Discuss Discuss
IT-індустрія під час війни: IT-підрозділ KPMG знаходить нових замовників та шукає фахівців

IT-індустрія під час війни: IT-підрозділ KPMG знаходить нових замовників та шукає фахівців

Компанія до початку війни забронювала готелі та виплатила авансом зарплату за лютий і березень

IT-індустрія під час війни: IT-підрозділ KPMG знаходить нових замовників та шукає фахівців
Фото: KMPG

Mind продовжує серію публікацій про те, як IT-компанії переживають рашистську навалу. Ця галузь – одна з небагатьох, яка оперативно поновила повноцінну роботу та здатна підтримувати економіку України валютними надходженнями. ІТ-компанії у 2022 році можуть принести понад 20 млрд грн податків. Минулого року експорт українських ІТ-послуг зріс на 36% – до $6,8 млрд. ІТ-галузь сплатила 23,5 млрд грн до держбюджету. 

У цій публікації – кейс IT-підрозділу KPMG. Це одна з найбільших у світі аудиторських компаній, що входить до «великої четвірки». Команда практики IT Advisory KPMG допомагає бізнесу в розбудові кібербезпеки, в міграції у хмару, плануванні IT-архітектури, впровадженні IT-систем, кризовому менеджменті та плануванні. Офіси KPMG були розташовані в Києві та Львові. А що зараз? Як компанія вивозила людей з гарячих точок? Навіщо проводила опитування співробітників перед війною? Яких IT-послуг зараз найбільше потребують українські організації? Чи є заморожені проєкти? Про це та багато іншого Mind розповіли керуючий партнер KPMG Ukraine Андрій Цимбал та партнер, керівник практики IT Advisory Олексій Янковський.

Про запуск антикризового штабу за місяць до вторгнення

Ще до початку війни в Україні компанією був створений штаб для швидкого реагування на будь-які кризові події, включно з воєнними діями в країні, та для розробки превентивних заходів реагування на геополітичну ситуацію в Україні. Команда кризового штабу почала працювати за місяць до початку воєнних дій.

На початку лютого прийняли рішення всім співробітникам виплатити авансом заробітну плату за лютий та березень.

Команда готувала та робила інформаційні розсилки з рекомендаціями щодо дій у надзвичайній ситуації та ініціювала низку опитувань, аби дізнатися про бажання співробітників переїхати в західну частину країни, якщо виникне така потреба.

У результаті опитування вирішили забронювати та оплатити п'ять готелів у Західній Україні, щоб співробітники та їхні рідні мали тимчасове місце проживання.

Про евакуацію своїх спеціалістів та киян

З перших днів війни кризовий штаб працював цілодобово, допомагаючи всім, хто потребував допомоги. Команда налаштувала процес евакуації працівників та їхніх родичів із Києва. Також компанія вивозила киян, які не мали можливості виїхати самостійно. Найняли надійних перевізників з мікроавтобусами, які щодня доправляли людей у готелі, що організувала компанія. Деякі їхали своїми машинами.

IT-індустрія під час війни: IT-підрозділ KPMG знаходить нових замовників та шукає фахівців

Окремим напрямком роботи кризової команди була евакуація співробітників та їхніх родичів з місць, де велись активні бойові дії. З цим допомагали впоратися професійні міжнародні евакуаційні команди – з першого дня війни вдалося вивезти багато співробітників та родини з гарячих точок. Робота й досі продовжується, адже деякі співробітники та їхні рідні вимушені залишатися в місцях, де ведуться активні бойові дії, або на непідконтрольних територіях.

Від початку воєнних дій у готелях, які орендувала KPMG в Україні, зупинилися 673 співробітника та члени родин. За кордон виїхали понад 100 фахівців з батьками та дітьми. Там їх усіляко підтримують офіси компанії KPMG у цих країнах: зустрічають на кордоні, організовують логістику до готелю або поселяють у родинах співробітників, оплачують проживання в готелі або квартирі, допомагають зорієнтуватися в перші дні, збирають та привозять необхідні речі тощо.

Про повернення до роботи

Попри те що в перші дні війни компанія зосередилася на релокації та евакуації співробітників і їх рідних, робота над клієнтськими проєктами майже не зупинялася. Уже наприкінці лютого роботу над деякими з них було відновлено повністю, а деякі були завершені та доставлені клієнтам.

IT-індустрія під час війни: IT-підрозділ KPMG знаходить нових замовників та шукає фахівців

Команда практики IT Advisory відновила свою роботу з українськими компаніями і представниками міжнародного бізнесу на третій тиждень війни, коли члени команди переїхали в безпечніші регіони країни або пристосувались до життя в Києві. За два роки пандемії гібридна робота стала для всієї компанії нормою, тому питання з віддаленим форматом не стояло.

Наразі ми сформували пакет послуг, які потрібні українських організаціям під час війни:

 • експрес-діагностика кіберзахисту, допомога з виправленням проблем, реагування на інциденти щодо кібербезпеки;
 • допомога в переході компанії на гібридний/віддалений формат роботи, підтримка з питань кризового управління та неперервності бізнесу (зокрема, щодо релокації персоналу, офісу, систем);
 • підтримка міграції систем у хмару;
 • допомога із заміною 1С та інших систем російського походження (ERP, CRM), впровадження ERP-систем.

Про заморожені та нові проєкти

У різних категоріях послуг ситуація розвивається по-різному: десь проєкти призупинилися, десь успішно завершені та доставлені клієнту, десь, навпаки, з`явилися нові. Наприклад, у практиці з надання консультаційних послуг у сфері інформаційних технологій і кібербезпеки. 

А нещодавно KPMG в Україні за результатами конкурентного тендера отримала контракт з надання різноманітних консультаційних послуг для однієї з найбільших компаній енергетичної галузі.

В IT Advisory заморожені проекти є. Але при цьому спостерігається зацікавленість та готовність українських і закордонних компаній запускати нові розробки. Тож замовники є.

Про пошук нових спеціалістів

Скорочень компанія не планує. З появою нових проєктів залучаємо нових фахівців та відкриваємо вакансії. Зокрема, розширюємо напрямок SAP та наймаємо нових працівників у IT Advisory та інші консультаційні напрямки.

IT-індустрія під час війни: IT-підрозділ KPMG знаходить нових замовників та шукає фахівців

Наразі практика IT Advisory в KPMG в Україні налічує понад 25 спеціалістів. Зараз продовжуємо наймати фахівців у напрямках ERP-систем (SAP, Microsoft Dynamics), розробка ПЗ (.NET, Java), кібербезпека, а також дата-саєнтистів для підтримки проєктів у Західній Європі.

За кілька тижнів до початку війни до практики IT Advisory KPMG в Україні доєдналася нова директорка, яка очолила напрямок із впровадження SAP. У стратегічній перспективі – створення центру послуг із впровадження SAP у регіоні Центральної та Східної Європи.

Про нові зарплати

Традиційна процедура перегляду зарплати в KPMG в Україні відбувається раз на рік – восени. 

Про перспективи IT-індустрії у 2022 році

Є припущення, що в тих компаніях, які здебільшого працюють із закордонними компаніями, у 2022 році оборот сильно не впаде. Чинниками, які допоможуть галузі відновитися, стануть:

 • можливість масштабувати бізнес і працювати з клієнтами та проєктами за кордоном;
 • припинення військових дій в Україні та поступове відновлення економіки;
 • підтримка донорів та міжнародних партнерів на програми відновлення економіки, у тому числі інформаційних технологій;
 • міжнародний досвід, який працівники набудуть за кордоном під час тимчасового перебування поза межами України;
 • дозвіл на використання хмарних технологій для банків та державних інформаційних ресурсів.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA