Як війна стимулює розвиток технологій

Як війна стимулює розвиток технологій

Частина 2: Шлях впровадження інновацій

This material is also available in English
Як війна стимулює розвиток технологій
Фото: pixabay

Раніше Mind розповідав, як війна стимулює українських підприємців до винаходу нових технологій. Не менш активно в період швидких змін і небезпеки відбувається й інтеграція у бізнес-процеси інновацій, до яких за інших часів, можливо, довелося б ще довго приглядатися. Пристосовані до українських реалій, вони дозволяють зменшити час відповіді на виклики, збільшити продажі, поліпшити якість обслуговування клієнтів і масштабуватися на нові ринки, що зараз для українського бізнесу є ледь не гарантією виживання. Майже 50% респондентів, що взяли участь у дослідженні стану й потреб малого та середнього бізнесу (МСБ) в умовах повномасштабного вторгнення, зазначили, що відновленню українського бізнесу найбільше заважає нестача фінансових ресурсів у країні: низька платоспроможність клієнтів, недоступність кредитних коштів і власного капіталу бізнесу тощо*.

У цьому випуску Mind разом із міжнародною бізнес-спільнотою Board розповідає про українські компанії, які оперативно інтегрували технології у свої бізнес-процеси та продукти, щоб адаптуватися до нових викликів, а також про високотехнологічні проєкти, здатні підвищувати конкурентоспроможність України у глобальному просторі.

«Tobi Sho» – меблі першої необхідності та АІ

З лютого 2023 року компанія «Tobi Sho» (меблі першої необхідності) інтегрувала у свої бізнес-процеси ChatGPT.

Як війна стимулює розвиток технологій

«Це e-commerce бізнес і нам дуже важливо мати в наявності якісний товар, гарний сервіс і диференціацію серед конкурентів, – розповідає учасник бізнес-спільноти Board Юрій Кучеровський, власник компанії «Tobi Sho». – Ми експериментували з написанням ключів та назв для карток товару; наповнення сайту контентом; створення опису товарів; написання скриптів для роботи з відгуками клієнтів; створення структури/плану для контент-одиниці; оновлення статусу посилок. На деяких етапах підготовки контенту нам вдалося прискорити виконання задач на 50%. У такий спосіб ми вивільнили час на виконання інших завдань і збільшили продуктивність роботи».

Служба охорони «Шериф» – робота під час блекаутів

Існують галузі, ефективне функціонування яких залежить від надійного електропостачання. Серед них – системи охоронної сигналізації. Службі охорони «Шериф» вдалося уникнути потенційних проблем завдяки впровадженню нових технологічних рішень.

Як війна стимулює розвиток технологій

«Криза, пов’язана з black out, залишила майже 40 000 клієнтів без зв’язку і, як наслідок, без охорони – говорить Дмитро Стрижов, СЕО холдингу «Шериф» і ментор бізнес-спільноти Board. – За лічені дні командою було знайдено рішення для роботи сигналізації без світла – і вже за тиждень «Шериф» створив і розвинув анти-blackout-систему. Ми терміново запустили мобільний застосунок MySheriff з рішенням для виклику групи реагування на об'єкт без світла в разі потреби. І все завдяки тому, що наша команда ніколи не зупинялася, перегруповувалася, тестувала гіпотези й продовжувала шлях до мети. На сьогодні наші екіпажі можна зустріти в Києві та області, у Львові, Рівному, Чернівцях, Вінниці, Луцьку, Одесі, Дніпрі, Чернігові, дуже скоро у Хмельницькому, Івано-Франківську і далі буде».

Для забезпечення постійного сигналу інтернету компанія підключала  користувачів до мережі по оптоволоконному кабелю чи за технологією Ethernet, рекомендувала замінити обладнання на сучасне від партнерів Ajax Systems, у перевагах якого – кілька каналів зв'язку, підключення без прокладання кабелів, датчики на батарейках, можливість доукомплектувати систему, легке керування зі смартфону та отримання інформації про будь-які зміни на об'єкті.

Запущений під час повномасштабного вторгнення мобільний застосунок «MySheriff» полегшив можливість зв'язку зі службою підтримки через будь-який зручний месенджер у застосунку. Крім цього користувачі отримали можливість здійснювати оплату «в один клік», доступ до електронного договору, історії виїздів груп швидкого реагування на об'єкт, відповіді на запитання в розділі FAQ.

Технологічний вектор: побудова іміджу України як «веб3-країни»

Побудова іміджу України як «веб3-країни» може стати важливим кроком для забезпечення розвитку економіки та залучення інвестицій на тлі викликів, які стоять перед країною. Над цим активно працює команда під керівництвом Маркіяна Іванічока, CEO 727.ventures та учасника  бізнес-спільноти Board. Мета компанії на 2023 рік – разом з українським урядом (з проєктами Мінцифри зокрема) та українськими компаніями (великим інтерпайсом) продемонструвати через проєкти можливості блокчейн технологій.

Як війна стимулює розвиток технологій

«Ми бачимо місію нашої венчурної студії в зміні сприйняття блокчейну в Україні. І серед українського бізнесу, і серед державних установ, – говорить Маркіян Іванічок. – До речі, в останньому нам пощастило з командою Мінцифри. Там сприйняття цінності блокчейн-технологій близьке до найкращих світових практик.

А український бізнес, навпаки, тільки починає свій шлях до залучення веб3-технологій до розв'язання своїх задач.

Ось приклад. Щорічно одне з найпотужніших ділових видань світу публікує 50 найяскравіших кейсів, як великі компанії з усього світу використовують блокчейн. Це різні галузі та ринки. Буквально кілька цих кейсів стосуються випуску токенів – усі інші про менеджмент інформації, перевірку цифрової ідентичності, контроль постачання товарів та їх якості.

Натомість в Україні – ми добре знаємо цю ситуацію, бо як венчурна студія організовуємо глобальні події із залученням бізнесу і, звичайно, багато спілкуємося з національними лідерами – не всі топгравці можуть просто назвати ці можливості та сформулювати задачу для рішення. Торік наша команда модерувала в Лугано один із потоків. І в кулуарах чого ми тільки не наслухалися про веб3. Найкращий епітет – «казино».

Але там, де в одних розпач щодо нашої «відсталості», інші бачать можливість. Ми відносимо себе до других. Віримо, що наша країна може перестрибнути цей розрив у свідомості дуже швидко.

Наш продукт – це як раз допомога в переході компанії від web2 майндсету до web3. 727.ventures шукає компанії, готові до такого переходу. Інвестує в них технологічні компетенції, готує до нових раундів залучення фінансування. Ми перебудовуємо компанію із середини, перетворюючи ідею на дорослий бізнес, що формує ніші та ринки.

Йдеться не просто про великі стрибки вперед, а про ймовірні гіперзміни. Один із проєктів, над яким працює наша команда, дасть метаверсам можливість поєднувати економіки різних ринків: від навчання до ринку онлайн-івентів, від сфери ігор до рекламних кампаній. Кожен із цих ринків окремо вимірюється сотнями мільярдів, а деякі – трильйонами доларів щорічно.

Побудувавши торгові шляхи між ними, цей проєкт назавжди змінить сталий вид «комунікації» галузевих економік. Якщо навіть використати тільки найпростішу та найзрозумілішу систему монетизації – плату за транзакцію – можна говорити про обіг в $7–10 млрд у 2027 році».


*Дослідження проведено в межах Ініціативи для відновлення економіки України, що реалізується Центром розвитку інновацій, Офісом з розвитку підприємництва та експорту, Національним проєктом Дія.Бізнес, Advanter Group за підтримки Мінцифри, Мінекономіки, Мінфіну, ДРС, Торгово-промислової палати України та за сприяння Програми розвитку ООН в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло