П'ять інсайтів про хмари, які потрібно знати CEO середнього та малого бізнесу
Pekлama

П'ять інсайтів про хмари, які потрібно знати CEO середнього та малого бізнесу

Перенесення IT-інфраструктури до хмари допомогло оптимізувати виконання бізнес-процесів багатьом великим брендам. Але це не означає, що користь з хмарних обчислень мають лише гіганти на кшталт Netflix, General Electric або Airbnb. Компанії сегмента малого та середнього бізнесу можуть використовувати хмару, щоб стати більш гнучкими та конкурентоспроможними, оптимізувати витрати на IT та покращити клієнтський досвід

Этот материал также доступен на русском языке This material is also available in English
П'ять інсайтів про хмари, які потрібно знати CEO середнього та малого бізнесу

Ми зібрали найважливіше про хмари, що допоможе зрозуміти їхні можливості та переваги перед локальною інфраструктурою компаніям, для яких IT не є профільним напрямом. Свій вибір на користь хмарної інфраструктури вже зробили тисячі українських бізнесменів.

Андрій Михайленко, операційний директор Colobridge:

«Ринок хмарних сервісів в Україні розвивається синхронно зі світовим, хоча відстає від нього в обсягах та ступені проникнення. Згідно з дослідженням «МтБ», сумарний обсяг продажів хмарних сервісів в Україні у 2020-му становив $55,9 млн, і навіть без урахування наслідків пандемії річне зростання у корпоративному сегменті досягло 24%. Ці дані підтверджуються нашими спостереженнями. За останні кілька років у Colobridge помітно зросла кількість консультацій щодо перенесення у хмару корпоративних сервісів. І якщо раніше було більше запитів на публічну хмару, то зараз бізнес цікавиться реалізацією складних рішень із побудовою приватних хмар та розподілом їх у різні дата-центри для більшої відмовостійкості IT-інфраструктури».

Бізнес може вибрати хмару відповідно до своїх потреб

Більшості малих та середніх компаній для розгортання IT-інфраструктури достатньо оренди віртуальних ресурсів у хмарі за моделлю IaaS («інфраструктура як сервіс» або публічна хмара). Тут провайдер виділяє клієнту певний обсяг ресурсів: процесорну потужність, оперативну пам'ять, сховище і канал передачі даних. Також постачальник послуги купує, налаштовує, обслуговує, оновлює обладнання та підтримує працездатність самої хмари.

Клієнт отримує готовий віртуальний сервер, який відповідає вимогам його бізнес-додатків. Майданчик для розміщення IT-інфраструктури готовий за кілька годин, що робить публічну хмару ідеальним вибором для стартапів та організацій, яким терміново потрібні обчислювальні ресурси. А компанії з розгалуженою мережею офісів чи магазинів переносять у хмару основні офісні процеси, щоб керувати ними централізовано.

Хмара дозволяє гнучко реагувати на зміну попиту

Деякі бізнес-додатки зазнають нерівномірних навантажень. Інтернет-магазини можуть ледве впоратися з напливом покупців у Black Friday, а через охочих купити квитки на черговий блокбастер «лягає» квитковий сервіс кінотеатру.

Якщо для вашої IT-інфраструктури характерні такі сплески попиту, саме хмара допоможе впоратися з ними. Ви будь-якої миті можете відправити запит на необхідну кількість ресурсів і отримати їх практично миттєво, а після стабілізації попиту повернутися до попередньої конфігурації.

Локальна IT-інфраструктура не дозволяє так само гнучко реагувати на зміни навантаження. Заради кількох днів або тижнів підвищеної клієнтської активності компанії доведеться закупити та надалі обслуговувати обладнання, яке весь інший час простоюватиме, а це в більшості випадків недоцільно.

Українська мережа кінотеатрів Multiplex розмістила на платформі Colobridge централізовану систему продажу квитків і наразі швидко масштабує її на нові кінотеатри. Міграція в хмару допомогла створити сприятливі умови для цифровізації бізнесу, покращити досвід користувачів та оперативно збільшувати обсяги ресурсів у відповідь на сплески попиту – напередодні гучних прем'єр та новорічних свят.

У хмарі корпоративним даним буде безпечно

Через правові обмеження та застарілі уявлення про хмару деякі керівники досі відмовляються переносити IT-інфраструктуру до хмари через побоювання щодо безпеки даних. Насправді ресурси кожного клієнта ізольовані один від одного. Попри поширений міф, у хмарі неможливо отримати доступ до ресурсів інших клієнтів, а провайдери використовують широкий спектр сучасних рішень, які допомагають уникнути втрати даних (наприклад, створення резервних копій) та виключити перебої з доступністю сервісів.

Платформа Colobridge охоплює два дата-центри, об'єднані зарезервованим мережевим кільцем. Це дозволяє сервісам продовжувати роботу в штатному режимі навіть після виходу з експлуатації одного з мережевих підключень.

Провайдер укладає з клієнтами SLA – угоду про рівень послуг, яка є гарантією доступності даних. Постачальник хмарних послуг зобов'язується надавати послуги із заявленим рівнем доступності та несе фінансову відповідальність у разі порушення гарантій.

Хмара дозволяє перейти від капітальних витрат до операційних

Купівля серверів, мережевого та іншого обладнання, а також ліцензійного програмного забезпечення – все це капітальні витрати (CapEx) на утримання локальної IT-інфраструктури. Для бізнесу це видатки на перспективу, оскільки фактично принесуть користь у майбутньому.

За даними McKinsey за 2020 рік, хмарна інфраструктура допомагає на 10-20% знизити витрати на виробництво, управління ланцюгами постачання та маркетинг, а також до 10% – на закупівлю, розробку та післяпродажну підтримку:

П'ять інсайтів про хмари, які потрібно знати CEO середнього та малого бізнесу

Хмарна модель дозволяє перейти від капітальних витрат до операційних (OpEx), коли компанія оплачує ті обчислювальні ресурси, яких потребує в цей момент. Їй більше не потрібно купувати та обслуговувати обладнання – достатньо регулярно вносити абонентську плату провайдеру.

Хмарний провайдер візьме на себе виконання непрофільних IT-завдань

Якщо у вашій компанії IT-напрямок не є профільним, делегуйте обслуговування IT-інфраструктури постачальнику хмарних послуг. Часто такі задачі вимагають різнопрофільної експертизи, але самого обсягу робіт недостатньо, щоб забезпечити кожному фахівцю повну або навіть часткову зайнятість. Після перенесення бізнес-сервісів у хмару не доведеться наймати інженерів та системних адміністраторів у штат – всі їхні обов'язки зможуть виконувати спеціалісти провайдера. Ви отримаєте доступ до великої експертизи, що базується на багаторічному досвіді роботи, а також зможете скоротити витрати на обслуговування вашої IT-інфраструктури, оскільки оплачуватиме лише фактично надані послуги.

Андрій Михайленко, операційний директор Colobridge:

«Деякі СЕО все ще сумніваються в тому, що їм дійсно потрібно переносити IT-інфраструктуру в хмару. Ми ж рекомендуємо робити це якнайшвидше: вибір надійного постачальника послуги, розробка рішення та міграція займуть деякий час. Водночас реальна цінність перенесення даних у хмару виходить далеко за межі IT. В результаті міграції з високою ймовірністю з'являться додаткові можливості для просування своїх продуктів та покращення клієнтського досвіду. Ви оптимізуєте вже запущені бізнес-процеси та зможете розробити нові корисні онлайн-сервіси».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло