Захворіло у світі
6,573,286
Померло у світі
387,898
Вилікувалось у світі
2,837,955
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
Фінансова свобода: як перестати зациклюватися на грошах

Фінансова свобода: як перестати зациклюватися на грошах

Чому варто прочитати книжку Бодо Шефера «Шлях до фінансової свободи. Ваш перший мільйон за сім років»

Цей матеріал також доступний російською
Фінансова свобода: як перестати зациклюватися на грошах
Фото: pixabay

Бекґраунд. Знаєте, що стримує більшість людей від життя їхньої мрії? Гроші, лише гроші! Вони є символом певної життєвої позиції. Дехто може заперечити: «Але ж гроші не роблять щасливими!» Це правда. Їхня місія – давати нам безпеку. Свободу. Саме гроші гарантують нам можливість життя, що відповідає нашим бажанням. Таки важко сперечатися з тим, що легше бути щасливим з грошима, ніж із порожнім гаманцем…

Хто з нас не мріяв стати мільйонером, але, поміркувавши, доходив висновку, що це йому не під силу? Ми часто схильні звинувачувати в усьому обставини, інших людей або ж, зрештою, власну нефартовість. Але правда зовсім в іншій площині. Й хто, як не Бодо Шефер – один з найвідоміших у Європі фінансових консультантів, бізнесменів, письменників та мільярдерів – може розкрити на неї очі?

Він народився в родині адвоката. Спостерігаючи, як батькам доводилося економити, щоб зводити кінці з кінцями, він вирішив змінити парадигму ставлення до фінансів і зробити все, щоб жити в достатку. Бодо Шефер переконаний, що кожен з нас за сім років  може заробити свій перший мільйон. Для цього варто лише виробити правильну життєву та фінансову позицію та довгостроковий план, почати вчитися фінансовій грамотності. Й це допоможе не лише досягнути фінансової безпеки та набути солідного статку, але й відчутно підвищити рівень життя. 

Оригінальна назва: Der Weg zur finanziellen Freiheit. Ihre erste Million in 7 Jahren

Видавництво: «Видавництво Старого Лева»

Наклад: 4000 примірників

Сюжет. Життя – це не симфонія лише з гарних і світлих нот. У ній також є ноти темні та тужливі. Але тому, хто впевнений у собі, не варто боятися складних ситуацій. Упевнені люди нічому не дозволять себе зупинити, адже свідомі того, що можуть подолати будь-які труднощі й перешкоди.

Надзвичайно важливими для набуття впевненості є наші фінанси. Гроші залишають менше простору невиправданому оптимізму. «Якщо ви хочете розвинути впевненість, то маєте контролювати власні фінанси. Ваші гроші мають бути доказом, що вас нічого не може стримати. Людина без упевненості в собі нічого не робить, нічим не володіє та є ніким», – стверджує на перших сторінках своєї книги Бодо Шефер.

Наш спосіб мислення зробив нас такими, якими ми є сьогодні. Однак він не приведе нас туди, де ми прагнемо бути. Це стосується й нашого фінансового достатку. Першим кроком на шляху до фінансової незалежності є зміна ставлення до грошей. Проаналізуйте, що ви насправді думаєте про них. Якщо переконані, що гроші погані та псують людей, у вас немає шансів стати заможними. Саме тому Бодо Шефер методично демонструє, як «препарувати» свої переконання щодо грошей та спрямувати їх у правильне русло.

Наступний крок – це формування відповідальності. Оскільки створення добробуту неможливе, доки ми не усвідомимо, що за власне життя відповідальні лише ми самі, а не держава, життєві обставини, наші батьки чи партнер. Окрім того, ми маємо закарбувати у свідомості, що досягнути бажаного можна лише тоді, коли зможемо розширити сферу свого контролю. Й Бодо Шефер детально описує чотири можливості, як цього досягнути.

Крок за кроком автор переходить від технік та правил, які допоможуть змінити мислення та подивитися на різні сфери життя під іншим кутом, до детального опису кроків, спрямованих на формування фінансової грамотності. Він також ґрунтовно змальовує дорожню карту, дотримуючись якої, можна буде заробити свій перший мільйон та почати жити заможно, не відчуваючи постійної залежності від фінансів.

Вам сподобається, якщо: ви хочете навчитися усвідомлено ставитися до фінансів, опанувати тонкощі фінансової грамотності та здобути фінансову незалежність.

Вам не сподобається, якщо: ви переконані, що не в грошах щастя, боїтеся їх та вважаєте тих, хто накопичив статки, нечистими на руку, шахраями та бандитами.

Головна причина прочитати: якщо ви втомилися від постійного зведення кінців з кінцями й нехтування «хочу» на користь «треба», ця книга для вас.

У тому ж дусі:

Роберт Кіосакі та Шерон Л. Лехтер «Багатий тато, бідний тато»

Чому вчать дітей багаті батьки і не вчать бідні.

Книга вперше побачила світ в 1997 році, але не втратила актуальності й досі. Написана в стилі набору притч, нібито із життя самого Кіосакі, вона вчить фінансовій грамотності й інтелектуальності, фінансовій незалежності та шляхам накопичення капіталу.

«Багатий тато, бідний тато» перекладена 51 мовою та розійшлася в понад 190 країнах загальним накладом у 32 млн примірників. Книга стала бестселером Ney York Times. Її рекомендують Опра Вінфрі, Дональд Трамп, а Уілл Сміт навчає сина відповідально ставитися до грошей, читаючи йому цю книгу. 


Т. Харв Екер «Думай як мільйонер. 17 уроків достатку для тих, хто готовий розбагатіти»

Ви чули про людей, які фінансово «здулися»? Ви помічали, що є люди, які мають чимало грошей, а тоді втрачають їх, або мають чудові стартові можливості, але потім усе псується? Річ у тім, що наше мислення й наші переконання критично важливі для того, щоб визначати рівень нашого успіху. Саме тому, якщо ви отримаєте великі гроші, цілком ймовірно, що ваш достаток виявиться короткостроковим, і ви втратите його.

Переважна більшість людей просто не має внутрішньої здатності накопичувати й утримувати великі суми грошей та розв`язувати щораз більші проблеми, які йдуть пліч-о-пліч із грошима й успіхом. І це головна причина, що грошей у них небагато.

Та як домогтися фінансового благополуччя, незалежності й стабільності? Саме цьому методично крок за кроком навчає у своїй книзі Т. Харв Екер.

Він детально описує 17 правил багатих людей, ті риси, що відрізняють їх від бідних. Навчає, як вести фінансові справи, мислити масштабно, концентруватися на можливостях, знайомитися з корисними людьми, рекламувати себе та свої цінності.

Розповідає, як опанувати мистецтво долання проблем та навчитися брати, а не лише віддавати. І мотивує аналізувати себе й перелаштувати «бідне» мислення на «багате».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті