Чудодійна сила клаптиків паперу

Чудодійна сила клаптиків паперу

І чим тут може прислужитися книга «Щоденник за методикою Bullet Journal»

Этот материал также доступен на русском
Чудодійна сила клаптиків паперу

Думки, рішення, плани, аналіз, вибір, оцінка, тактика, стратегія, висновки, почуття… У нашій голові роїться стільки всього! Як розкласти все це по поличках, як перетворити на чіткі, спокійні й прозорі потічки цей шалений коловорот наших думок, подібний до гірської річки? Відкрити чистий аркуш Щоденника за методикою Bullet  Journal.

Бекґраунд. Автор книги Райдер Керролл – винахідник методу Bullet Journal – ще й автор бестселерів New York Times та дизайнер цифрових продуктів. Про нього писали New York Times, LA Times, Fast Company, The Wall Street Journal, BBC, Vogue, Bloomberg та інші.

Він увірвався у світ публічності зі своєю книгою «Щоденник за методикою Bullet  Journal» і примусив увесь світ заговорити про свою авторську методику.

То що в ній такого? «Bullet  Journal – одна з найелегантніших і найефективніших систем продуктивності, з якими я коли-небудь мав справу. Вона допоможе стати не просто організованим, а найкращим». (Кел Ньюпорт, автор книжки «Не турбувати!»).

Ефективною методика стала тому, що бралася з життя, а не зі стелі.

«Мої проблеми почалися ще в молодшій школі з поганих оцінок, роздратованих учителів, звільнених репетиторів. Мій розвиток був настільки тривожний, що я часто проводив літні канікули в спеціальних школах і на зустрічах у психологів. Зрештою у мене діагностували синдром дефіциту уваги (СДУ)», – зізнається автор.

Крок за кроком він розробляв та випробовував на собі нову методику й перетворювався на успішну людину, щоб згодом подарувати такі трансформації й іншим.

«Bullet  Journal не є другом до першої біди. Він покірно пройшов крізь усі лиха та радощі мого життя», – пише Райдер Керолл, називаючи місію книги: допомогти нам стати уважними до двох найцінніших життєвих ресурсів – часу та енергії.

Оригінальна назва: «The Bullet Journal Method. Track the Past. Order the Present. Design the Future».

Видавництво: Vivat, Харків.

Наклад: 1 200 примірників.

Сюжет. Ми всі, ніби Сізіфи, перевантажені інформацією і постійно тягаємо на своїх плечах багато важкого і зайвого. Це гірше, ніж фізичне виснаження, і про це свідчать тенденції: продуктивність праці у країнах з розвиненою економікою сповільнилась із 2005 року. Тож ми потребуємо офлайн-простору, щоб дати лад своїм думкам, а пальцям – контакт із ручкою та папером.

Згідно з дослідженнями, наш розум, хочемо ми того чи ні, генерує від 50 000 до 70 000 думок на день. І, сортуючи ці свої картотеки, часом буває  в шоці. А тут ще треба робити вибір, ухвалювати рішення. Тож  методика вчить головному – розвантажувати мізки, позбуватися зайвого й визначати важливе.

Як? Відділяти справи, над якими працюєш, від тих, над якими мусиш і хочеш працювати.

Записувати й переходити в офлайн зі світу цифрових екранів, в якому ми ледь не цілодобово оселились.
«Щойно покладеш ручку на папір, як відразу установиш прямий зв’язок зі своїм розумом і часто зі своїм серцем». «Саме тому так багато ідей досі народжуються на клаптиках паперу». До того ж «записуючи своє життя, ми одночасно створюємо на майбутнє багатий архів нашого вибору та дій».

«Складний тактильний рух під час писання вручну стимулює наш розум ефективніше, ніж клацання по клавіатурі. Він водночас активізує кілька ділянок мозку, відбиваючи на глибшому рівні все те, що ми вивчаємо», – пояснює автор.

Методика передбачає традиційне й швидке записування. Класифікацію нотаток, маркери та спеціальні маркери, збірки зі сторінками дня, сторінками місяця, а то й року. Цілі та відрізки, і навіть маленькі кроки. Практику вдячності.

Це все допомагає зберігати факти, а не їх інтерпретацію, на що наш розум дуже винахідливий.
«Добре чи погане, велике чи мале – запиши це. Через дні, місяці та роки ці записи сформують досить точну карту твого життя». І це важливо, адже часто свої подальші рішення ми ухвалюємо, спираючись на попередній досвід.

Плануй, дій, перевіряй, реагуй, – заохочує автор і закликає не боятися поразки: «Навіть на самісінькому дні ти маєш вибір».

Методика вчить ще одному важливому вмінню – усвідомленню обмеженості часу: його не можна заробити, а лише витратити, тож потрібно бути чуйнішими, добрішими, вдячнішими і водночас думати, з ким ми його витрачаємо.

Не прогавити музику буденності й пропонувати підтримку та розраду не лише іншим, а й собі (а про це ми часто забуваємо). Не гнатися за досконалістю, а шукати красу в недосконалості, як це роблять у Японії, вживаючи термін «вабі – сабі», що означає: краса предмета полягає в його недосконалості.

Щоденник насичений як детальними практичними рекомендаціями, так і філософією, вдало зібраною з клаптиків різних філософій, а то й створеною самим автором.

«Життя сповнене драконів. Що довше вони живуть, то більшими стають, живлячись нашими нещастями, образами і почуттям безпорадності. Скинь їх униз, ніби зі сходів. Дивися прямісінько в їхні великі, страшні очі. Там ти побачиш власне відображення».  

Вам сподобається, якщо: ви хочете підвищити власну ефективність, базуючись на прочитаному. Тут зробити це легко, адже книга надає зразки планування із відповідними маркерами. І це практично та зручно.
В процесі читання ви відчуєте естетичну насолоду від легкої стилістики, вишуканої мови, образних порівнянь та багатьох цікавих коротких історій. Вислови автора настільки влучні і так зачіпають, що просяться в один ряд з відомими висловами, які є в нотатнику. Цікава книга ще й історіями тих людей, яким допоміг метод  Bullet  Journal.

Вам не сподобається, якщо: ви й без цього дуже організовані, і вам не потрібні для цього методики, цитати, історії, переконання чи заохочення.

Головна причина прочитати: книга допомагає організуватись та створити свій унікальний життєпис за допомогою записника: «Ми занадто швидко забуваємо те, що, здавалося, ніколи б не змогли забути: любов, зради, забуваємо, про що шепотіли та про що кричали, забуваємо, ким були».

Важливо, що цей метод фактично дає вудку, яка допомагає вирішувати проблеми й облаштовувати власне життя, усвідомлюючи при цьому свій контроль над ним.

«Коли накреслиш свій курс крізь невідомі води завтрашнього дня, тоді зможеш утішатися думкою, що ти намагався, незалежно від того, поплив ти чи потонув». «Єдиним стандартом, якого ти мусиш прагнути, є твій власний. Це твоя подорож».

Цікаві і важливі орієнтири, чи не так?

У тому ж дусі:

«Секрети мотивації» Уоллес Уоттлз

Уоллес Делоіс Уоттлз (1860-1911) – американський письменник «Нової думки», засновник мотиваційної літератури, яка вчить досягати успіхів та пропагує самовдосконалення.

До збірника увійшли три його легендарні книги: «Наука про те, як розбагатіти», «Наука про те, як бути здоровим», «Наука про те, як бути великим». Автор доступно й чітко викладає секрети мотивації та шляхи їхнього втілення в реальне життя.

«Є три принципи, за якими ми живемо: ми живемо для тіла, ми живемо для розуму, ми живемо для душі. Жоден із них не кращий і не святіший за інший», – пише автор.

Втім, коли читаєш книгу, розумієш, що плин часу змінює людей і їхні пріоритети.


«Змініть життя за 6 хвилин. Щоденник» Домінік Спенст

33-річний німецький письменник та підприємець Домінік Спенст вивчав ділове адміністрування у Франкфурті, Бангкоку, Барселоні та Падерборні. У його житті сталася раптова подія, яка все кардинально змінила: після важкої аварії на мотоциклі і чотирьох місяців у лікарні він написав книгу, яка стала дуже популярною. Бо вчить важливим навичкам: як усвідомлено використовувати своє життя з якнайменшим стресом.

Не відкладати речі на потім – цьому ми вчимося ледь не протягом усього життя. Домінік Спенст пропонує прискорити цей процес: витрачаючи лише 3 хвилини вранці й 3 хвилини увечері, можна сформувати корисні й важливі звички, здатні зробити життя більш усвідомленим та наповненим щастям.
«Щойно щоденник «Змініть життя за 6 хвилин» увійде у ваші будні й перетвориться на справжню звичку, він зможе творити дива», – пише автор.
Ну що ж, принаймні є шанс спробувати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті