Як вберегти свої крила ікарам

Як вберегти свої крила ікарам

І які нові простори для розуміння може відкрити книжка «Will»

Як вберегти свої крила ікарам

Вони з’являються на обрії, ніби небесні світила. І на них із любов’ю та заздрістю дивляться мільйони очей, не змигуючи. А в головах їхніх рояться думки: «От якби й нам так злетіти!» Але вони й гадки насправді не мають, як це – літати. І як вберегти свої крила, щоб не розтанув на них віск від пекучого сонця, як це сталося колись із легендарним Ікаром.

Бекґраунд. Ця книжка – творіння зіркового дуету Вілла Сміта й Марка Бренсона про одну зіркову персону в цьому дуеті – Вілла Сміта.

Про його життєвий і творчий шлях, сповнений злетів і падінь, яскравості польоту комети й сірого сліду від попелу.

Вілл Сміт – відомий оскароносний і один із найкасовіших голлівудських акторів, співак, музикант. Він встановив небувалий рекорд, коли кожен із його восьми фільмів поспіль зібрав понад $100 млн. Двічі номінувався на премію «Оскар» і п'ять разів – на премію «Золотий глобус». Перебуває в десятці рейтингу Forbes найбільш високооплачуваних акторів, а його статки сягають близько $50 млн.

Марк Бренсон – автор відомих бестселерів «Витончене мистецтво забивати на все» та «Усе замахало. Але надія є!», який сміливо озвучив думки та наміри мільйонів людей навіть у назві цих книжок. Його творіння переклали на більш ніж 50 мов світу, і вони розійшлися накладом понад 12 млн примірників, а його блог щомісяця відвідує быльш як 2 млн читачів.

«Люди знають лише одну версію Вілла Сміта – ту, що розгулює червоними доріжками, їздить у швидкісних автомобілях, фільмується в касових блокбастерах, носить стильну зачіску, одружується з гарними дівчатами та грає біцепсами. Утім, є ще одна його версія – я справжній. І ця книжка саме про нього», – йдеться на початку книжки.

Ну що ж, ходімо досліджувати справжнього Вілла.

Оригінальна назва: «Will»

Видавництво: BOKCHEF

Наклад: 3000 примірників

Сюжет. Такий, як усі, але потім різко – відомий, інший. Що відбувається на шляху подібних трансформацій і які прожектори підсвічують людських героїв?

«Ну гаразд, визнаю: у дитинстві я був диваком. Пришелепкуватим дрищем у недолугом шматті. До того ж у мене вуха від народження стирчали так, що мені позаздрили б навіть кажани», – розповідає Вілл Сміт сам про себе, озираючись до тієї висхідної точки, з якої все й починалось.

Що ж сприяло перетворенню такого пасиву на актив? «Моя уява – це мій дар, і коли я зрозумів, що можу заробляти нею гроші, мені відкрилися неймовірні можливості».

Він ріс у трикутнику: батько – дисципліна й невідступність («помри, але не здавайся»), мама – цінність освіти та бабуся, яка означала любов Божу. Його дитинство було травмованим: авторитарний тато бив матір, яка зрештою не витримала й покинула його.

Можна було загрузнути в цьому всьому, ослабнути, але Вілл вибрався й зміцнів.

«Реальність боляче мене била, але я реагував на біль незмінним позитивом і лише усміхався», – згадує тепер він про ті часи, коли відбувалося його становлення хіп-хопера і коли реп реально змінив його життя.

А далі були сходинки все вище й вище, вище й вище. Аж поки одного разу не полетів носом вниз, втративши в один момент усе й погрузнувши по вуха у боргах (грошей не було навіть на автобусний квиток). Але Вілл знайшов у собі сили, а у всесвіту – можливості, і знову вибрався на оті сходинки, які ведуть вгору.

І хоча це ще далеко не кінець його життєвої історії, і сюжетні лінії можуть закрутитися як завгодно, проте зірка ділиться своїм світобаченням. І його вислови хочеться занотувати до записничка й перечитувати, як тільки почне нити внутрішнє «чому?».

«Життя – це школа, але з однією відмінністю: у школі ти спочатку засвоюєш урок, а потім складаєш іспит, а в житті спершу складаєш іспит, а потім засвоюєш із нього урок».

«Піднявшись на вершину гори, деякі люди вдихають на повні груди, а інші починають задихатися. А що робить людина, коли на вершині відчуває, що не може зробити вдих? Намагається якнайшвидше спуститися. Видатний композитор Квінсі Джонс називав це явище «гірською хворобою».

«Бажання людини – це портал до сутності її особистості. Якщо ви хочете зрозуміти мотиви чиїхось дій, дайте собі відповідь на одне коротке запитання: «Чого хотіла ця людина?».
«В успіху є доволі дивний зворотний бік. Коли у вас нічого немає, думки про досягнення цілей завдають вам болю та породжують страх. Однак коли у вас є все, ці біль і страх виникають від думки про те, що ви можете все це втратити».

«Усмішка абсолютного щастя може з’явитися на ваших устах лише тоді, коли ви віддаєте, а не тоді, коли отримуєте. Немає значення, як сильно вас любили: щастя визначається лише тим, як сильно любили ви».
«Чому ми взагалі даємо одне одному обітниці? Бо знаємо, що спільний шлях буде нелегким. Приємним і легким речам обітниці не потрібні. Навряд чи ми присягалися б одне одному з’їсти смачне тістечко, не бігати вранці та спати досхочу».

«Життя нелегке. Усім нам важко. Життя може бути жорстоким, незрозумілим, хаотичним і страшним. Однак позбутися цих страхів і заповнити порожнечу в душі ми можемо лише в один спосіб. Для цього потрібно любити, віддавати, допомагати, служити, захищати, дарувати і прощати».

Він творив, співав, грав, кохав, імпровізував, знімався, жартував. І все це так яскраво й невимушено, так зірково!
«Я досягнув усіх можливих висот – я хіба що людей із того світу не повертав. Я жив так грандіозно, так сміливо та яскраво, як нікому до мене й не снилося – і як, мабуть, не снитиметься й після мене».
Але усвідомив і зізнався, що досягненнями намагався заповнити свою внутрішню порожнечу.

А ще – постійно чекав схвальної оцінки від когось (правда, знайоме багатьом?). Та насправді підтримку й щастя потрібно шукати лише в собі.

Вам сподобається, якщо: ви хочете дізнатися, що там, за вітринами-людьми, куди час від часу ніби й хочеться зазирнути. Книжкова розповідь надзвичайно щира, глибока та прониклива. Автори не приховують факти, не обмальовують вигадками стіни. Післясмак: ніби в гостях у задушевного друга побував, ім’я якого – Вілл Сміт.

Вам не сподобається, якщо: ви хочете короткої та структурованої інформації. Книжка об’ємна, і в ній забагато деталей і подробиць, важливих для героя, але, мабуть, менш важливих для інших, які не належать до клубу його фанів, що збирають по зернині всі його діалоги й думки.

Головна причина прочитати: зрозуміти велич і загрози успіху. Розкласти їх на молекули й атоми, а потім скласти ці пазли на основі чийогось цікавого та яскравого життя. Роздивитися джерела внутрішньої сили.

Простежити, що ж відбулося з ним після того, як він помахав рукою на прощання рідним, й автобусними сходинками, вкритими брудною гумою, зайшов на поріг, ніби в новий портал дорослого життя. І проаналізувати свій поріг.

Найважливіше запитання, яке й зараз стоїть перед зіркою: яким життям я хочу жити? І це запитання насправді найважливіше для всіх. Тож головна причина почитати – спільно пошукати на нього відповідь.

У тому ж дусі:

«Роналду» Ґільєм Балаґе

Автор цієї біографічної книжки – Ґільєм Балаґе (Guillem Balague) – іспанський футбольний журналіст-оглядач ы коментатор, який написав не одну біографію найвідоміших футболістів світу.

Герой книжки, футболіст Кріштіану Роналду – один із найвідоміших у світі, кумир для мільйонів людей, які можуть лише мріяти повторити його шлях. Але як йому вдалося піднятись на олімп слави, що допомогло йому стати тим, ким він є?

І як взагалі там – на олімпі? Що ще там є, окрім гучних оплесків і приголомшливих прославлянь? Що допомагає йому вистояти в нелегкому випробуванні славою? Саме про це і йдеться в книжці.


«Лідери, що змінили світ» Олекса Підлуцький

Автор книжки Олекса Підлуцький – відомий український журналіст-міжнародник, який багато подорожував, писав, аналізував, видавав, досліджував та викладав.

Книжка про лідерів минулого століття, які безсумнівно вплинули на хід людської історії. Автор дотепно й прискіпливо аналізує біографії, намагаючись зрозуміти, що саме вплинуло на їхнє становлення та зробило їх такими, якими вони є.

Йдеться про період XX століття від завершення Першої світової війни та про життя й діяльність 30 військово-політичних і громадських діячів світу. Цікаво, пізнавально, корисно.


«Дрібних мрій не буває» Шимон Перес

Дев’ятий президент Ізраїлю (2007–2014), лауреат Нобелівської премії миру, Шимон Перес розповідає про народження держави Ізраїль.

Автор розповідає про перемоги і поразки на шляху до нової країни. Книжка про те, як одна людина, що має мету й натхнення, може змінити світ. Проте для цього потрібно не тільки самому мати амбіції та лідерські якості, а й вміти слухати, збирати навколо команду однодумців і дослухатися до їхніх думок.

Історії з життя автора та його країни надихають на нові звершення не тільки в політиці, а й у будь-якій сфері.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло