серйозних політичних зрушень. І якщо так – то коли і в якому форматі вони можуть відбутися.

Які фактори ризику були основними для центральної влади станом на початок травня 2020 року?

  • Публічні скандали – зустріч літака, в якому, крім гуманітарного, був і комерційний вантаж; «VIP-гостинність» у розпал карантину ресторану «Велюр», що належить нардепу від СН Миколі Тищенку; активна робота великих торговельних мереж на тлі суворих карантинних заборон і санкцій для МСБ.
  • Зростання протестних настроїв – мітинги в областях (саме під натиском місцевого бізнесу і здалися деякі градоначальники, скасувавши або послабивши карантин), а також акції підприємців під Кабміном і рестораторів – під Офісом президента. Останні виступили максимально креативно: збудували під вікнами глави держави літню
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті