У бізнесі як на війні: чому бажано прочитати книгу «Безжальна правда про нещадний бізнес»

У бізнесі як на війні: чому бажано прочитати книгу «Безжальна правда про нещадний бізнес»

Чи варто звільнити найкращого друга та займатися йогою на роботі

Этот материал также доступен на русском языке
У бізнесі як на війні: чому бажано прочитати книгу «Безжальна правда про нещадний бізнес»
Бен Горовіц
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Бекграунд:  Автор книги Бен Горовіц був причетний до багатьох технологічних інновацій, без яких дуже важко уявити сучасний світ. Він сприяв появі першого інтернет-браузеру та одного з перших хмарних сервісів. Горовіцу довелося керувати компаніями у їхні найскрутніші часи, внаслідок чого він написав книгу, в якій немає місця рожевим окулярам. Керування компанією – це постійна боротьба і біль. Єдине, що можна зробити, це намагатися трохи полегшити цей біль, використовуючи інструкцію, яку докладає автор. 

Видавництво: «Наш Формат»

Наклад: 6000 примірників

Сюжет: Перша частина книги детально описує шлях автора у бізнесі, і не дивлячись на те, що врешті-решт Бена Горовіца можна вважати успішним підприємцем, його шлях дійсно видався тернистим. Від заснування компанії Loudcloud до продажу її трансформованої версії Opsware за $1,65 млрд з Горовіцем сталося чимало кризових подій. Не дивно, що книга написана в дещо жорсткій манері, адже автор як ніхто інший знає, що світ бізнесу – це не казка, а щоденна боротьба, і успіх легко не приходить. Один з головних уроків, які засвоїв автор під час свого перебування на посаді CEO, – не варто бути надто оптимістичним. Книга нагадує антикризову інструкцію, і далі наведено декілька ключових пунктів.


Фото Видавництво «Наш Формат»

Коли необхідно зменшувати штат працівників? Коли все летить шкереберть, а компанія не виконує своїх фінансових планів, перед керівником виникає необхідність звільнити частину співробітників. Горовіц радить добре до цього підготуватися: чітко розуміти причини звільнення та вміти пояснити їх працівникам, бути незворушним та дати чітко зрозуміти, що рішення вже прийняте та не підлягає обговоренню, знати відповіді на питання компенсації та вихідної допомоги. Також автор наводить інструкцію зі звільнення топ-менеджерів та добрих друзів, адже це зазвичай важче зробити. Проте бізнес це бізнес, і успіх компанії повинен бути понад усе, хоча все одно варто залишатися людиною та не забувати визнавати внесок колег, яких ви звільняєте, у розвиток компанії.

Йога та корпоративна культура. Компаніям, що швидко зростають, корпоративна культура допомагає зберігати ключові цінності, а також вона сприяє їхній ефективності. На додаток, одним із завдань СЕО є те, щоб працівники мали бажання ходити на роботу. Корпоративна культура полягає не у дозволі приходити на роботу з домашнім улюбленцем або заняттям йогою в робочий час – це лише розваги – а в підході до роботи, що дозволить компанії рухатися далі ще довгий час. Елементи корпоративної культури, на думку автора, це ощадливість, пунктуальність, жага до інновацій.

Чому потрібно навчати персонал? 
Причина перша: підвищення продуктивності праці. Якщо після тренінгу працівники працюватимуть на 1% краще, це матиме суттєвий вплив у довгостроковій перспективі.
Причина друга: навчаючи нового співробітника, ви закладаєте основу для подальшого управління персоналом, таким чином даєте зрозуміти, які ваші очікування та як їх справдити.
Причина третя: без навчання може постраждати якість продукту. Коли компанія зростає, то відсутність функціональних тренінгів може обернутися неякісною роботою через прогалини у знаннях.
Причина четверта: утримання цінних кадрів. Працівники найчастіше звільняються через кар’єрний застій чи відсутність розвитку навичок.

Вам сподобається, якщо: ви любите книги з менеджменту прикладного типу. Книга представляє собою інструкцію, в якій навіть є перелік питань для співбесіди на посаду керівника відділу збуту. Більшу частину свого життя Горовіц пропрацював в IT, його книга гарно структурована, і часто можна прослідкувати використання логічного циклу «якщо – то – інакше».

Вам не сподобається, якщо: ви хочете вірити, що все буде добре. Автор не переймається оптимізмом і впевнений, що все обов’язково піде шкереберть.

Головна причина прочитати: «За моїми підрахунками, я три дні був CEO мирного часу і вісім років – CEO воєнного часу», – каже Горовіц. У книзі «Безжальна правда про нещадний бізнес» немає прикрас чи мотиваційних закликів. Автор вистраждав кожну пораду на власному досвіді.

Книгу можна придбати на сайті видавництва.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло