Як вивчити англійську мову самостійно: 27 безкоштовних ресурсів

Як вивчити англійську мову самостійно: 27 безкоштовних ресурсів

Сайти, лекції, застосунки, вправи та YouTube-канали для опанування англійської

Як вивчити англійську мову самостійно: 27 безкоштовних ресурсів
Фото: depositphotos.com

Англійська невдовзі може офіційно стати другою мовою ділового спілкування в Україні. Як вивчити англійську мову, які безкоштовні ресурси для цього існують – редакція Mind знає відповідь.

Чому англійська важлива?

Англійською розмовляють 952 млн людей у ​​всьому світі: для 339 млн вона є рідною, а для 603 млн – другою мовою.

Це визнана у всьому світі мова бізнесу, політики та інтернету. За статистикою, станом на лютий 2023 року, 59% інтернет-контенту створено англійською.

6 червня 2022 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет Міністрів почав опрацювання законодавчої ініціативи щодо надання англійській статусу мови ділового спілкування.

Які є рівні володіння англійською мовою

За версією Common European Framework of Reference – найпопулярнішої системи оцінки знань англійської мови, є шість рівнів володіння:

  1. Beginner, Elementary (A1);
  2. Pre-Intermediate (A2);
  3. Intermediate (B1);
  4. Upper-Intermediate (B2);
  5. Advanced (C1);
  6. Proficiency (C2).

В Україні їх об’єднують в базовий (А1, А2), середній (B1, B2) та просунутий (C1, C2).

Cайти для вивчення англійської мови розроблені з урахуванням особливостей кожного рівня.

Курси, лекції та вправи

Prometheus

Платформа Prometheus пропонує безкоштовні курси від елементарного до просунутого рівня. Також є спеціалізовані програми з медіаграмотності, англійська для журналістів та науковців.

Англійська для початківців. Elementary level (A1–A2)

Це 25 занять, які допоможуть опанувати базові навички спілкування. Кожна тема доповнена відео, щоб навчитися сприймати мову на слух. Курс буде корисним для всіх, хто починає вивчати англійську, володіє словниковим запасом до 100 слів та хоче навчитися будувати речення.

Англійська для кар'єрного зростання

Курс університету Пенсильванії створений для іноземців, які володіють англійською на середньому рівні. Програма допоможе почуватися впевненіше тим, хто планує працювати на світовому ринку праці. Ви дізнаєтесь, як шукати роботу за кордоном, подавати заявки, оформляти резюме та проходити співбесіди в міжнародних компаніях.

Англійська для бізнесу та підприємництва

Ще один курс Університету Пенсильванії для підприємців, що виходять на міжнародний ринок. По суті, це бізнес-англійська, яка подається у відеолекціях і текстах для читання. Перший розділ курсу розповідає про підприємництво від ідеї до створення продукту. Другий розділ присвячений аналізу ринку. Третя частина фокусується на розробці бізнес-плану. Фінальний розділ розповідає про фінансування та інвестиції, важливість презентації та бізнесу-плану. Щоб працювати з курсом потрібен рівень англійської B1–B2.

Бізнес-англійська

Курс створений платформою Prometheus та викладається українською мовою. Мета курсу: опанувати бізнес-лексику. В першій частині курсу ви дізнаєтесь про лексичні особливості, в другій – застосуєте отримані знання на практиці. Третя частина – це підведення підсумків та рекомендації щодо подальшого вивчення мови. Почати навчання можна з будь-якого розділу. Курс розрахований на рівень англійської A2-B1.

BBC Learning English

Безкоштовні курси англійської від корпорації BBC. Навчальні програми розділені на три категорії: easy (базовий рівень), medium (середній), hard (високий). Кожне заняття триває до 10 хвилин і містить завдання на перевірку вивченого. Теми занять різноманітні – починаючи від привітання та розмов про погоду, закінчуючи обговоренням освітніх програм і проєктів NASA. Є уроки, присвячені вимові. І хоча всі лекції курсу пов’язані між собою, можна почати з теми, яка цікавить найбільше. Усі курси безкоштовні. Також ви можете завантажити застосунок.

Learn American English online

Сайт для вивчення англійської мови допоможе опанувати граматику та розширити словниковий запас. Усі матеріали розділені на сім рівнів від А до С2. Кожен урок доповнений словником, письмовими вправами та тестами. Ресурс буде корисним для слухачів, які володіють мовою на базовому й середньому рівнях. Важливий нюанс: тут навчають саме американської англійської, що відрізняється вимовою і має лексичні особливості.

Englishcentral.com

Платна платформа для вивчення англійської з викладачем. Переглядати відеоуроки та вивчати нові слова можна безкоштовно. У відео із субтитрами є опція перекладу незнайомих слів. Матеріали подані в ігровій формі, що сприяє запам’ятовуванню.

Perfect-english-grammar.com

Ресурс агенції, яка пропонує платні курси з вивчення граматики. Вправи на сайті безкоштовні, тож їх можна використовувати як тренажер. Якщо ви неправильно відповідаєте на запитання, сервіс покаже правильну відповідь. Кожну вправу можна проходити безліч разів.

Engvid

Безкоштовні відеоуроки англійської, створені носіями мови. Тривалість кожної лекції до 10 хвилин. Також є тести, щоб закріпити вивчене. Ви можете обирати теми, викладачів і лекції з урахуванням свого рівня. Також є уроки, спрямовані на підготовку тестів IELTS, TOEFL, TOEIC. Зараз ресурс пропонує 1914 відеоуроків.

Real-english.com

Сайт для вивчення англійської мови містить відеоуроки тривалістю до 5 хвилин. Кожен урок має субтитри та завдання на перевірку вивченого. Переглядати матеріал можна на YouTube. Початківцям, можливо, буде складно, але спробувати варто.

BritishCouncil

Сайт Британської ради пропонує платні курси й безліч безкоштовних матеріалів. Словники на різну тематику, вправи для засвоєння лексики та граматики, аудіо- та відеолекції, серіали, вебінари, тексти для читання, письмові завдання поліпшать ваші знання. Також є можливість визначити свій рівень англійської. Щоб користуватися платформою, потрібно зареєструватися.

Voice of America

Безкоштовний ресурс для вивчення американської англійської. Матеріали сайту розподілені по рівням: базовий, середній та просунутий. Крім вивчення мови є можливість дізнатися про історію, науку й культуру США – цим темам присвячені аудіопрограми.

My English Pages

Уроки граматики, лексики, усного мовлення та письма, розраховані на початківців та тих, хто хоче удосконалити знання. Це свого роду бібліотека, яка допоможе відновити та поглибити знання. Окремої уваги заслуговує розділ Listening, де граматика ілюструється відомими піснями.

Alison.com

Безкоштовні курси з різних дисциплін. Якщо у вікно пошуку ввести «курси англійської» система видає лише програми для базового рівня. Курси для середнього та просунутого рівнів будуть доступні після проходження одного з базових. Щоб користуватися платформою потрібна авторизація.

Saylor.org

Курси для тих, хто володіє англійською на просунутому рівні. Платформа пропонує програми, що сприяють розвитку письмових навичок; вмінню викладати свої думки на папері й адаптувати текст для різних аудиторій.

learningapps.org

Бібліотека навчальних ресурсів для самостійної роботи. Користуватися платформою можна без реєстрації. Просто виберіть у переліку дисциплін англійську й подивіться, які вправи та ігри вже є в бібліотеці. Також можна створити свою вправу.

Youglish.com

Потужній ресурс для тренування вимови, який працює з відеосервісом YouTube. Щоб почути як вимовляється слово або речення достатньо ввести їх у вікні пошуку. Можна послухати вимову британців, американців чи австралійців.

МanyThings

Сайт, що розповідає про американську історію та культуру. Теми можна обирати за категоріями: історія, біографії відомих людей, здоров’я, міста. Кожна тема має аудіозапис ы його транскрипцію. Аудіофайли можна скачувати та ділитися в соцмережах.

Lingo Hut

Одна із засновниць ресурсу – біженка, яка на власному досвіді зрозуміла важливість знання іноземної мови. Для тих, хто вивчає англійську є 125 уроків базової англійської, які стануть у пригоді початківцям. Також платформа LingoHut допомагає вивчити ще 50 мов.

Тестування та підготовка до екзаменів

Exam English

Ресурс з онлайн-тестами для міжнародних іспитів IELTS, TOEFL, TOEIC, Cambridge English, Business English Certificates (BEC). Можна також протестувати свій рівень володіння англійською.  Для чого потрібні міжнародні сертифікати? Це документи, що підтверджують ваші знання. Крім навчальних матеріалів, на сайті зазначено, як проходить сертифікація, коли можна отримати результат та скільки це коштує.

Learning English

Кембриджський університет стимулює вивчення англійської різноманітними вправами. До ваших послуг 176 безкоштовних активностей, що фільтруються за рівнем складності та тривалістю заняття. Сайт стане у пригоді всім, хто готується до міжнародних іспитів. Аби визначити свій рівень є чотири різних тести.

Аудіокнижки та книжки для читання англійською

English E-books

Безкоштовний ресурс, де можна вибрати художню літературу з урахуванням рівня англійської та жанру. Книжки доступні у форматах epub, fb2, mobi, rtf, txt та mp3. Зареєстровані користувачі можуть сформувати власну бібліотеку й ділитися своїми уподобаннями з іншими учасниками сервісу.

Loyalbooks

Колекція аудіокниг налічує понад 7000 файлів. І не лише англійською. Цей ресурс буде корисним для тих, хто вивчає китайську, німецьку, італійську, французьку, японську. Єдиний мінус – не можна підібрати книжки відповідно до рівня володіння мовою, а лише за жанром чи автором. Loyalbooks має власний застосунок.

Як вивчити англійську мову завдяки YouTube

Сервіс пропонує тисячі ресурсів, яким можна присвятити не одну статтю. Ось кілька з них.

Learn English | Let's Talk – Free English Lessons

Канал викладачів англійської, які переконують, що вивчати мову легко та весело. Уроки тривалістю від 6 до 15 хвилин присвячені різним темам. Канал буде корисним для тих, хто володіє англійською на середньому рівні та вище.

Learn English with EnglishClass101.com

Ресурс, що допомагає пройти шлях вивчення мови від базового до просунутого рівня. Ви дізнаєтеся все про лексичні та граматичні особливості, опануєте сленг, навчитеся розуміти мову на слух. Для початківців створено серіал, що допоможе зрозуміти не лише слова, а й ментальність носіїв мови.

Застосунки

UTalk

У переліку UTalk 140 мов. Крім британської та американської є можливість обрати англійську, якою говорять в Шотландії, Інідії, Канаді та Австралії. Наразі українці мають можливість безкоштовно користуватися застосунком протягом року. 

Duolingo

Популярний ресурс для вивчення англійської мови, хоча вивчають тут не лише її. Застосунок стане у пригоді початківцям і допоможе опанувати базову англійську, навчитися сприймати мову на слух, практикувати вимову та письмові навички. Програма стимулює до щоденних занять.

Drops

Методика вивчення англійських слів Drops побудована на іграх. Розробники стверджують, що навіть 5 хвилин достатньо, щоб розширити словниковий запас. Українці  мають можливість безкоштовно користуватися застосунком протягом року. Для цього потрібно заповнити анкету, отримати лист підтвердження на електронну пошту та скачати застосунок. 

Де практикувати англійську мову

Language Connect для України

The Educational Equality Institute – організація, яка надає безкоштовну освіту, зокрема, проводить мовні курси. Інститут пропонує вивчити англійську, норвезьку, литовську, французьку, німецьку, іспанську, португальську, датську, шведську та польську мови. Щоб пройти курс потрібно заповнити форму. Проєкт Language Connect для України – це можливість попрацювати з носієм мови онлайн. Безкоштовні заняття проводять професійні вчителі-волонтери.

Omegle

Чат-рулетка, яка допоможе подолати мовний бар’єр. Потрібно зареєструватися в системі, заповнити профіль і налаштуватися на результат. Співрозмовника можна обирати за інтересами.

Як вивчити англійську мову? Експерти радять займатися щодня хоча б по 10–20 хвилин, ставити досяжну мету й обрати для себе гідну мотивацію. Також важливо час від часу практикуватися з носіями або тими, хто знає англійську. Варто підібрати кілька ресурсів, що задовольняють саме ваші потреби та стимулюють до занять.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло