Прем'єра тижня: фентезійний екшен за мотивами серії Стівена Кінга «Темна вежа»
Чи виправдає очікування стрічка, робота над якою тривала 10 років

Сюжет. 11-річному Джейку Чемберсу щоночі сняться кошмари: Чоловік у чорному і його прислужники, істоти, які надягають маски, що імітують обличчя, і прикидаються людьми, викрадають дітей і використовують їхню свідомість, щоб зруйнувати Темну вежу. Вежа стоїть посеред всесвіту та охороняє різні світи від демонів. Чоловік у чорному хоче зруйнувати вежу і занурити світ у хаос і вогонь, а протистоїть йому Стрілець, останній у всесвіті. Прокидаючись, Джейк малює все побачене, та його матір і психолог, до якого його змушують ходити, вважають, що таким чином хлопчик переживає загибель батька-пожежника. Йому ніхто не вірить – аж поки одного дня за ним не приходять люди в масках, від яких Джейк тікає через портал у паралельний світ, де посеред пустелі зустрічає Стрільця.
В українському прокаті: з 3 серпня
Бюджет: $66 млн.
Бекграунд. Стівен Кінг почав писати «Темну вежу», коли йому було 19 років, і на перший роман йому знадобилося 12 років. Майже стільки ж – 10 років – тривала робота над першою екранізацією одного з найвідоміших творів Кінга. У 2007 році за проект взявся Джей Джей Абрамс. У нього на думці було сім фільмів – за кількістю книжок у серії (восьма вийшла аж у 2012 році). Та в той час Абрамс був зосередженим на «Загублених» (серіал, який став першим мега-хітом в кар'єрі Абрамса, завершився у 2010 році), тож через два роки придивлянь до «Темної вежі» він все ж відмовився від екранізації твору.
Та вже за кілька місяців задум підхопив Рон Говард, режисер і продюсер стрічок «Ігри розуму», «Код да Вінчі», «Інферно» та десятка інших. Говард і Universal Pictures вирішили зробити три повнометражні фільми та два міні-серіали: фільми мали стати екшенами, а серіали розповіли б більше про героїв та зосередилися на їхніх персональних драмах. Стівен Кінг схвалив ідею. На головні ролі продюсери запросили Хав'єра Бардема та Вігго Мортенсена. Перша стрічка мала вийти у 2013 році, та у 2011-му через фінансові труднощі Universal заморозила проект.
Відновити роботу над ним вдалося лише у 2015-му. До виробництва долучилася студія Sony Pictures Entertainment, режисером запросили Ніколая Арселя – данського режисера, чий «Королівський роман» у 2012 році здобув декілька призів на Берлінському кінофестивалі й отримав номінацію на «Оскар» в категорії «Найкращий іноземний фільм». Виконавцями головних ролей стали Метью МакКонахі (Чоловік у чорному) та Ідріс Ельба (Стрілець). Говард лишився продюсером – як, до речі, і Стівен Кінг. Який, коли побачив готову стрічку, надіслав Арселю імейл зі словами «Ти не забув обличчя свого батька», що у всесвіті «Темної вежі» означає найвище схвалення.
Вам сподобається, якщо: ви цінуєте екшени з насиченим сюжетом і дрібкою іронії. Фільм триває лише півтори години, а подій у ньому стільки, що могло б вистачити на непогану трилогію. Попри драматизм – один з центральних мотивів у «Темній вежі» – це втрата і пошук батька, у діалогах знаходиться місце для гумору, найдотепніші жарти стосуються сучасного світу.
Вам не сподобається, якщо: від екранізації ви очікуєте повного наслідування літературного першоджерела. Сценаристи, одним з яких виступив режисер Ніколай Арсель, досить вільно повелися з твором Кінга: використавши сюжетні лінії з першої та третьої частин, вони в результаті створили щось на зразок сіквела до всієї серії.
Головна причина подивитися: відчути себе десятирічною дитиною, яка вірить у магію та у те, що справедливість завжди перемагає.

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].